همزمان با سراسر کشور
طرح ملی جنگلانه در لارستان برگزار شد
زمان انتشار: 20 آذر 1395 ساعت 01:22:31
تعداد بازدید: 1239
انجمن دوستداران محیط زیست لارستان برای نخستین بار، با پیوستن به دبیرخانه دائمی طرح ملی جنگلانه، روز جمعه 19 آذر 95 همزمان با سراسر کشور با کاشت بذر در منطقه حفاظت شده هرمود در این طرح شرکت نمود. 
به گزارش صحبت نیوز جنگلانه مشارکتی است خودجوش و مردمی که با توجه به خشکیدگی وسیع رویشگاه های جنگلی و مرتعی کشور عزیزمان ایران، بدلیل اقدامات مخرب انسانی، صنعتی، چرای دام، سرشاخه زنی، شخم، ریزگرد ها ، تغییر اقلیم، خشکسالی و... سومین سال فعالیت خود را در سطح ملی اجرا و بالتبع در استان فارس و در شهرستان لارستان در اولین سال، با حضور دوستداران محیط زیست و مشارکت و همکاری اداره منابع طبیعی و اداره حفاظت محیط زیست لارستان و همراهی جمعی از مردم که نقش ارزنده ای در حفظ و نگهداشت، این رویشگاه ها دارند برگزار گردید.
 
طرح کاشت بذر در کوهستان از اوایل فصل پاییز با مشارکت اداره منابع طبیعی در منطقه لارستان آغاز گردیده و همچنان ادامه دارد.
 
مهندس رضایی رییس منابع طبیعی لارستان اعلام کرد: تا کنون در مناطق گلار ـ کاریان ـ کوه آنتن کورده دو بار ـ آبکنه بیرم ـ بستکوه بیرم ـ تنگ مه براک ـ کوه پارک جنگلی ـ ارتفاعات کردشیخ ـ جنوب کوه آنتن از سمت لطیفی و منطقه حفاظت شده هرمود عملیات بذرکاری انجام شده و تا پایان سال ادامه خواهد داشت.
 
وی هدف از اجرای این کار را افزایش پوشش گیاهی، جلوگیری از تخریب طبیعت و تلاش در جهت حفظ و احیای گونه های گیاهی کوهستانی و همچنین کمک به اقتصاد و اشتغال عنوان کرد.
 
رضایی در ادامه در خصوص نوع بذر کاشته شده گفت: با توجه به اقلیم شهرستان فقط از بذر گونه های بومی استفاده کردیم که بذر مورد استفاده در منطقه حفاظت شده هرمود، با توجه به اینکه کاشت در دشت انجام شد، گونه قیج بود.


معصومه    فائضی

 

کد امنیتی:   
 [1 نظر]

وارانوس
Iran, Islamic Republic of
20 آذر 1395   ساعت: 16:05:30

زنده باد حرکت فعالان محیط زیست

 
لوگوی دیجیتال
کانال تلگرام