رییس شورای اسلامی شهرستان لارستان مطرح کرد:
مسئولان لارستان پیگیر بازگرداندن امور آموزش و پرورش برخی نواحی صحرای باغ و بیرم باشند
زمان انتشار: 15 دي 1395 ساعت 13:26:01
تعداد بازدید: 559
هشتمین جلسه شورای اداری لارستان برگزار شد. هشتمین جلسه شورای اداری این شهرستان در سال جاری به ریاست جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان و با حضور مسعود راسخی و علی اصغر علی پور معاونین سیاسی و برنامه ریزی فرمانداری ،حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید مختار موسوی امام جمعه لار ،سلیمان مهدوی دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان فارس, اعضاء شورای تامین شهرستان،مسئولین، بخشداران و روسای شورای اسلامی شهر ها و بخش ها در محل سالن غدیر مدیریت آموزش و پرورش لارستان برگزار گردید. 
به گزارش صحبت نیوز در این جلسه ابتدا حجت الاسلام سید مختار موسوی امام‌جمعه لار با درخواست از مسؤولان ادارات لارستان برای حضور در نماز جمعه و پاسخگویی به مشکلات مردمی، گفت: امید می‌رود حضور مسؤولان در نماز جمعه و پاسخگویی به مشکلات مردم با همکاری ارگان‌ها تحقق یابد.
 
وی اظهار داشت: یکی از موضوعات مهم در دین اسلام مسئله امر به معروف ونهی از منکر است. وی با اشاره به آیاتی از قران کریم مبنی بر اینکه بهترین امت آنهایی هستند که امربه معروف و نهی از منکر در بین شان رواج دارد، افزود: برای پی بردن بیشتر به این مسئله باید نگاهی به حماسه سیدالشهدا و یاران ایشان در کربلا داشته باشیم.
 
امام جمعه لار فلسفه قیام کربلا و شهادت امام حسین(ع) را برپا کردن فریضه امر به معروف و نهی از منکر برشمرد و تصریح کرد: موضوع امربه معروف و نهی از منکر در یک جامعه اسلامی یک مسئله عام است و محدود به یک جناح یاگروه خاص نیست و یک مسئله دینی است.
 
این کارشناس حوزه و دانشگاه با بیان اینکه یکی از مهمترین آموزه های قرآن و امامان خدمت به مردم است که در دین حد و مرزی برای آن وجود ندارد، ادامه داد: امام حسین خطاب به مسئولین جامعه اسلامی می فرماید؛ ای مسئولین بدانید مردمی که برای حوائج خود به شما مراجعه می کنند از نعمتهای الهی است که خداوند به شما داده است پس مبادا با رنجاندن مردم نیازمند، کفران نعمت کنید.
 
وی با درخواست از مسئولین ادارات لارستان برای حضور در نماز جمعه و پاسخگویی به مشکلات مردمی، خاطر نشان کرد: امید می رود حضور مسئولین در نماز جمعه و پاسخگویی با همکاری ارگان ها و فرمانداری لارستان تحقق یابد زیرا که این کار خود سبب روحیه دهی و هم دلی بین مسئولین و مردم می شود. حجت الاسلام موسوی بیان کرد: امام علی(ع) در حدیثی تأکید دارند که مسئولین فضایی را برای مردم ایجاد کنند که بتوانند نه تنها براحتی حرف خود را به آنها بزنند بلکه بتوانند ازآنها انتقاد کنند. این یکی از ویژگی های یک نظام اسلامی است. وی با اشاره به این نکته از آنجا که لار یک شهر بزرگ است و مردم برای حضور در نماز جمعه به ویژه در فصل گرما دارای مشکلاتی هستند می بایست وسیله ایاب و ذهاب برای شرکت در نماز جمعه برای آنها مهیا شود، یادآور شد: از مسئولین تقاضا می شود اگر اتوبوسی در اداره خود دارند هفته ای ۲ ساعت در اختیار ستاد نماز جمعه قرار دهند تا نمازگزاران را از مناطقی که با کمک شهرداری و شورای شهر بعنوان ایستگاه نماز جمعه مشخص می شود نمازگزاران را جابجا کنند.
 
امام جمعه لار در پایان تأکید کرد: یکی از خواسته های مردم این است که می خواهند مسئولین در صفهای نماز جمعه حضور داشته باشند و از شما می خواهیم تا حداقل یک صف از نماز جمعه را با حضور خود اشغال کنید. در ادامه محمد فیاض پور معاون اداره کل و مدیریت آموزش‌وپرورش لارستان هم اظهار داشت: شهرستان لارستان دارای 23 هزار دانش‌آموز، یک‌هزار و 800 نیروی شاغل، 2 هزار نیروی بازنشسته و 285 مدرسه است. وی افزود: تولید اندیشه و تربیت نیروی انسانی و پرورش خلاقیت‌های دانش‌آموزان این مرزوبوم از رسالت‌هایی است که بر عهده آموزش‌وپرورش قرار دارد.
 
مدیر آموزش‌وپرورش لارستان با برشمردن فعالیت‌های این نهاد در بخش‌های مختلف، تصریح کرد: در بخش پژوهش لارستان در زمره سه شهرستان برتر استان فارس قرار دارد. این مسؤول با اشاره به اینکه لارستان با ایجاد 50 کارگاه و همایش در سطح کارشناسان ادارات توانسته است میزبان نزدیک به 16 شهرستان جنوبی فارس باشد، ادامه داد: با پیگیری‌های صورت گرفته امسال سهمیه استخدامی لارستان افزایش‌یافته و در امتحان اخیری که برگزارشده بالغ‌بر 48 نفر به نیروهای آموزش‌وپرورش این شهرستان اضافه می‌شوند.
 
فیاض‌پور از بهبود جایگاه پژوهشی آموزش‌وپرورش لارستان در سطح کشور خبر داد و یادآور شد: رتبه پژوهش‌سرای لار از 54 کشوری به 12 کشوری ارتقا یافته است. وی بیان کرد: در بحث پژوهش شهرستان لارستان مجهز به آزمایشگاه نانوفنّاوری است که با هزینه 200 میلیون تومان با کمک خیران و دولت تجهیز شده و کارهای تکمیلی آن ادامه دارد. معاون مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس با اشاره به اینکه در بحث کنکور سراسری شهرستان لارستان به‌غیراز رشته تجربی در رشته‌های انسانی و ریاضی رشد بالایی به‌دست آمده است، گفت: امسال از 38 معلم پژوهشگر که در سطح کشور پژوهش‌هایی داشتند، تقدیر شده است.
 
مدیر آموزش‌وپرورش لارستان بابیان اینکه پکیج آموزشی به مبلغ 400 میلیون تومان از طرف بنیاد علوی تهیه و در مدارس این شهرستان توزیع شده است، افزود: برخی از مدارس روستاها نیز با استفاده از وسایل هوشمند آموزشی تجهیز شده است. وی بابیان اینکه در طرح پرسش مهر رئیس‌جمهور آموزش‌وپرورش لارستان دارای 11 برگزیده استانی و چهار برگزیده کشوری شده‌ است، تصریح کرد: کارهای عمرانی اداره آموزش‌وپرورش لارستان احداث مدرسه در روستاهای گاوبست، دهکویه، بریز، چاه‌نهر، دشتی و علی‌آباد و مقاوم‌سازی مدارس علی‌آباد، ساخت کانون تربیتی بنارویه، اتمام فاز دوم باشگاه فرهنگیان، شروع و اتمام مدرسه‌های امیرکبیر و ابن‌سینا شهر لار، احداث مدرسه کمیل، احداث سالن امتحانات اندیشه لار در مدرسه آزادگان و ساخت سه نمازخانه در مدارس شهر لار با کمک بنیاد خیریه هاشمی‌زاده و غیره بوده است.
 
فیاض‌پور گفت: درمجموع برای این پروژه‌ها 14 میلیارد تومان هزینه شده که با مشارکت 50 درصدی خیران و دولت صورت گرفته است. وی از نصب 550 کولر اسپیلت و 120 بخاری‌برقی در مدارس شهرستان لارستان خبر داد و گفت: این اقدام یکی از کارهای خوب آموزش‌وپرورش این شهرستان بوده است. معاون مدیرکل آموزش‌وپرورش استان فارس در پاسخ به سؤال رییس شورای اسلامی شهرستان لارستان درباره علت انجام امور آموزش‌وپرورش برخی از روستاهای بیرم و روستای دیدبان از توابع صحرای باغ از طریق آموزش‌وپرورش شهرستان گراش، افزود: این موضوع باید از سوی مسؤولان سیاسی و اجتماعی این شهرستان پیگیری شود و در حد توان خود کار کرده‌ام و بیشتر از این از من ساخته نیست.
 
سپس جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان هم در سخنانی اظهار داشت: مدت زمان محدودی تا آغاز دهه مبارک فجر باقی مانده و مسئولین ادارات می بایست دو هفته پیش از آن اقدام به برگزاری برنامه های فرهنگی،هنری نمایند و در خصوص افتتاح و کلنگ زنی طرح ها و پروژه های عمرانی و خدماتی برنامه ریزی داشته باشند. وی با تأکید بر اینکه کارآمدی نظام جمهوری اسلامی از اولویت های اساسی است و ما اگر بتوانیم از درون خودکفا شویم هیچ دشمن خارجی نمی تواند بر کشورمان تاثیر منفی داشته باشد، افزود: دهه فجر برای مردم و به ویژه مسئوولان فرصتی است تا بتوان اقدامات نظام جمهوری اسلامی و دولت را برای مردم به صورت ملموس بیان کرد.
 
فرماندار ویژه لارستان با اشاره به موضوع سلامت نظام اداری است، تصریح کرد: از بُعد اخلاقی و دینی زیبنده نیست که در صحنه عملی در کشور جمهوری اسلامی ارباب رجوعی در یک اداره مورد تبعیض قائل شود.
 
وی با بیان اینکه شهرستان لارستان دارای یک غنای فرهنگی است که بیش از غنای اقتصادی آن مورد توجه است. ادامه داد: سلامت اداری یک اداره نماد عینی نظام جمهوری اسلامی است. معاون استاندار فارس از برگزاری جشنواره ملی سرود رضوی در روستای کورده لارستان با حضور مسئولان کشوری خبر داد و یادآور شد: این کار بزرگ نیازمند همکاری و حمایت همه جانبه مسئولین شهرستان لارستان است. حسنی با اشاره به مصوبات ستاد امربه معروف و نهی از منکر شهرستان لارستان، گفت: باید مسائل اعتقادی ما جدی گرفته شود و مصوبات ستاد به مرحله عملی برسد. وی خطاب به مسئولان ادارات لارستان، افزود: از مسئولین می خواهیم با حضور در صف نماز جماعت مساجد لارستان به مشکلات مردم بپردازند و آنها را حل نمایند.
 
در ادامه سلیمان مهدوی دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر فارس هم اظهار داشت: لارستان مهد پرورش علمایی بزرگ ازجمله آیات عظام سید عبدالحسین لاری(ره) و آیت‌الله سید عبدالعلی آیت‌اللهی(ره) و آیت‌الله سید مجتبی موسوی لاری(ره) بوده است.
 
وی با اشاره به احادیثی از ائمه اطهار(ع) درباره امربه‌معروف و نهی از منکر، افزود: زمام امور مردم متدین شهرستان لارستان در اختیار شما اعضای شورای اداری است که به همین دلیل باید ببینید امربه‌معروف و نهی از منکر را چگونه برای مردم احیا کنید. این مسؤول امربه‌معروف و نهی از منکر را زیربنای دین دانست و تصریح کرد: با امربه‌معروف و نهی از منکر راه‌ها امن، درآمدها حلال، حکومت اسلامی استوار، دشمن نیز ناامید می‌شود و حقوق مردم پایمال نمی‌شود.
 
مهدوی بابیان اینکه رهبر انقلاب امربه‌معروف و نهی از منکر را یک واجب فراموش‌شده می‌دانند، ادامه داد: در مدیران امربه‌معروف و نهی از منکر باید به‌صورت عملی باشد تا در مردم اثر کند که می‌تواند به‌صورت لسانی صورت گیرد البته اجرای امربه‌معروف و نهی از منکر بین مسؤولان به وحدت نیز نیاز است. وی اجرای امربه‌معروف و نهی از منکر را مقدمه‌ای برای وحدت بین مسؤولان برشمرد و یادآور شد: تمام مسؤولان سعی کنند با عمل خود الگو باشند و اجازه دهند جامعه از آن‌ها انتقاد کرده و با سعه‌صدر آن‌ها را بپذیرند زیرا این مدیران هستند که زیر ذره‌بین مردم قرار دارند.
 
مهدوی در پایان به این نکته اشاره کرد که باید در تمام اداره‌ها و شوراها و حتی در فرمانداری‌ها ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر راه‌اندازی شود و باید به مصوبات شورای امربه‌معروف و نهی از منکر به دید عملی نگاه کرد. مهندس ناصر زائری رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان هم در این جلسه در مورد درخواستهای خود سخنانی را مطرح کرد.
 
در پایان محسن حجتی مدیر روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان ، محمدرضا خرم بخت را بعنوان رییس جدید سازمان انتقال لارستان، معرفی نمود و از خدمات آقایان دکتر عبدالنبی مقدسی و دکتر عبدالرحمن محتشمی فرد رییس و سرپرست سابق این سازمان تشکر و قدردانی کرد.انتهای خبر/


روابط عمومي    فرمانداري وِيژه لارستان

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال
کانال تلگرام