مجلس بالاخره به گزینه پنجم دولت اعتماد کرد
زمان انتشار: 5 آذر 1393 ساعت 12:02:13
تعداد بازدید: 1048
بعد از 4 بار  رای عدم اعتماد به گزینه های وزارت علوم امروز چهارشنبه 5 آذر مجلس به گزینه پنجم رای اعتماد بالایی داد. 
به گزارش صحبت امروز  چند تن از شناخته شده ترین نمایندگان مخالف دولت حاضر شدند در موافقت با گزینه پنجم نام نویسی و حتی سخنرانی کنند اما علی مطهری این رویکرد جدید مجلس را خطری برای گفتمان اصولگرایی مجلس دانست. وی در جلسه امروز مجلس گفت: رای اعتماد مجلس به فرهادی مجلس را متهم به منطق دوگانه و یک بام و دو هوا می‌کند و این شائبه پیش می‌آید که خدای نکرده معامله‌ای در کار است. 
 
وی دیروز در مصاحبه ای با خبر آنلاین گفته بود: استیضاح آقای فرجی دانا و رأی دادن به آن ضروری نبود بلکه خطا بود زیرا یک وزیر لایق را برکنار کردیم و به اینجا رسیدیم.
 
در جلسه امروز محمدمهدی رهبری املشی، محمد حسین قربانی، سید مهدی هاشمی و نادران در موافقت و علی مطهری، علی محمد احمدی، حمیدرضا مشهدی عباسی به عنوان نمایندگان مخالف با "محمد فرهادی" سخنرانی کردند و سرانجام محمد فرهادی با 197رای موافق، 28 رای مخالف و 10 رای ممتنع توانست اعتماد نمایندگان مجلس را برای تصدی وزارت علوم کسب کند.
 
محمد فرهادی پیش از این در سالهای 64 تا 68 وزیر فرهنگ و آموزش عالی و 76 تا 80 - وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی بوده است.
 
پیش از این رضا فرجی دانا وزیر علوم تحقیقات و فناوری بود که در 29 مرداد 93 با رای عدم اعتماد مجلس برکنار شد و از آن زمان تا کنون پس از اعتماد نکردن مجلس به دو گزینه دیگر، وزارت علوم با سرپرستی محمد علی نجفی اداره شده است.
 
 

 

کد امنیتی:   
 [1 نظر]

بدون نام
Iran, Islamic Republic of
5 آذر 1393   ساعت: 18:06:27

درود بر دکتر فرهادی وزیر منتخب علوم. وزیر فرهنگ و آموزش عالی دولت موسوی و وزیر بهداشت دولت خاتمی.

 
لوگوی دیجیتال
کانال تلگرام