آب جنوب فارس تا 48 ساعت آینده وصل می شود/ 5کیلومتر از خط انتقال آب سد سلمان جا به جا خواهد شد
زمان انتشار: 1 اسفند 1395 ساعت 22:35:29
تعداد بازدید: 2624
صحبت نیوز: استاندار فارس و وزیر نیرو از سد سلمان فارسی و خط انتقال آب به جنوب فارس بازدید کردند. وزیر نیرو در این سفر از اختصاص بودجه برای تغییر محل 5 کیلومتر از لوله انتقال آب  سد سلمان فارسی خبر داد.  استاندار فارس نیز با اشاره به شکسته شدن لوله انتقال آب به جنوب فارس ابراز امیدواری کرد تا 48 ساعت آینده این خط ترمیم شود.
سید محمد علی افشانی که روز یکشنبه به اتفاق وزیر نیرو برای بازدید از مناطق سیل زده شهرستان خنج به این منطقه سفر کرده بود در گفت و گو با ایرنا بیان داشت: برای شتاب بخشیدن به عملیات ترمیم شبکه انتقال آب از سد سلمان فارسی به شهرهای یاد شده، با توجه به باتلاقی بودن منطقه آسیب دیده که در کهنویه خنج واقع شده، یک جاده موقت در این منطقه احداث می شود.

به سبب شکسته شدن این شبکه، هم اینک آب شبکه آبرسانی شهرستان های خنج، لارستان و گراش که با قطع آب رو به رو هستند از منابع ذخیره تامین می شود. 

استاندار فارس همچنین در مورد اتمام طرح زهکشی دشت سیف آباد خنج که یکی از مطالبات عمده کشاورزان این منطقه است و اجرای این طرح منجر به تخریب بخشی از اراضی کشاورزی این بخش شده است، گفت: موضوع تکمیل این طرح را بررسی و در نشست شورای كشاورزي استان، خواست کشاورزان این منطقه را مطرح و پیگیری خواهیم کرد. 

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال