تیم هندبال بانوان « شهید چمران» لارستان از نمای نزدیک
آینده نامعلوم این ستاره‌های معلوم
زمان انتشار: 15 دي 1395 ساعت 00:27:14
تعداد بازدید: 655
منیره جهان بین/ صحبت نیوز: تیم هندبال بانوان «شهیدچمران» از سال 90موردحمایت باشگاه شهیدچمران قرار گرفت. این تیم، تنها تیم جنوب کشور و استان فارس است که چهارسال پیاپی در لیگ برتر حضور دارد. هندبال بانوان از سال 90امتیاز تیم دسته دوم را دریافت کرد و میزبانی بازی‌ها را در شهرستان لارستان عهده‌دار شد. در سال 91 مقام دوم بازی‌های دسته دوم کشور را کسب کرد و به لیگ دسته یک‌راه یافت و جزو هشت تیم برتر کشور قرار گرفت. 
 
 تیم هندبال بانوان شهید چمران با حمایت مالی مسعود راستی لاری توانست دو سال پیاپی در لیگ برتر، مقام پنجم را کسب کند و گروه‌های قدرتمندی را پشت سر بگذارد.
 
این تیم تنها نماینده بانوان جنوب در سطح استان و کشور است که در این فصل از بازی‌ها توانسته بسیاری از رقیبان خود را در طی بازی‌های رفت پشت سر بگذارد و به‌صورت پایه از بازیکنان بومی منطقه استفاده کند، فعالیتش را با مربیان و سرپرستانی مانند خانم‌ها برزکار، کاملی، قانع شروع می‌کند و در این دوره از بازی‌ها به گفته مسعود راستی مربی جدید از سه ماه قبل از شروع مسابقات به تیم ملحق شده است.
 
ناهید غارسی مربی جدید تیم، که از سال 73 در کسوت مربی ظاهرشده و عناوین متعددیدربازی‌های داخلی وملی در کارنامه کاری خود دارد، این اواخر مربی تیم ثامن بوده که به دلیل منحل شدن این تیم به بانوان شهید چمران پیوسته است.
 
غارسی انگیزه بازیکنان تیم و تلاش آن‌ها را در جریان به دست آوردن نتایج مطلوب در این نیم‌فصل بسیار خوب ارزیابی می‌کند و عمده مشکلات ورزش بانوان در لارستان و کشور را عدم وجودحامی مالی مناسب می‌داند.
 
تیم بانوان چمران که در حال حاضر با 14بازیکن ،9بازیکن بومی و 6 بازیکن غیربومی ، که بازیکنان غیربومی بعد از آمدن غارسی به تیم اضافه‌شده‌اند، علی‌رغم داشتن مشکلات فراوان در رابطه با امکانات موردنیاز از جمله سالن اختصاصی مربوط به ورزش بانوان کماکان  به کار خود ادامه می‌دهد و بنا به اظهارات مربی تیم در صورت عدم حضور یکی از بازیکنان، این تیم  با مشکل مواجه می‌شود،  و این موضوع تنها به این دلیل  است که در رده‌های سنی پایین‌تراستعدادیابی مناسبی صورت نگرفته است و این نگرانی در رابطه با تنها نماینده جنوب استان فارس  وجود دارد که سرنوشت تیم در آینده‌اینه‌چندان دور چگونه رقم خواهد خورد.
 
مسعود راستی با توجه به تجاربی که از سال‌ها حضورش در عرصه ورزش لارستان به دست آورده و مدارس فوتبال شهید چمران را در رده‌های سنی مختلف اداره می‌کند، عمده مشکلات اداره تیم بانوان را عدم‌حمایت  مناسب مسئولین و توجه کمتر حامیان مالی به تیم بانوان به دلیل شرایط خاص بانوان عنوان می‌کند.
 
در ادامه این گزارش جمعی بازیکنان تیم بانوان چمران که از ابتدا تیم را همراهی کرده‌اند معرفی می‌شوند:
 
زهره شاهین پوری
 متولد 1374. 11 سال سابقه بازی، شش سال بازی در تیم چمران، چهار سال سابقه شرکت در مسابقات کشوری ، دعوت به اردوی تیم ملی سال 90، چهار سال حضور در لیگ برتر ایران،حضور در تیم دسته دو و  دسته یک کشور به مدت یک سال. 
 
پریسا معصومی
 
متولد1372. 15 سال سابقه بازی، شش سال بازی در تیم چمران، حضور در المپیاد بندرعباس و معرفی به‌عنوانفنی‌ترین بازیکن استان، شش سال حضور در مسابقات استانی، چهارسال حضور در مسابقات آموزشگاه‌های کشور، دعوت به اردوی تیم ملی سال 90، حضور در مسابقات لیگ دانشگاه‌های کشور، چهارسال حضور در لیگ برترایران، حضور در تیم دسته دو و دسته یک کشور به مدت یک سال.
 
مژگان درویش بیگی
 
متولد1371. 14 سال سابقه بازی، شش سال بازی در تیم چمران، چهار سال سابقه شرکت در مسابقات کشوری ،دعوت به اردوی تیم ملی سال 90، چهار سال حضور در لیگ برترایران، دعوت به اردوهای کشوری و حضور در مسابقات دانشگاهی و گروه‌های منتخب استانی، حضوردر تیم دسته یک و دسته دو کشور به مدت یک سال.
 
 
فاطمه درویش بیگی
 
متولد1372. 12 سال سابقه بازی، شش سال بازی در تیم چمران، حضور در اردوی تیم ملی سال 95، حضور در مسابقات کشوری دانشگاهی والمپیاد دانشگاهی، چهار سال سابقه شرکت در مسابقات کشوری، دعوت به اردوی گروه ملی سال 90، چهار سال حضور در لیگ برترایران، حضور در مسابقات آموزشگاه‌های استان شش سال، حضور در مسابقات آموزشگاه‌های کشوری به مدت چهار سال.
 
فاطمه کریمی
 
متولد 1370. 14 سال سابقه بازی ،شش سال بازی در تیم چمران، حضور در مسابقات المپیاد استان به مدت یک سال، حضوردر مسابقات دانشگاهی و استانی کشورو منتخب استانی، چهار سال سابقه شرکت در مسابقات کشوری، دعوت به اردوی تیم ملی سال 90، چهار سال حضور در لیگ برترایران، حضور در تیم دسته دو و یک کشور به مدت یک سال 
 
لیلا کریمی
 
 متولد1371. 12 سال سابقه بازی، شش سال بازی در تیم چمران، چهار سال سابقه شرکت در مسابقات کشوری،  دعوت به اردوی تیم ملی سال 90، چهار سال حضور در لیگ برترایران، حضور در مسابقات دانشگاهی و استانی  و منتخب استانی کشور، حضور در مسابقات دسته یک شیراز، دوسال حضور در مسابقات دسته دو کشور.
زهره آیت‌اللهی
 متولد1373. 12 سال سابقه بازی ،شش سال بازی در تیم چمران، دو سال حضور در مسابقات نوجوانان کشور، دو سال حضور در مسابقات جوانان کشور، دو سال حضور در مسابقات آموزشگاه‌ها، دو سال حضور در المپیاد، چهار سال حضور در مسابقات استانی، چهار سال سابقه شرکت در مسابقات کشوری، دعوت به اردوی تیم ملی سال 90، چهار سال حضور در لیگ برترایران.
 
فاطمه حسن بیگی
 
متولد1372. 12 سال سابقه بازی ،شش سال بازی در تیم چمران، یک سال حضور در تیم دسته دو و دسته یک کشور، چهار سال سابقه شرکت در مسابقات کشوری ، دعوت به اردوی تیم ملی سال 90، چهار سال حضور در لیگ برترایران، حضور در مسابقات آموزشگاهی به مدت سه سال، حضور در مسابقات دسته یک آموزشگاه‌ها، حضور در مسابقات دانشگاهی استان به مدت سه سال، حضور در مسابقات دانشگاهی کشوری به مدت سه سال.
 
دنیا سقایی
 
متولد 1376. هشت سال بازی سابقه بازی ، پنج سال سابقه عضویت در تیم چمران، حضور در مسابقات کشوری ازطرف استان فارس و بندرعباس به مدت هشت سال، دعوت به اردوی تیم ملی آموزشگاه‌های نوجوانان وجوانان، حضور در مسابقات لیگ‌های نوجوانان و جوانان و المپیاد کشور، حضور در مسابقات دسته یک کشور به مدت یک سال، حضور در لیگ برتر هندبال ایران به مدت چهارسال.
 
 
 
·        این مطلب پیش از این در شماره 1286 نشریه بشارت نو منتشر شده است.
 
 
 
 
 
 

 

کد امنیتی:   
 [1 نظر]

بدون نام
Iran, Islamic Republic of
15 دي 1395   ساعت: 08:43:10

سلام .ممنونم از گزارش قشنگتون. مربی این بچه ها از پایه خانم ها مریم الهی ،عصمت درستکارو خانم جعفری بودند که جا داره از این عزیزان هم یادی کنیم . همچنین تشکر ویژه از آقای راستی بخاطر حمایتشون

 
لوگوی دیجیتال
کانال تلگرام