با گذشت نزدیک به 20 ساعت
آتش سوزی در منطقه جنگلی پاسارگاد همچنان ادامه دارد
زمان انتشار: 20 خرداد 1395 ساعت 03:25:05
تعداد بازدید: 936
با گذشت نزدیک به 20 ساعت از آغاز اتش سوزی در منطقه جنگلی و ارتفاعات شهرستان پاسارگاد در شمال استان فارس، با توجه به سخت گذر بودن منطقه آتش سوزی و کمبود بالگرد برای انتقال نیروهای امدادی این آتش سوزی هنوز مهار نشده است.
 
 
به گزارش صحبت گفته می شود این آتش سوزی که از ساعت 9 و نیم صبح روز چهارشنبه 19 خرداد 95 آغاز شده تا ساعت ارسال این خبر در ساعت 3 و 25 دقیقه بامداد 20 خرداد همچنان ادامه دارد. یا وجود اعزام نیروهای مردمی و نهادهای مسئول حجم و پوشش وسیع گیاهی و جنگلی منطقه همراه با وزش شدید باد باعث شده که کار اطفای حریق به سختی پبش رود.
 
بر اساس آخرین اطلاع رسانی مقرر شده است که نیروهای مردمی ساعت 6 صبح 20 خرداد در محل آرامگاه کوروش حضور به هم رسانند تا از این محل به منطقه آتش سوزی اعزام شوند.
 
 
در همین حال مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس شامگاه چهارشنبه از مهار70 تا 80درصد دامنه آتش سوزی درمنطقه بلاغی شهرستان پاسارگاد شده خبر داد و اظهار داشت : از استان کرمان تقاضای بالگرد کمکی به منظور انتقال بیشتر نیروهای امدادی به ارتفاعات پاسارگاد شده است.
 
حسن فیاض پور به خبرنگار ایرنا اگفت : امروز با همکاری نیروهای امدادی چندین شهرستان همجوار توانستیم آتش را به رغم شدت گرمی هوا و وزش باد در بخش وسیعی از منطقه بلاغی مهار کنیم.
به گفته فرماندار شهرستان پاسارگاد 900 هکتار از پوشش گیاهی در منطقه بلاغی این شهرستان از صبح امروز دچار آتش سوزی شده و برغم تلاش نیروهای امدادی هنوز مهار نشده است.
 
 

 

کد امنیتی:   
 [1 نظر]

بندر لامرد
Iran, Islamic Republic of
20 خرداد 1395   ساعت: 15:26:00

استانداری فارس در نامه ای خطاب به ادارات و دستگاه های اجرایی، جدایی 5 روستا از استان هرمزگان و الحاق آنها را به استان فارس اعلام نمود. در این نامه که در فضای مجازی منتشر شده است، به کلیه ادارات و سازمان و نهادها و ارگان های تابعه استان فارس نوشته شده آمده است: "با سلام و احترام، به پیوست تصویرنامه شماره 7900/م مورخ 07/07/1392 معاون و قائم مقام محترم وزیر کشور در امور سیاسی، منضم به مصوبه هیأت محترم وزیران به شماره 16812/92/م/ت/49489 ه مورخ 30/06/1392 مبنی بر انتزاع روستاهای تمبو شمالی، تمبو جنوبی، اکبری، فارسی و سروباش از دهستان بهدشت بخش کوشکنار شهرستان پارسیان استان هرمزگان و الحاق آن ها به دهستان حومه بخش مرکزی شهرستان لامرد، جهت آگاهی و دستور اقدام لازم به منظور خدمات رسانی و تحت پوشش قراردادن روستاهای مذکور (برابر شرح وظایف و مطابق قوانین جاریه وزارتخانه های متبوع) ارسال می گردد. در این راستا ضرورت دارد در کلیه اقدامات با اداره کل سیاسی انتخابات و فرمانداری شهرستان لامرد هماهنگی لازم بعمل آورده شود." این نامه به امضاء هادی پژوهش معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری فارس رسیده است.

 
لوگوی دیجیتال
کانال تلگرام