برای معرفی لارستان بزرگ چه باید کنیم؟
یک نکته در مورد اخباری که از لارستان در خبرگزاری ها منتشر می شود
زمان انتشار: 18 دي 1393 ساعت 10:00:28
تعداد بازدید: 1923
در روزنامه های سراسری یا خبرگزاری ها وقتی خبری از لارستاندر صفحات یا روی خروجی یا صفحات خود کار می کنند حتماً مشاهده کرده اید که زیر خبر موقعیت مکانی لار را برای خوانندگانشان توضیح میدهند تا خواننده را با موقعیت جغرافیایی این شهر آشنا کنند. 
شاید در وهله ی اول به نظر برسد که این یک رویه کاریست که برای تمام شهرستان هایی که خبری از آن منتشر میشود انجام می گردد اما قضیه وقتی دردناک میشود که که همین اتفاق برای دیگر شهرستان هایی که وضعیت مشابه لارستان دارند و یا حتی بعضی از شهرستانها که روزگاری جزء لارستان بزرگ بوده اند دیده نمیشود و به راحتی با گفتن اسم شهرستان مورد نظر،خبر نقل میشود.
 
اگر بخواهیم با تعصب به این قضیه بنگریم شاید عده ایی بطور کامل منکر موضوع این نوشتار شوند؛ا ما اگر کمی فارغ از تعصب بنگریم به راحتی متوجه می شویم که لارستانی که به گواه ویکی پدیا یکی از 49 امین شهرستان اولیه تأسیس شده در ایران به سال 1316 است با بحران شناخت مواجه است.
 
برای اثبات این قضیه هم کافیست شما وارد یکی از برنامه های اجتماعی شده وبا فردی خارج از استان ارتباط برقرار کنید اگر بخواهید خوذ را معرفی و بگویید شما اهل لارستان هستید به احتمال زیاد از شما خواهند پرسید لارستان کجاست؟ اما قضیه وقتی جالب تر میشود که اگر بگویید اهل ورامین یا شاهرود یا حتی فیروزآباد هستید این درصد تا حد زیادی کم می شود.
 
راه حل چیست؟ شاید اولین راه حلی که نظر میرسد برگزاری جشنواره باشد.
 
دومین راه حل، شرکت تیمهای ورزشی در بالاترین سطح کشوریست که بازهم با اینکه فرصت خوبی برای لارستان در رشته ی هندبال آقایان بدست آمد بدلیل کمبود اعتبار یا هر دلیل دیگر این فرصت به راحتی از دست رفت.
 
به نظر شما برای معرفی لارستان بزرگ چه باید کرد؟


فاضل    شریف زاده لاری

 

کد امنیتی:   
 [2 نظر]

بدون نام
Iran, Islamic Republic of
18 دي 1393   ساعت: 16:16:56

با هر فردی از استانهای دیگر که در تماس بودیم لارستان را به خوبی می شناسندچون اسامی مشابه برای بسیاری از شهر ها وجود دارد مشخص نمودن موقیعت جغرافیایی انها ضروری می باشد مانند فیروز اباد شهر ری تهران و فیروز اباد فارس لار تهران و لا ر فارس و .......

 
لاری88
Iran, Islamic Republic of
18 دي 1393   ساعت: 13:49:21

نکته مهمی بود...

 
لوگوی دیجیتال
کانال تلگرام