فرماندار ویژه لارستان خواستار شد:
تاکید فرماندار بر لزوم ایجاد زیرساختهای گردشگری و توجه به آثار تاریخی لارستان
زمان انتشار: 29 دي 1395 ساعت 10:01:35
تعداد بازدید: 141
فرماندار ویژه لارستان با تاکید بر ایجاد زیرساختهای گردشگری و توجه به آثار بارز تاریخی و باستانی این شهرستان،گفت: انصاف مردم و بازاریان این شهر و ارزانی کالاها در لار چیزی کمتر از بنادر کشور ندارد. 
به گزارش صحبت نیوز و به نقل از روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان جلسه کارگروه تخصصی میراث فرهنگی این شهرستان با حضور مهندس شاپور رستمی معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس ، جلیل حسنی معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه لارستان،مسعود راسخی و علی اصغر علی پور معاونین سیاسی و برنامه ریزی فرمانداری، حجت الاسلام سید مختار موسوی امام جمعه لارستان، ، جمشید جعفرپورنماینده مردم شهرستان های لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی مصیب امیری مدیرکل میراث فرهنگی فارس، مهندس باقری فرد مدیر کل راه و شهرسازی لارستان،علی ارغون مدیرکل اموراراضی فارس،دکتر حبیبی قائم مقام سازمان منطقه آزاد قشم و جمعی از سرمایه گذاران و مسئولین ادارات این شهرستان در محل سالن شهیدامامی فرمانداری ویژه لارستان برگزار شد.
 
در این جلسه، فرماندار ویژه لارستان با بیان معرفی کوتاهی از این شهرستان، اظهار داشت:شهرستان لارستان وسیعترین شهرستان استان فارس است و به جهت مقیاس از برخی از استان های کشور نیز بزرگتر است. وی لارستان را دارای ۶ بخش و ۸ شهر معرفی کرد و افزود: لارستان بزرگ دارای ظرفیت های منحصر به فردی است که اگر اینها مورد توجه قرار گیرد باعث رشد و شکوفایی بخش های مختلف اجتماعی و اقتصادی و … می شود.
 
حسنی با اشاره به اینکه شهرستان لارستان قبل ازهر چیزی دارای یک غنای فرهنگی قوی است و همین بافت فرهنگی و دینی مردم باعث شده تا توانمدیهای اقتصادی خود را جهت کارهای عام المنفعه بکار گیرند، تصریح کرد: مردم لارستان دارای حس مسئولیت بالایی هستند و همین امر موجب شده که در ایجاد بسیاری از زیرساخت های شهرستان همچون فرودگاه و بیمارستانها و مساجد و … مشارکت فعالی داشته باشند. وی با ابراز تاسف از کم توجهی به بخش میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی لارستان، ادامه داد: لارستان با اینکه دارای یک موقعیت استراتژیک در جنوب کشور است اما متاسفانه کمتر به این موضوع پرداخته شده است.
 
معاون استاندار فارس با اشاره به اینکه مردم کشور، زیاد از توانمندی های موجود در لارستان آگاهی چندانی ندارند، یادآور شد: اگر این توانمندی ها برای مردم کشور به خوبی بیان شود براحتی می تواند بخش های اقتصادی، اجتماعی و اشتغال این منطقه را به رونق بیاندازد و موجبات شکوفایی منطقه را فراهم کند. حسنی شهرستان لارستان و به ویژه شهر لار را متصل کننده شهرهای مرکز و شمال کشور به خلیج فارس معرفی کرد و گفت: متاسفانه بدلیل عدم وجود منابع جذاب در این شهر، بسیاری از مسافران در ایام تعطیلات از کمربندی این شهر عبور می کنند. وی با تاکید بر اینکه در صورت ایجاد پتانسیل های گردشگری در لارستان می توان آن را به عنوان شهرستان هدف تعیین و قلمداد کرد، افزود: انصاف مردم و بازاریان این شهر و ارزانی کالاها در لار چیزی کمتر از بنادر کشور ندارد. فرماندار ویژه لارستان با بیان اینکه اگر بتوان چندین نقطه گردشگری مطلوب در ورودی شهر لار از سمت شیراز ایجاد کرد، به طور قطع مسافران در آن اسکان خواهند یافت، ادامه داد: در پی این مهم مسافران به داخل شهر و مکان های دیدنی آن از جمله بازار قیصریه،قلعه اژدها پیکر،باغ نشاط و … خواهند آمد و از مکانهای دیدنی بازدید خواهند نمود و اینها خود باعث رونق اقتصادی خواهد شد.
 
وی در پایان سخنانش با اشاره به اینکه در برخی شهرها تپه های مصنوعی برای جذب گردشگر یا استفاده های تفریحی ایجاد می شود، تصریح کرد: متاسفانه با وجود قلعه اژدهاپیکر که در وسط شهر لار در آن هیچگونه ساماندهی خاصی صورت نگرفته است که امید می رود با نگاه ویژه مسولین از این آثار با ارزش بهترین بهره برداری را کرد.


روابط عمومي    فرمانداري وِيژه لارستان

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال
کانال تلگرام