گفتگوهای کاظم رحیمی نژاد با آیت الله موسوی لاری منتشر می شود
زمان انتشار: 27 اسفند 1393 ساعت 17:50:53
تعداد بازدید: 2659
مجموعه گفت و گوهای کاظم رحیمی نژاد با آیت الله سید مجتبی موسوی لاری(ره) در قالب یک کتاب منتشر می شود.
به گزارش صحبت این کتاب پاسخ های مبسوط آیت الله سید مجتبی موسوی لاری به پرسش های کاظم رحیمی نژاد را در برمی گیرد که در سال 1385 بر روی 12 کاست ضبط شده است. در این مجموعه، آیت الله سید مجتبی موسوی لاری سیر زندگی و آثار خود را بازگو می کند.
 
در جمله های اول این کتاب آیت الله سی مجتبی موسوی لاری دوران کودکی خود را اینگونه توصیف می کند: 
 
تولد من در مهر ماه سال 1314 در لار بود. دوران کودکی را در لار سپری کردم و در سن هفت سالگی به مدرسه رفتم. دوران مدرسه هم که تمام شد به تشویق مرحوم آیت الله والد مقدمات دروس اسلامی را در لار شروع کردیم نزد اساتیدی که در آن زمان بودند البته در آن زمان در بین اساتید در لار کسانی بودند که تحصیلاتشان را در نجف دنبال کرده بودند و خیلی فاضل بودند و بعضی ها از آن ها در فن ادبیات و زبان عربی بسیار قوی و صاحب نظر بودند.
 
...در سن 15 یا 16 ساله بودم یک روزی رئیس آموزش و پرورش آمده بود خدمت آقا و به ایشان گفته بود که ما دبیر عربی نداریم و هنوز از شیراز برای ما نیامده است و گفته بود که شما فرزندتان (اسم بنده را آورده بود) را بفرستید که کلاس های دبیرستان را شروع کند تا دبیر برای ما برسد و هدف دیگری هم این بود که دبیرها کمتر تبلیغ حزب توده کنند.
 
مرحوم آقا هم برای من دستور داد که شما بروید و هفته ای دو روز از صبح تا ظهر به کلاس های دبیرستانی درس عربی بدهید و این دستور برای من بسیار سخت و ناگوار بود. به دو جهت یکی اینکه خیلی از این بچه های دبیرستانی از نظر سن و سال از من بزرگ تر بودند و من خیلی سختم بود در نقش یک دبیر بروم به آنها درس بدهم خیلی سخت بود و خجالت می کشیدم و دوم اینکه ساعت زنگ استراحت برویم اتاق دفتر و با این دبیرهای کمونیست مسلک و توده ای بشنینیم حال درست بود اظهار نمی کردند ولی اصولا خیلی سختم بود و چاره ای غیر از اطاعت نداشتم...
 
 

 

کد امنیتی:   
 [2 نظر]

علی اصغر معتمد
Iran, Islamic Republic of
6 تير 1394   ساعت: 13:16:46

سلام اقای رحیمی نژاد با ارزوی توفیق لطفا بفرمایید در شیراز از کدام کتاب فروشی میتوان تاریخ معاصر لارستان تهیه نمود


 


پاسخ: در اغلب کتابفروشی های شهر لار موجود است.

 
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
28 اسفند 1393   ساعت: 08:28:51

چقدر عالی نظر من خیلی اسرار مملکتی رو فاش نکنید خوب نیست

 
لوگوی دیجیتال