نامه جمعی از شهروندان لاری به فرمانداری لارستان
پارازیت هایی که زندگی را هدف می گیرد
زمان انتشار: 19 دي 1395 ساعت 14:27:04
تعداد بازدید: 640
جمعی از شهروندان لاری در نامه ای به فرماندار لارستان که نسخه ای از آن نیز برای صحبت نیوز ارسال شده است نسبت که انتشار پارازیت در سطح شهر انتقاد کردند.
چندی‌است در بخش‌هایی از شهر[ لار](طبق شنیده‌ها شهرجدید اطراف پارک کودک، سمت اداره تربیت بدنی تا مسجد نبی و حوالی آن و شهرقدیم محله ی نو و ... ) در ساعاتی از شبانه‌روز به صورت سازمان یافته و زمان‌دار تحت بمباران شدید پارازیت ماهواره قرار دارند. همانگونه که بارها سازمان‌های جهانی و حتی سازمان محیط زیست کشور اعلام کرده اند؛ این امواج برای افراد، به ویژه کودکان و زنان باردار بسیار مضرّ  و کشنده است؛ یک درصد احتمال دهید این گفته‌ها درست باشد؛ آیا مسببّین امر در پیشگاه خدا مسوول نیستند و بازخواست نخواهند شد. آن‌هایی که از دیش استفاده نمی‌کنند چه گناهی دارند که باید زیر آبشار این پارازیت‌ها قرارگیرند. از طرفی دیگر اگر ضرری ندارد و مفید جامعه است؛ چرا دیگران و جاهای دیگر شهر از آن بی بهره بمانند.
 
فقط در همین 12 متری ما، به طول صدمتر در این دو سال، دو زن بر اثر سرطان از دست داده‌ایم؛ و چه بسا در آینده هم با ادامه‌ی این روند خدای ناکرده شاهد چنین مرگ و میرهایی باشیم. ازطرف دیگر بالاترین آمار مبتلایان به این بیماری در لارستان گزارش شده، آیا جای تامل ندارد؟ جالب این‌است که نزدیک انتخابات و یا راهپیمایی‌ها و یا ایام خاصی چون دهه‌ی فجر این پارازیت قطع می‌گردد. از فرماندار بومی شفاهی خواستیم کاری نشد گفتیم فرمانده‌ی سپاه لاری‌است شاید فرجی شود؛ اما زهی خیال باطل، از فرماندار جدید هم به صورت شفاهی و کتبی درخواست شده؛ اما گویا: « ما از این بزرگواران چشم یاری داشتیم / خود غلط بود آنچه ما پنداشتیم» و باید فکر بهبود خود را از مقامات و نهادهایی بالاتر از این نمایندگان دولت کرد.
 
کارگزاران امر؛ این مردم هم، مانند شما دغدغه ی دین و فرهنگ دارند و به خدا مسلمانند و دوستدار ائمه و پیرو فرامین ولایت فقیه و علاقه مند به نظامی که برای به دست آوردن و حفظش خون ها ریخته شده و جان ها نثارشده و مختص عده ای نیست. آیا با پخش پارازیت‌ها این دغدغه های فرهنگی و بی‌بند و باری‌های جامعه برطرف شده و یا کاهش یافته است؟ قطعا پاسخ منفی است؛ به دلایلی که باید ریشه یابی کرد. از طرفی برفرض نصب و راه اندازی گیرنده های ماهواره از نظر قانونی ممنوع است؛ آیا همه دارند که باید تحت بمباران پارازیت باشند و آیا این نقض حقوق شهروندی (البته اگر معتقد به آن هستید) نیست؟
 
آیا جور جرم عده ای باید عده ی زیاد دیگری بکشند؟ آیا طبق قانون، جمعآوری کردن و یا فرهنگ سازی به بهداشت و سلامتی جامعه کمک بیشتر نمی کند؟ لذا خواهشمندیم علاج واقعه را قبل از وقوع نمایید؛ همین امروز، شاید فردا دیر باشد و پشیمانی بی فایده.
 
جمعی از شهروندان لاری

 

کد امنیتی:   
 [3 نظر]

فاطمه
Iran, Islamic Republic of
20 دي 1395   ساعت: 00:33:32

درود برشما، کاش فرماندارمحترم آمارروبه افزایش وتکان دهنده ابتلا به سرطان مخصوصا سرطان سینه... را از مراکز معتبری مانند تصویر برداری هاشمی زاده شهر قدیم و...بگیرند.ضمنا استادطالعی 5شنبه این هفته 23 دی ماه ازصبح دراین مرکز تشریف می آورند.وپرونده های سرطان لار دربازه زمانی یک ساله تقریبا سربه فک کشیده وحقیر خود قربانی این اشعه ها هستم وصبح 5شب نوبت دارم.کاش مسولین به خود بیاییند وابن بلای خانمانسوز را از این دیار جمع کنند.

 
شهروند
21 دي 1395   ساعت: 17:23:43

آنچه البته به جایی نرسد فریاد است. این ها کار ... کاسه های از آش داغ تر و افراد ضد نظام و رهبری است و می خواهند چهره ی نظام را خراب کنند.

 
سید حسن
Iran, Islamic Republic of
19 دي 1395   ساعت: 17:23:00

سلام بالاخره یکی جرات کرد که صدای ما مردم شود بخدا بنده کاملا سالم بودم ولی از زمانی که به منزل جدیدمان درنزدیکی مسجد نبی ع نقل مکان کردیم هم خود وهم خانواده ودوفرزندم به سردردهای شدیدی مبتلا شدیم وپس از آزمایشهای مکررومشورت پزشک متوجه شدیم که عامل آن پارازیت ... است بطوری که پس از شروع به کار این دستگاه که برروی آنتن دهی موبایل و...قابل فهم است به فاصله 10 دقیقه بعد سردردهای شدید ما نیز آغاز میشود.واثر همسایه های ما نیز حال وروز مشابه ای دارند ویکی از همسایه ها پس از 2 بار سقط جنین به مجبور به ترک ملک شخصی شد ودرمنزل استیجاری صاحب فرزند شده واکنون پس از گذشت 1 سال و8 ماه هنوز به منزل شخصی اش برنگشته است.و....

 
شهروند
Iran, Islamic Republic of
19 دي 1395   ساعت: 15:50:23

سپاس امیدواریم اثربخش باشه انتشار چنین حرف دل هایی

 
لوگوی دیجیتال
کانال تلگرام