جلسه شورای اداری لارستان به میزبانی آموزش و پرورش لارستان برگزار شد
زمان انتشار: 15 دي 1395 ساعت 12:55:41
تعداد بازدید: 473
جلسه شورای اداری شهرستان به میزبانی معاونت اداره کل ومدیریت آموزش و پرورش لارستان در سالن غدیر لار برگزار شد. 
به گزارش صحبت نیوز و به نقل از روابط عمومی معاونت اداره کل و مدیریت آموزش و پرورش لارستان، محمد فیاض‌پور در این جلسه که با حضور روسای ادارات و دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان فارس برگزار شد، اظهار داشت: شهرستان لارستان دارای 23 هزار دانش‌آموز، یک‌هزار و 800 نیروی شاغل، 2 هزار نیروی بازنشسته و 285 مدرسه است.
 
وی افزود: تولید اندیشه و تربیت نیروی انسانی و پرورش خلاقیت‌های دانش‌آموزان این مرزوبوم از رسالت‌هایی است که بر عهده آموزش‌وپرورش قرار دارد. مدیر آموزش‌وپرورش لارستان با برشمردن فعالیت‌های این نهاد در بخش‌های مختلف، تصریح کرد: در بخش پژوهش لارستان در زمره سه شهرستان برتر استان فارس قرار دارد.
 
این مسؤول با اشاره به اینکه لارستان با ایجاد 50 کارگاه و همایش در سطح کارشناسان ادارات توانسته است میزبان نزدیک به 16 شهرستان جنوبی فارس باشد، ادامه داد: با پیگیری‌های صورت گرفته امسال سهمیه استخدامی لارستان افزایش‌یافته و در امتحان اخیری که برگزارشده بالغ‌بر 48 نفر به نیروهای آموزش‌وپرورش این شهرستان اضافه می‌شوند.
 
فیاض‌پور از بهبود جایگاه پژوهشی آموزش‌وپرورش لارستان در سطح کشور خبر داد و یادآور شد: رتبه پژوهش‌سرای لار از 54 کشوری به 12 کشوری ارتقا یافته است. وی بیان کرد: در بحث پژوهش شهرستان لارستان مجهز به آزمایشگاه نانوفنّاوری است که با هزینه 200 میلیون تومان با کمک خیران و دولت تجهیز شده و کارهای تکمیلی آن ادامه دارد. معاون مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس با اشاره به اینکه در بحث کنکور سراسری شهرستان لارستان به‌غیراز رشته تجربی در رشته‌های انسانی و ریاضی رشد بالایی به‌دست آمده است، گفت: امسال از 38 معلم پژوهشگر که در سطح کشور پژوهش‌هایی داشتند، تقدیر شده است. مدیر آموزش‌وپرورش لارستان بابیان اینکه پکیج آموزشی به مبلغ 400 میلیون تومان از طرف بنیاد علوی تهیه و در مدارس این شهرستان توزیع شده است، افزود: برخی از مدارس روستاها نیز با استفاده از وسایل هوشمند آموزشی تجهیز شده است. وی بابیان اینکه در طرح پرسش مهر رئیس‌جمهور آموزش‌وپرورش لارستان دارای 11 برگزیده استانی و چهار برگزیده کشوری شده‌ است، تصریح کرد: کارهای عمرانی اداره آموزش‌وپرورش لارستان احداث مدرسه در روستاهای گاوبست، دهکویه، بریز، چاه‌نهر، دشتی و علی‌آباد و مقاوم‌سازی مدارس علی‌آباد، ساخت کانون تربیتی بنارویه، اتمام فاز دوم باشگاه فرهنگیان، شروع و اتمام مدرسه‌های امیرکبیر و ابن‌سینا شهر لار، احداث مدرسه کمیل، احداث سالن امتحانات اندیشه لار در مدرسه آزادگان و ساخت سه نمازخانه در مدارس شهر لار با کمک بنیاد خیریه هاشمی‌زاده و غیره بوده است.
 
فیاض‌پور گفت: درمجموع برای این پروژه‌ها 14 میلیارد تومان هزینه شده که با مشارکت 50 درصدی خیران و دولت صورت گرفته است. وی از نصب 550 کولر اسپیلت و 120 بخاری‌برقی در مدارس شهرستان لارستان خبر داد و گفت: این اقدام یکی از کارهای خوب آموزش‌وپرورش این شهرستان بوده است. معاون مدیرکل آموزش‌وپرورش استان فارس در پاسخ به سؤالی درباره علت انجام امور آموزش‌وپرورش برخی از روستاهای بیرم و روستای دیدبان از توابع صحرای باغ از طریق آموزش‌وپرورش شهرستان گراش، افزود: این موضوع باید از سوی مسؤولان سیاسی و اجتماعی این شهرستان پیگیری شود و در حد توان خود کار کرده‌ام و بیشتر از این از من ساخته نیست. حجت‌الاسلام مختار موسوی امام جمعه لارستان اظهار داشت: یکی از موضوعات مهم در دین اسلام مسئله امربه‌معروف و نهی از منکر است.
 
وی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم مبنی بر اینکه بهترین امت آن‌هایی هستند که امربه‌معروف و نهی از منکر در بین آنان رواج دارد، افزود: برای پی بردن بیشتر به این مسئله باید نگاهی به حماسه سیدالشهدا و یاران ایشان در کربلا داشته باشیم. امام‌جمعه لارستان فلسفه قیام کربلا و شهادت امام حسین (ع) را برپا کردن فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر برشمرد و تصریح کرد: موضوع امربه‌معروف و نهی از منکر در یک جامعه اسلامی یک مسئله عام و دینی است و محدود به یک جناح یا گروه خاص نیست. وی با درخواست از مسؤولان ادارات لارستان برای حضور در نماز جمعه و پاسخگویی به مشکلات مردمی، خاطرنشان کرد: امید می‌رود حضور مسؤولان در نماز جمعه و پاسخگویی با همکاری ارگان‌ها و فرمانداری لارستان تحقق یابد زیرا که این کار خود سبب روحیه‌دهی و هم‌دلی بین مسؤولان و مردم می‌شود.
 
موسوی با اشاره به این نکته که لار یک شهر بزرگ است و مردم برای حضور در نماز جمعه به‌ویژه در فصل گرما دارای مشکلاتی هستند و باید وسیله ایاب‌وذهاب برای شرکت در نماز جمعه برای آن‌ها مهیا شود، یادآور شد: از مسؤولان تقاضا می‌شود اگر اتوبوسی در اداره خود دارند هفته‌ای دو ساعت در اختیار ستاد نماز جمعه قرار دهند تا نمازگزاران را از مناطقی که با کمک شهرداری و شورای شهر به‌عنوان ایستگاه نماز جمعه مشخص می‌شود نمازگزاران را جابه‌جا کنند.
 
امام‌جمعه لارستان در پایان تأکید کرد: یکی از خواسته‌های مردم این است که می‌خواهند مسؤولان در صف‌های نماز جمعه حضور داشته باشند و از شما می‌خواهیم تا حداقل یک صف از نماز جمعه را با حضور خود اشغال کنید.
 
فرماندار ویژه لارستان از برگزاری جشنواره ملی سرود رضوی در روستای کورده لارستان با حضور مسؤولان کشوری خبر داد و گفت: این کار بزرگ نیازمند همکاری و حمایت همه‌جانبه مسؤولان این شهرستان است. وی با تأکید بر اینکه کارآمدی نظام جمهوری اسلامی از اولویت‌های اساسی است و ما اگر بتوانیم از درون خودکفا شویم هیچ دشمن خارجی نمی‌تواند بر کشورمان تأثیر منفی داشته باشد، افزود: دهه فجر برای مردم و به‌ویژه مسؤولان فرصتی است تا بتوان اقدامات نظام جمهوری اسلامی و دولت را برای مردم به‌صورت ملموس بیان کرد.
 
فرماندار ویژه لارستان با اشاره به سلامت نظام اداری، تصریح کرد: از بُعد اخلاقی و دینی زیبنده نیست که در صحنه عملی در کشور جمهوری اسلامی ارباب‌رجوعی در یک اداره مورد تبعیض قرار گیرد. وی بابیان اینکه شهرستان لارستان دارای غنای فرهنگی بوده که بیش از غنای اقتصادی آن موردتوجه است ادامه داد: سلامت اداری یک اداره نماد عینی نظام جمهوری اسلامی است. معاون استاندار فارس از برگزاری جشنواره ملی سرود رضوی در روستای کورده لارستان با حضور مسؤولان کشوری خبر داد و یادآور شد: این کار بزرگ نیازمند همکاری و حمایت همه‌جانبه مسؤولان این شهرستان است. حسنی با اشاره به مصوبات ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر شهرستان لارستان، گفت: باید مسائل اعتقادی ما جدی گرفته شود و مصوبات ستاد به مرحله عملی برسد.
 
وی خطاب به مسؤولان ادارات لارستان، افزود: از مسؤولان می‌خواهیم با حضور در صف نماز جماعت مساجد لارستان به مشکلات مردم بپردازند و آن‌ها را حل کنند. دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر فارس گفت: مسؤولان سعی کنند با عمل خود الگو باشند و اجازه دهند جامعه از آن‌ها انتقاد کنند و با سعه‌صدر آن‌ها را بپذیرند چراکه زیر ذره‌بین مردم قرار دارند. سلیمان مهدوی اظهار داشت: لارستان مهد پرورش علمایی بزرگ ازجمله آیات عظام سید عبدالحسین لاری(ره) و آیت‌الله سید عبدالعلی آیت‌اللهی(ره) و آیت‌الله سید مجتبی موسوی لاری(ره) بوده است.
 
وی با اشاره به احادیثی از ائمه اطهار(ع) درباره امربه‌معروف و نهی از منکر، افزود: زمام امور مردم متدین شهرستان لارستان در اختیار شما اعضای شورای اداری است که به همین دلیل باید ببینید امربه‌معروف و نهی از منکر را چگونه برای مردم احیا کنید. این مسؤول امربه‌معروف و نهی از منکر را زیربنای دین دانست و تصریح کرد: با امربه‌معروف و نهی از منکر راه‌ها امن، درآمدها حلال، حکومت اسلامی استوار، دشمن نیز ناامید می‌شود و حقوق مردم پایمال نمی‌شود. مهدوی بابیان اینکه رهبر انقلاب امربه‌معروف و نهی از منکر را یک واجب فراموش‌شده می‌دانند، ادامه داد: در مدیران امربه‌معروف و نهی از منکر باید به‌صورت عملی باشد تا در مردم اثر کند که می‌تواند به‌صورت لسانی صورت گیرد البته اجرای امربه‌معروف و نهی از منکر بین مسؤولان به وحدت نیز نیاز است.
 
وی اجرای امربه‌معروف و نهی از منکر را مقدمه‌ای برای وحدت بین مسؤولان برشمرد و یادآور شد: تمام مسؤولان سعی کنند با عمل خود الگو باشند و اجازه دهند جامعه از آن‌ها انتقاد کرده و با سعه‌صدر آن‌ها را بپذیرند زیرا این مدیران هستند که زیر ذره‌بین مردم قرار دارند. مهدوی در پایان به این نکته اشاره کرد که باید در تمام اداره‌ها و شوراها و حتی در فرمانداری‌ها ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر راه‌اندازی شود و باید به مصوبات شورای امربه‌معروف و نهی از منکر به دید عملی نگاه کرد.


روابط عمومی معاونت اداره کل    ومدیریت آموزش وپرورش لارستان

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال
کانال تلگرام