مدیرکل راه وشهرسازی لارستان خبرداد :
با رفع تصرفات غیر قانونی در گراش و اوز 22 میلیارد و 481 میلیون ریال به بیت المال بازگشت
زمان انتشار: 28 دي 1395 ساعت 12:59:30
تعداد بازدید: 1056
محمدرضا باقری فرد مدیرکل راه وشهرسازی لارستان از تازه ترین اقدام در خصوص رفع تصرف 15 هزار و 797 متر مربع از اراضی ملی در شهرهای گراش و اوز خبر داد.
به گزارش صحبت نیوز و به نقل از روابط عمومی اداره کل راه وشهرسازی لارستان باقری فرد اظهار داشت: برخی زمین خواران خود را وارث زمین و املاک دولت می دانند، حال آنکه این زمین ها برای تحقق اهداف دولت است و هدف دولت تامین رفاه و آسایش ملت است و علی رغم اینکه این رفع تصرفات بسیار پر دردسر، وقت گیر و پر مشغله است و نیاز به پیگیری های حقوقی دارد تا بتوان بخشی از اراضی تصرف شده را به دولت برگرداند ولیکن به طور جدی در خصوص این اراضی دولتی که از لحاظ اداری در چارچوب کار ما تعریف شده است را با دقت پیگیری می کنیم تا بتوانیم آن ها را حفظ نماییم.
 
وی تصریح کرد: در تازه ترین اقدام توانسته ایم میزان 15 هزار 797 متر مربع از اراضی ملی واقع در شهر های گراش و اوز که بیش از 5 سال از تصرف آنها توسط افراد سودجو می گذشت را با همکاری محاکم قضایی و صدور حکم خلع ید و قلع و قمع به مالکیت دولت برگردانیم.
 
باقری فرد با اشاره به اینکه از این میزان 7897 متر مربع از اراضی ملی مربوط به شهرستان گراش بوده است ادامه داد: درپی گشت زنی های یگان حفاظت این اداره کل در اراضی ملی شهر اوز مشخص گردید که میزان 7900 متر مربع از اراضی ملی به صورت کشت جو و گندم در تصرف اشخاص بود.
 
وی خاطرنشان کرد: 22 میلیارد و 481 میلیون ریال در قالب این رفع تصرفات به بیت المال بازگشته است و افزود : عزم این ادراه کل در رفع تصر ف از اراضی ملی حتی اگر سالیان سال هم اراضی در اختیار متصرفین باشد جدی بوده و با توجه به اینکه سرمایه های ملی مربوط به آحاد مردم و نسل آینده است حفاظت از این نعمت‌های خدادادی را بیش از پیش دنبال می کنیم.


روابط عمومي    اداره كل راه و شهرسازي لارستان

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال
کانال تلگرام