میراث فرهنگی

٢٩ آذر ١٣٩٣ ساعت: ١٠:٢۴:٠۵
کاریزهای سنگی فاریاب «انوه» یا «عنوه» در جنوب اوز که از 15 حلقه چاه تشکیل یافته است در درون کوه و بر روی سخت ترین نقاط (صخره ها) با دهانه 1در2 متر حفر گردیده است که در گذشته دارای درپوش نیز بوده است. 
٨ مرداد ١٣٩٣ ساعت: ١۴:۴۴:۴١
حفاظت و نگهداری از بافت تاریخی شهر لار به عنوان میراث ارزشمند گذشتگان، همواره یکی از دغدغه¬های مردم، مدیریت شهری و مسئولین ذی¬ربط محلی و استانی بوده است؛ در این میان و تقریبا طی پنج دهه گذشته و دوره¬های مختلف مدیریت شهری، بافت کالبدی شهر قدیم با تغییر و تحولات اساسی همراه شده است.
                                                                                                                                          
 
١١ تير ١٣٩٣ ساعت: ١۴:٠٣:١٨
در گذشته میدان های کوچکی در شهر اوز وجود داشتند که در زبان عادی مردم به لرد معروف بودند. وجود این لردها در بافت قدیمی شهر نشان از محل اجتماع مردم و در واقع محل رفع نیازهای آنان بوده است. نوجوانی من در محله «لرد دره» گذشت. لردی که یک طرف آن منزل مرحوم دانشمند و خانه ای وابسته به آن و طرف دیگر 5 مغازه بود.
١٨ خرداد ١٣٩٣ ساعت: ١۴:٢۴:٠٨
 بیش از چند دهه است که محله‌های قدیمی وتاریخی بافت های فرسوده اطراف بازارها به فراموشی سپرده شده‌اند .بسیاری از بافتهای سنتی که زمانی مایه افتخار شهرها بودند بیش از پنجاه سال است که در حال فرسایش رها شده‌اند.
٣ خرداد ١٣٩٣ ساعت: ٠١:١٠:۴٩
باغ نشاط لار مجموعه ای تاریخی بازمانده از دوره افشاریه است که در شهرقدیم لار کنار رودخانه بروند قرار دارد. حمام تاریخی این باغ که به احتمال زیاد همزمان با ستخت باغ بنا نهاده شده است از جلوه های گردشگری لار است. در زیر مختصرا به معرفی ان پرداخته می شود.
 
٢ خرداد ١٣٩٣ ساعت: ٢٢:٢۴:۴٠
در سحرگاه دومین جمعه از ماه مبارک رمضان سال 146 هجری در خانواده یکی از فرزندان برومند امام سجاد (ع) بنام حسین ، فرزندی دیده به جهان گشود که به تبرک نام جد بزرگوارش او را علی خواندند.
۴ ارديبهشت ١٣٩٣ ساعت: ٢٣:۴۴:٣٠
 دریاچه هیرم در لارستان فارس یکی از جاذبه های محیط زیستی استان به شمار می رود که ضروری است تدابیر لازم برای استفاده از پتانسیلهای این دریاچه در بخشهای مختلف اتخاذ شود.  - 
٢ فروردين ١٣٩٣ ساعت: ٢٣:٠۴:٠۴
 دیوارنگاری های طبقه دوم بازار قیصریه لار کمتر به تصویر درآمده است. شاید اگر با تور لارگردی تشکل لارستان بیدار همراه نشده بودم هیچگاه آها را  نمی توانستم ثبت کنم. هیچ گاه... زیرا قلم چکش کارگری بر روی آنها نشان از قصد نابودی شان دارد. این نقاشی های پرمحتوا و مهم حماسی را که پیداست قدمتی و اصالتی دارد حفاظت کنیم.
۶ خرداد ١٣٩٢ ساعت: ١٢:۴۴:٠٢
در کتاب تاریخ کفصل لارستان آمده است: قلعه قدمگاه در شمال غربی مرکز شهر قدیمی لار واقع و توسط بستر رودخانه شور, از قلعه اژدها پیکر جدا می شود.

لوگوی دیجیتال