ادبیات

١۶ آبان ١٣٩٧ ساعت: ٠٠:٠٣:٢٠
به گزارش صحبت نیوز به نقل از خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، دهمین نشست از سلسله نشست‌های برخوان سعدی، توسط انجمن فرهنگ و ادب شیراز و با همکاری سازمان اسناد و کتابخانه ملی مرکز فارس و مرکز سعدی‌شناسی با سخنرانی دکتر کاظم رحیمی‌نژاد و بوستان‌خوانی دکتر مرتضی جعفری، برگزار شد.
٢٠ مرداد ١٣٩٧ ساعت: ٠١:٢٣:١۶
١٠ مرداد ١٣٩۶ ساعت: ١٠:٣۶:۴٧
٩ آبان ١٣٩۵ ساعت: ١۴:۴٩:۵٧
دکتر حسین طاهری: اینکه شعر امروز در چه وضعیتی قرار دارد و جهت و مسیرش به کدامین سمت و سو است به دلایل زیادی پاسخ چندان خوشایندی ندارد؛ اما چیزی که همه می دانند آن است که شاعر باید فرزند زمانه ی خودش باشد، و شعر محصول دوره ی زیست شاعر. 
٢ مهر ١٣٩۵ ساعت: ٢٣:١۶:٢٨
٢٣ فروردين ١٣٩۴ ساعت: ٢٣:۵٨:٢۵
-تقدیم به ساحت نورانی حضرت فاطمه زهرا(س)
٢٠ بهمن ١٣٩٣ ساعت: ١٠:۴۵:٢٨
آن زمان که تائب قدم به جهان گذاشت ؛ تازه جنگهای ایران و روس با هزیمت ایرانیان به پایان رسیده بود و فتحعلی شاه قاجار در عیش و نوش مملکت را  چون اجناس بازار می فروخت و هر گوشه را تیول خانی کرده بود.     
                           
 
١٣ آذر ١٣٩٣ ساعت: ١٨:۵٨:۵٧
و هو العشق ،کربلایی ها...!!! اینروزها کاروان عشق منزل به منزل می رود و واماندگان این کاروان، جز آه سرد اندوه و درد، چیزی ندارند تا بدرقه کنند. 
١٣ آذر ١٣٩٣ ساعت: ١٨:۵٠:٢۴
کانون داستان نویسی نگاه نو یک دوره آموزشی داستان نویسی در کتابخانه شهر جدید لار برگزار می کند.
۵ آذر ١٣٩٣ ساعت: ٠٩:٢۶:٢٨
شعر طنز زیر را اقای محمد جاوید برای سایت صحبت ارسال کرده اند. با تشکر از ایشان به خوانندگان تقدیم می شود.
١۴ شهريور ١٣٩٣ ساعت: ٠٢:٠۴:٣١
شعر تفکیک جنسیتی را محمد جاوید شاعر لارستانی مقیم شیراز سروده و برای صحبت ارسال کرده است.
١٧ مرداد ١٣٩٣ ساعت: ١٣:۵٢:١٩
مقاله محبوبه وحیدیان با عنوان " همت بستکی و بیان ویژگی اشعارش" از بین یک هزار و صد مقاله به عنوان یکی از مقالات برتر پذیرفته شد.
 
١۶ مرداد ١٣٩٣ ساعت: ١۵:۴٠:٢١
دو مقاله از مرجان کامیاب، اهل خور لارستان، دانشجوی دوره دکترای زبان و ادبیات فارسی، در همایش بین المللی انجمن ترویج زبان و ادبیات فارسی در فهرست مقاله های برتر قرار گرفت. 
۶ مرداد ١٣٩٣ ساعت: ١۵:١١:۵۶
حاج محمد زارع از شاعران پیشکسوت و از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس با کلماتی نغز؛ سوگمندانه به بالین مظلومان غزه نشسته است. این دو شعر که در راهپیمایی روز قدس قرائت و مورد استقبال ویزه راهپیمایان قرار گرفت را به همراه فایل صوتی بخوانید و بشنوید و عاشقانه با او در سوگ غزه نشینید...

لوگوی دیجیتال