علی اکبر نجیب زاده:
آنچه از دستم برآمد براي لارستان كردم/ نماينده تمايلي به ماندن من نداشت
زمان انتشار: 9 شهريور 1395 ساعت 03:10:14
تعداد بازدید: 3190
حميد منشي/ آفتاب لارستان: گويا تقدير بود اولين و آخرين مصاحبه «علي اكبر نجيب زاده» فرماندار سابق لارستان، توسط من انجام شود. فاصله اين دو گفت و گو به گواه تقويم دو سال و اندي است اما چهره و لحن او بقدري عوض شده كه مي توان گفت فقط «زمانه» از پس اين تغييرات برنمي آيد! او كه حدود سه سال قبل و پس از هشت سال زمامداري احمدي نژاد در كشور و فرمانداران غالبا غيربومي او در لارستان به زادگاهش بازگشت چنان پرانگيزه و پرانرژي بود كه كمتر كسي چنين پايانِ نزديكي را پيش بيني مي كرد.
گفت و گوي اخير من با او هفته گذشته و در روزي انجام شد كه براي مراسم توديع خود و معارفه فرماندار جديد به لارستان آمد. مراسمي كه البته يك روز قبل از برگزاري لغو شد. وقتي پيشنهاد آخرين گفت وگو را به او دادم همچون بار اول استقبال كرد. در طول اين مصاحبه «لبخندي تلخ» مدام او را همراهي مي كرد و بطور واضحي سعي مي كرد از كوره در نرود! خصوصا آنجا كه از چرايي رفتنش از لارستان پرسيدم. در عوض وقتي از ميراث او براي فرماندار بعدي لارستان سوال كردم لحنش به شكل معناداري تغيير كرد و احساس رضايت را مي شد از بيان و كلامش فهميد. او همچنين در اين مصاحبه چندبار بابت قصور احتمالي اش از مردم عذرخواهي و تاكيد كرد آنچه از دستش برآمده براي خدمت به مردم انجام داده است. در ادامه مي توانيد اين گفت وگو را بخوانيد:
 
جناب نجيب زاده؛ فردا روز توديع شما از فرمانداري لارستان است. فرماندار بعدي لارستان را چقدر مي شناسيد؟
 
بنده آقاي حسني را هنوز نديده ام و شناخت زيادي هم از ايشان ندارم ولي از سوابق شان به نظر مي رسد مديري باتجربه اند و ان شالله براي لارستان هم مفيد باشند.
 
شما براي تعيين جايگزين خود در فرمانداري لارستان دخالتي هم داشته ايد؟
 
خير؛ اين كار روال معمولي نيست و البته كسي هم از بنده در اين رابطه نظري نخواست. به هر حال استانداري كارشناسان مجربي دارد و تصميات را خودشان مي گيرند.
 
مي دانيم كه شما كار خود را به عنوان فرماندار مرودشت از چند هفته پيش شروع كرده ايد؛ مرودشت چطور است و چقدر با لارستان متفاوت است؟
 
به هر حال يك سري از كارها و وظايف در تمام شهرستان ها مشابه است و نزديكي فرهنگي هم بين اين دوشهرستان وجود دارد. تفاوتهايي هم هست البته؛ مثلا مردم لارستان روي موضوعاتي خاص حساسيت هاي زيادي دارند كه در مرودشت اينگونه نيست. از طرفي برخي مشكلات مرودشت بيشتر است مثل موضوع خشكسالي كه به دليل اينكه كشاورزي شغل اكثريت مردم مرودشت است اين مشكل بيشتر احساس مي شود.
 
جناب نجيب زاده لطفا بطور شفاف بفرماييد چه شد از فرمانداري لارستان رفتيد؟ مي دانيم كه گروه هاي مختلفي از شما خواستند به عنوان فرماندار بومي موفق در لارستان ادامه فعاليت دهيد.
 
ببينيد؛ شفاف مي گويم؛ بنده بعد از انتخابات اخير مجلس احساس كردم رفتن من از لارستان شايد به نفع مردم باشد ضمن اينكه بنده مشكلات شخصي و خانوادگي هم داشتم كه مزيد بر علت بود. همانطور كه شما گفتيد اقشار مختلف مردم اعم از شيعه و سني و شهري و روستايي هم به بنده لطف داشتند و بصورت حضوري و تلفني درخواست كردند بمانم اما احساس من اين بود يك عده اي هم با رفتن من از لارستان كاملا راضي اند!
 
واضح تر مي فرماييد؟ منظور شما از اين عده كيست؟
 
بنده احساس كردم نماينده محترم مجلس و اطرافيانشان اصراري براي ماندن بنده ندارند. البته نمي گويم از رفتن من خوشحالند اما به نظر مي رسيد بدشان هم نمي آيد بروم! اين عده برخلاف استاندار و مسئولان سياسي استانداري و گروه هاي مختلف مردمي حتي تعارفي هم براي ماندن بنده نكردند. البته ناگفته نماند كه اخيرا و پس از اينكه جاانداختن گزينه مورد نظرشان با مشكل و بن بست مواجه شده بود تعارفاتي كردند كه بنده تصميم را گرفته بودم.
 
دليل فاصله گرفتن نماينده منتخب با شما پس از انتخابات چيست؟ شما كه انتخابات سالم و بي شك و شبهه اي برگزار كرديد؟!
 
اول اين را بگويم كه خدا را شكر مي كنيم در لارستان، انتخاباتي سالم برگزار شد كه افتخاري براي نظام و دولت تدبير و اميد محسوب مي شود. در اين انتخابات حتي يك شكايت هم نداشتيم و اين نشانگر اعتماد مردم به برگزاركنندگان انتخابات است. در توضيح فاصله اي كه بين بنده و نماينده محترم ايجاد شد اجازه بدهيد به قبل و زمان معرفي بنده به عنوان فرماندار لارستان برگردم؛ با تغيير دولت توقع اين بود مسئوليت به نيروهايي واگذار شود كه با دولت منتخب مردم همراه باشند و بنده هم فرد مورد نظر استاندار وقت بودم و آقاي احمدي خيلي اصرار كردند به فرمانداري لارستان بيايم. آقاي جعفرپور هم با بنده موافق بودند. پس از انتصاب بنده نيز روال بنده و نماينده همكاري و تعامل براي پيشبرد امور شهرستان بود. بيش از دو سال زمان گذشت و به گواه ديگران موفقيتهايي هم داشتيم اما پس از اين مدت احساس كردم تمايلي براي ايجاد تغييرات در فرمانداري ايجاد شده است!
 
اين «تمايل به تغيير»ي كه اين اواخر ايجاد شد به دليل اختلاف نظر سياسي شما با نماينده بود يا دليل ديگري داشت؟
 
ببينيد مرزبندي سياسي بنده با آقاي جعفرپور از همان ابتدا مشخص بود اما همانطور كه عرض كردم براي توسعه لارستان از همان اول هم بنده و هم نماينده محترم انعطاف نشان مي داديم و مشكل خاصي هم ايجاد نمي شد اما به يك باره پس از انتخابات اخير مجلس بنده تغيير رويكردي را مشاهده و احساس كردم تمايلي به ماندن بنده ندارند!
 
جناب نجيب زاده اين دو سال و هشت ماهي كه در لارستان بوديد بر شما چگونه گذشت؟
 
به بنده خيلي آسان و راحت نگذشت از اين منظر كه تلاش بسيار زيادي كردم و وقت زيادي گذاشتم و به هيچ عنوان كم فروشي نكردم و آنچه در توانم بود را صرف كردم اما هر از چند گاهي هجمه هاي غيرمنصفانه اي هم عليه بنده ايجاد مي شد.
 
اگر به عقب برگرديم و زمان تصميم گيري تان براي آمدن به لارستان باز هم همين تصميم را مي گرفتيد؟
 
بله چراكه دوست داشتم حداقل براي مدتي به همشهريان خود خدمتي كرده باشم.
 
ميراث شما براي فرماندار بعدي لارستان چيست؟
 
اول؛ آرامشي كه در منطقه ايجاد شده و وحدتي كه وجود دارد. روزهاي اولي كه بنده آمدم بين روستاها و بخش ها و مركز شهرستان فاصله هايي بود. اين فاصله ها بدليل بعضي عملكردها با سوء تفاهم هايي ايجاد شده بود. مردم مناطق نسبت به مركز شهرستان خوش بين نبودند اما انتخابات اخير نشان داد اين اختلافات تاحد زيادي كمتر شده است؛ عدم وجود حتي يك شكايت از اين انتخابات مي تواند دليلي بر اين مدعا باشد. در بحث عمراني هم تقريبا كارهاي خوبي شده است كه اميدوارم اين روند با شتاب بيشتري ادامه داشته باشد. در مجموع بايد بگويم فرمانداري لارستان در شرايط مناسبي به نفر بعد تحويل مي شود.
 
يك عده از منتقدان، شما را به سياسي كاري متهم مي كنند و اينكه شايد توجه كافي به عمران منطقه نداشتيد؛ پاسخ شما چيست؟
 
اتفاقا در بيرون از شهرستان ما به نيروي اجرايي و عمراني معروفيم. جاهاي ديگري هم كه بوده ايم همين را نشان داده ايم. در لارستان هم كارهاي كوچك و بزرگ بسيار زيادي در شهرها و روستاها انجام شده كه البته با همكاري نماينده، مسئولان ادارات و خيران بزرگوار بوده است. اگر اجازه دهيد بنده در ادامه و براي روشن شدن اذهان، بعضي اقدامات بزرگ و كليدي را مطرح مي كنم. البته كارهاي زيادي در حوزه هاي مختلف در شهر روستا انجام شده است كه اگر بگويم وقت زيادي مي گيرد و فقط چند مورد را به عنوان نمونه عرض مي كنم:
 
نمايندگي وزارت خارجه كه در آستانه لغو مجوز  بود را بنده احيا كردم و راه انداختم كه به اندازه يك اداره كل ارزش دارد. در دانشگاه دولتي به لحاظ اجرايي مثل ساختمان دانشگاه، خوابگاه و امور اجرايي كه مدعي ام تا قبل از ورود بنده هيچ كاري برايش انجام نشده بود و در زمان بنده كليد خورد و به اينجا رسيده كه شش رشته خوب دانشگاهي در آن تدريس مي شود. در بخش راه زماني كه بنده آمدم فقط ۵ كيلومتر بزرگراه داشتيم و الان حداقل ۵۰ كيلومتر اجرا شده و ۵۱ كيلومتر ديگر هم در دست احداث است و اصلا قابل مقايسه با گذشته نيست. البته تاكيد مي كنم هنوز هم در بخش راه راضي نيستيم و بايد ده ها برابر اين مقدار كار شود تا عقب ماندگي هاي گذشته جبران گردد.
 
اگر بنده از گذشته نقد مي كنم براي آگاه سازي است و نه آنچه سياه نمايي مي خوانند و لازم است مردم بطور شفاف از حقايق مطلع باشند. در دولت گذشته با آن درآمدهاي نجومي نفت در حوزه راه هاي لارستان طي ۸ سال فقط ۵ كيلومتر به ارزش ۱۹ ميليارد و ۴۰۰ ميليون تومان انجام شد اما طي سه سال دولت تدبير و اميد و عليرغم محدوديت هاي بودجه و تحريم ها همينطور كه عرض كردم ۵۰ كيلومتر بزرگراه به ارزش ۴۵ ميليارد تومان افتتاح و ۵۱ كيلومتر به ارزش ۶۱ ميليارد تومان در حال انجام است. در راه هاي فرعي و روستايي نيز كارهاي بزرگي انجام شده است.
 
در موضوع فرودگاه لارستان از سال ۸۹ تا ۹۱ فقط يك ميليارد و ۲۰۰ ميليون تومان به ما دادند اما از سال ۹۲ تا ۹۵، بيش از ۲۵ ميليارد و ۶۰۰ ميليون تومان.
 
در بخش گمرك لارستان كه مصوبه سفر اول رئيس جمهور سابق بود در ۸ سال آن دولت و با آن درآمدهاي آنچناني فقط ۷۰۰ ميليون تومان به لارستان دادند و ما از سال ۹۲ تا ۹۴ و طي دو سال يك ميليارد و ۴۰۰ ميليون تومان يعني دو برابرِ قبل، جذب كرديم و ساخت اين گرك عليرغم اينكه جزو تعهدات اين دولت نبود به اتمام رسيد. من تعجب مي كنم از آنها كه مي گويند بنده اجرايي نيستم!
 
در بخش برق، تعدادي از روستاهاي سه بخش بناوريه، جويم و اوز كه اكثرا بزرگواران اهل سنت در آنها زندگي مي كنند مشكل داشتيم و بطور متوسط روزانه سه تا چهار ساعت قطع برق داشتند؛ برويد و با اين مردم مصاحبه كنيد. از وقتي بنده آمدم براي حل اين مشكل پاشنه كشيدم و فقط طي يك سال بيش از ۱۸ ميليارد تومان اعتبار براي پست برق بلغان جذب كردم و خدا را شكر مي كنم مشكل اين مردم حل شد. اين كار چقدر مي تواند مردم را به نظام خوش بين كند. قبول كنيد جذب ۱۸ ميليارد پول در اين شرايطِ سخت كشور كار راحتي نيست. كلا در بخش برق طي مدتي كه بنده بودم ۳۶ ميليارد تومان جذب اعتبار شد درحالي كه از سال ۸۴ تا ۹۱ فقط ۱۸ ميليارد تومان دادند.
 
باز هم به دانشگاه دولتي اشاره كنم كه مصوبه سفر دوم آقاي احمدي نژاد بود اما در آن دولت اجرايي نشد! اگر همان زمان دانشگاه لار و همزمان با دانشگاه جهرم راه اندازي شده بود الان بجاي «مجتمع آموزشي» ما «دانشگاه» داشتيم. اين كار را ما از سال ۹۲ كليد زديم و اجرا كرديم و الان همانطور كه گفتم ۳۶۰ دانشجو در شش رشته خوب مهندسي تحصيل مي كنند و تا الان ۴ ميليارد و ۱۰۰ ميليون تومان براي اين دانشگاه اعتبار گرفته ايم.
 
شما خدمات و تحولات دولت در بخش درمان را ببينيد و با گذشته مقايسه كنيد. مركز رشد واحدهاي فن آوري از مصوبات دولت قبل بود اما در زمان ما راه اندازي شد. در شهرك صنعتي ببينيد چقدر توانستيم جذب اعتبار كنيم. در هلال احمر ببينيد همين ساختمان اسكلتيِ چند طبقه كه برپا شده در همين مدت انجام شده البته به دليل يك مشكل فني روند ساخت آن فعلا متوقف است و اگر اين مشكل نبود اين ساختمان تاكنون تكميل شده بود. در بحث گازرساني هم كارهاي خوبي انجام و يا در شرف انجام است.
همانطور كه عرض كردم كلا كارهاي ريز و درشت بسيار زيادي در اين مدت انجام شد و بنده براي جلوگيري از اطاله كلام به همين حد اكتفا مي كنم. در روستاها و بخش هاي لارستان نيز كارهاي بسيار زيادي انجام شد كه اميدوارم بخشداران در هفته دولت بتوانند به اطلاع مردم برسانند.
 
با توجه به تنگناهاي مالي دولت و كمبود اعتبارات چگونه توانستيد اين مبالغ را جذب كنيد؟
 
بالاخره طي اين مدت تلاش ها و پيگيري هاي زيادي صورت گرفت و از تجارب خود و كمك ديگران بهره گرفتيم.
 
از ديگر تفاوت هاي شما حداقل با فرمانداران قبل، صراحت بيان شما بود. همين امر موافقان و مخالفاني را براي شما ايجاد كرد. اين روند را همچنان در مرودشت هم ادامه خواهيد داد؟
بنده هميشه سعي مي كنم با صداقت صحبت كنم. حالا اين را مي شود صراحت لهجه يا هرچيز ديگري هم ناميد اما در عين حال هميشه سعي مي كنم از دايره ادب و انصاف هم خارج نشوم. اين روند من است و تغييري نمي كند.
 
اگر موافق باشيد در ادامه چند سوال متفرقه مي پرسم. يكي از مواردي كه در زمان تصدي شما حرف و حديث ايجاد كرد بحث محدوده دو شهرستان لارستان وگراش بود. در اين مورد توضيحي داريد؟
 
ببينيد مردم ما و گراش مشتركات بسيار زيادي دارند و نبايد به حواشي و مسائل اينچنيني دامن زد فقط اين را بگويم كه خط مرزي هيچ تغييري نكرده است و از زماني كه بنده فرماندار شدم اين مرز حتي يك سانتي متر هم جابجا نشده است.
 
بحث ديگري كه در اين مورد مطرح شد موضوع ساخت و سازها و حفر چاه توسط شهرداري گراش بود.
براي اينكه خيال مردم راحت باشد با قاطعيت مي گويم اگر تخلفي توسط شهرداري گراش و يا هر اداره و سازمان ديگري انجام شده برخورد شديد قانوني شده است و جلوي هرگونه تخلفي را گرفته ايم. تمامي مستندات و مكاتبات در اين خصوص نيز در فرمانداري موجود است.
 
موضوع بعد ماجراي الحاق بخشي از هرمزگان به لامرد است؛ در مقطعي به شما فشار زيادي وارد شد كه در اين مورد موضع گيري كنيد؛ توضيحي مي دهيد؟
 
ببينيد در موضوع الحاق، به لحاظ قانوني، تاكيد مي كنم به لحاظ قانوني نمي توانستيم ورود كنيم. بالاخره يك جايي از يك استان ديگر به شهرستاني ديگر ملحق شده و ما چگونه بايد ورود قانوني كنيم؟ اما مطمئن باشيد دغدغه هاي مردم لارستان را به مسئولان ارشد استان منتقل كرديم. مكاتبات ما در اين موضوع هم موجود است.
 
جناب نجيب زاده طي اين مدت شيرين ترين و تلخ ترين روزتان چه روزهايي بودند؟
 
تلخ ترين ايام روزهايي بود كه عده اي با بي انصافي و بداخلاقي با بنده برخورد كردند درصورتي كه خودشان مي دانستند بنده فرزند لارستانم و نسبت به زادگاهم تعصب دارم منتهي شايد تفاوت بنده با ديگران اين بود كه معتقد به برخورد منطقي و اصولي بودم تا خداي نكرده ضرر و زياني متوجه لارستان نشود. لارستان تاكنون از اظهارنظرها و اقدامات احساسي ضرر زيادي كرده است؛ ما مي توانيم با درايت و تدبير كار خود را جلو ببريم. بعضي از اين برخوردهاي غيرمنصفانه كه بعضا با اتهام «بي تفاوتي» به بنده، همراه بود آزارم مي داد. درصورتي كه بنده با صراحت و شجاعت جلوي مقامات كشوري و استاني درحضور مردم بارها و بارها از لارستان دفاع كرده ام. اگر به زادگاهم علاقه مند نبودم كه به اين مسائل ورود پيدا نمي كردم. مني كه براي خدمت به لارستان از خانواده ام زدم و اينهمه انرژي و زمان گذاشتم. بگذريم… روز شيرين هم در اين مدت يادم نمي آيد! (باخنده).
 
همانطور كه مي دانيد در مدت حضور شما رسانه هاي لارستان چه به لحاظ كمي چه كيفي پيشرفت زيادي داشتند. شما از ابتداي ورودتان به فرمانداري تاكيد كرديد طرفدار فضاي باز براي فعاليت رسانه ها هستيد؛ اين رويكرد به ضرر شما تمام نشد؟
 
بنده اعتقادم ايجاد فضاي باز براي مردم و رسانه هاست. اين تاكتيك يا شعار من نيست و اعتقادم است. البته بعضي رسانه ها و افراد ممكن است از اين فضا سوء استفاده كرده و گاهي نيز به سمت تخريب بنده هم رفتند اما بنده هيچ گله و شكايتي نداشته و اصلا يكي از افتخاراتم ايجاد اين فضاي باز و راحت براي رسانه هاست.
 
جناب نجيب زاده در هفته دولت قرار داريم؛ در مجموع عملكرد دولت تدبير و اميد را چطور ارزيابي مي كنيد؟
 
بنده نه در جايگاه فرماندارِ اين دولت بلكه به عنوان يك شهروندِ كشور عزيز ايران بايد بگويم اين دولت از جمله مظلوم ترين دولت هاي پس از انقلاب است. دولتي كه عليرغم موفقيتهاي زيادش مورد هجمه غيرمنصفانه اي قرار گرفته و نجابت به خرج مي دهد و بخاطر مصالح ملي آنطور كه شايد و بايد از خود دفاع نمي كند. همين امر به نظر بنده مستمسكي به دست مخالفان اين دولت داده كه بتوانند عليه دولت و هر بار به بهانه اي فضاسازي كنند. با اين اوصاف موفقيت هاي اين دولت در عرصه هاي مختلف غيرقابل كتمان است. از توسعه روابط بين الملل و برجام گرفته تا كنترل تورم و احياي تدبيرو و عقلانيت و برنامه ريزي در كشور. البته بدون شك كاستي ها و نواقصي همچنان وجود دارد اما كارنامه سه ساله اين دولت كاملا قابل دفاع است.
 
پيش بيني شما از نتيجه انتخابات آتي رياست جمهوري چيست؟
 
مردم ايران مردم هوشمندي هستند و متوجه مي شوند اين دولت نه مثل ديگران براي جلب رضايت كوتاه مدت كه براي منافع بلندمدت مردم تلاش مي كند و همين امر باعث موفقيت ايشان در انتخابات بعد هم خواهد شد.
 
ممنونيم از زماني كه براي اين گفت و گو اختصاص داديد؛ كلام آخرتان خطاب به مردم لارستان چيست؟
بابت قصوري كه داشتم صميمانه از مردم عزيز، چه شيعه و سني و چه شهري و روستايي عذرخواهي مي كنم و خداوند را گواه مي گيرم طي اين مدت هرآنچه در توان داشتم را براي خدمت به مردم بكار بردم و هيچ چيزي را بري خودم و خانواده و بستگانم نخواستم. براي تك تك اين مردم آرزوي سلامتي و سربلندي مي كنم.
 
 

 

کد امنیتی:   
 [10 نظر]

سید
Iran, Islamic Republic of
15 شهريور 1395   ساعت: 08:05:07

قبول نیست

 
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
13 شهريور 1395   ساعت: 04:08:19

دس خدا

 
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
11 شهريور 1395   ساعت: 23:33:02

بنده نه در جايگاه فرماندارِ اين دولت بلكه به عنوان يك شهروندِ كشور عزيز ايران بايد بگويم اين دولت از جمله مظلوم ترين دولت هاي پس از انقلاب است. دولتي كه عليرغم موفقيتهاي زيادش مورد هجمه غيرمنصفانه اي قرار گرفته و نجابت به خرج مي دهد و بخاطر مصالح ملي آنطور كه شايد و بايد از خود دفاع نمي كند. همين امر به نظر بنده مستمسكي به دست مخالفان اين دولت داده كه بتوانند عليه دولت و هر بار به بهانه اي فضاسازي كنند. ------------------------------- آقای نجیب زاده مگه در دولت شما کم برای دولت قبل فضاسازی کردید ! چطور توقع دارید برای دولت خودتون فضاسازی نشه ! کارهای دولت قبل رو همه هست و داریم میبینیم دولت قبل مظلوم واقع شده نه دولت شما ...

 
lمیرباقری
Iran, Islamic Republic of
10 شهريور 1395   ساعت: 18:21:06

فرماندار دولت تدبیر و امید در خصوص امور اجرایی و سیاسی یک عقب افتاده ازصحنه بود و فرمانداران دیگر در کنار نمایندگان مجلس با همکاری و رایزنی در سطح استان امتیازات قابل توجهی برای شهرستان خود گرفته اند . ولی در دولت تدبیر !! از همان ابتدا حتی بخشی از بار اجرایی بر دوش دفتر نمایندگی مجلس بود و فرماندار وقت مشغول تکه پرانی و حمایت های غیر منطقی از دولت متبوعش بود در حالی که مردم به خوبی می دانستند و می دانند که با شعار و تعریف مشکلات حل نخواهد شد. لطفا همانگونه که نظرات مخالف را منتشر نمی کنید این را نیز منتشر نکنید !

 
اصلاح طلب
Iran, Islamic Republic of
9 شهريور 1395   ساعت: 17:14:13

فکر نمی کنم هیچ کس به اندازه شما در این سه سال با نماینده تعامل کرده باشد. نماینده هم به رسم خودش قدردانی می کنه دیگه. رفتاری که با رو... و رح... کرد با شما هم تکرار کرد. به عنوان یک اصلاح طلب ضمن تشکر از زحمات شما خوشحالم که به این نتیجه رسیدید که با این نماینده نمیشه کار کرد.

 
سید
Iran, Islamic Republic of
9 شهريور 1395   ساعت: 14:36:17

آقای نجیب زاده خیلی اشتباه کردید که در دوره خود به افرادی ... اعتماد کردید. اینها سعی بر این داشتن موقعیت خود را ترفیع کنند. ...

 
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
9 شهريور 1395   ساعت: 14:35:05

حال که شما رفتید ...برای قیافه گرفتن وارد فرمانداری لار شدن

 
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
9 شهريور 1395   ساعت: 14:33:55

آقای نجیب زاده امیدوارم با ارتباطی که در استانداری دارید برای جوانان کاری کنید.

 
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
9 شهريور 1395   ساعت: 14:33:26

حیف آقای نجیب زاده که رفت

 
سید
Iran, Islamic Republic of
9 شهريور 1395   ساعت: 07:23:29

شکی نیست که شماهمسوبادولت هستید اما درانتخابات حمایت ازجعفرپورکردید خیلیها درشهر به طبل اصلاحات میکوبیدن اما به حمایت ازجعفرپور قدعلم کردند /پشت زاهدی راخالی کردید

 
لارستان متحد
10 شهريور 1395   ساعت: 19:34:12

سلام سید عزیز خواهشا یکک طرفه قضاوت نکنید آقای نجیب زاده با ینکه باید بی طرفانه عمل می کرد و لی عمل نکرد کجا ایشون از دکتر جعفرپور حمایت کردن ایشون نظرشون رو آقای غریبی و زاهدی بود بادم نمیره توی ستاد دکتر جعفرپور سرود لارستان پخش میکردن سریع واکنش نشون می دادن ولی تو ستاد زاهدی وسط خیابون مرقصیدن و پایکوبی می کردن هیج واکنشی نشون نمیدادن

 
لوگوی دیجیتال