نماینده لارستان خنج و گراش در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت:
وزارت ارشاد سایت های بدون مجوز را مسدود کند
زمان انتشار: 7 مرداد 1394 ساعت 12:35:06
تعداد بازدید: 3114
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با تقدیر از عملکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر مسدود کردن سایت های بدون مجوز، گفت: فعالیت افراد در فضای مجازی باید با شناسامه باشد و مشخص باشد چه سایتی به چه نحوی فعالیت می کند.
نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امر طبیعی را در جهت اجرای قوانین طی می کند، تأکید کرد: انسداد سایت های بدون مجوز ارتباطی با محتوای این سایت ها ندارد که مثبت و مفید باشد یا منفی، به هر حال همه در برابر قانون یکسان هستند و باید در چارچوب قرار بگیرند.
 
وی افزود: اگر افراد بدون تعهد، مسئولیت و ساماندهی، قسمتی از فضای مجازی را در اختیار داشته باشند و بتوانند هرچه به نظرشان آمد منتشر کنند طبیعتا باعث اغتشاش و به هم ریختگی فضای ذهنی مخاطبین و دیدگاه های آنها خواهند شد.
 
جعفرپور در ادامه با منطقی خواندن تصمیم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، یادآور شد: از آنجایی که سایت ها در فضای مجازی موثر هستند ضروری است که فعالیتشان حتما با مجوز باشد.
 
وی تصریح کرد: در کنار این ها به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیشنهاد می کنیم به صورت دفعی این سایت ها را مسدود نکرده و به صاحبان و گردانندگان این سایت ها فرصتی داده شود تا اقدام به اخذ مجوز کنند همچنین خوب است وزارت ارشاد از سایت های مفید حمایت ویژه داشته باشد.
 
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: در نهایت اگر بعد از بازه زمانی اختصاص یافته، مسئولان سایت ها اقدام به اخذ مجوز نکردند بهتر است به یکباره مسدود شوند.
 

 

کد امنیتی:   
 [2 نظر]

لارستانی
Iran, Islamic Republic of
7 مرداد 1394   ساعت: 14:25:14

موضع گیری وتوصیه بسیاردقیقودرستی است .تصورهرج ومرج وبی ضابتگی واقدامات فراقانونی درفضای رسانه ای باعث ازبین رفتن امنیت وآرامش درجامعه خواهدشد.آیا پایبندی به قانون بد است؟

 
بدون نام
7 مرداد 1394   ساعت: 17:31:20

پایبندی به قانون بد نیست ولی قانون برای همه باید یکسان باشد.

 
علی
Iran, Islamic Republic of
7 مرداد 1394   ساعت: 13:01:02

آقای نماینده منظورتونو از سایت مفید نفهمیدیم چی هست!؟ مفید یعنی همفکر با کیا باشه!؟ با شما یا با جناح مخالف!؟

 
لوگوی دیجیتال