سعید رستگار
برنامه نزدیکا, رقیبی توانمند برای شبکه های اجتماعی خارجی
زمان انتشار: 25 اسفند 1394 ساعت 23:07:02
تعداد بازدید: 2636
گسترش و رشد شبکه های اجتماعی امری اجتناب ناپذیر است که می توان با قبول و بهره گیری از آن به رشد و تقویت جنبه های مثبت آن و جلوگیری از جنبه های منفی پرداخت. بی شک نداشتن برنامه و نشناختن این گونه برنامه ها می تواند مضرات بیشتری داشته باشد و فیلتر و مسدود کردن این شبکه ها نیز دردی را دوا نخواهد کرد بلکه کاربران را از شبکه ای به شبکه ی دیگر سوق خواهد داد و وجود اطلاعات آن ها در شبکه های مختلف می تواند اطلاعات آن ها را در معرض آسیب بیشتری قرار دهد.
 
برنامه هایی ایرانی که بتوانند به رقابت با برنامه های مشابه خارجی بپردازند و کیفیت قابل قبولی نیز برخوردار باشند بسیار کم و انگشت شمار هستند. یکی از این برنامه ها که براساس ایده ای مشابه برنامه اینستاگرام ساخته شده است برنامه نزدیکا ساخته شده توسط شرکت آدران می باشد.
 
در نگاه اول نیز رابط کاربری و کیفیت بسیار خوب برنامه نزدیکا را تایید خواهید کرد که با وسواس و دقت فراوانی ساخته شده است. برنامه نزدیکا برنامه ای مکان محور برای به اشتراک گذاشتن تصاویر و متن می باشد. این برنامه با برگزاری مسابقه ها و انتخاب کانال های مختلف سعی بر آن دارند که فرهنگ تولید محتوای داخلی براساس به اشتراک گذاری عکس های گرفته شده توسط خود فرد را تقویت کنند.
 
از نقاط ضعف برنامه می توان به در دسترس نبودن نسخه ios ( نسخه مخصوص گوشی های شرکت اپل ) و عدم امکان به اشتراک گذاری فیلم های کوتاه مدت دانست. نقاط ضعفی که با وعده ارائه نسخه ios و امکان به اشتراک گذاری کلیپ برای سال جدید مرتفع خواهد گردید. 
 
 

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال