اولین جلسه شورای زکات بخش جویم برگزار شد
زمان انتشار: 22 خرداد 1396 ساعت 14:46:39
تعداد بازدید: 316
اولین جلسه شورای زکات سال 96 بخش جویم با حضور بخشدار،شورای شهر،مسئول کمیته امداد امام خمینی(ره) جویم،مبلغ و روحانی زکات لارستان و مبلغ زکات کمیته امداد جویم در محل بخشداری برگزار شد.
به گزارش صحبت نیوز، در ابتدای جلسه داود شفیعی بخشدار جویم ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان و آرزوی قبولی طاعات و عبادات با اشاره به جایگاه زکات بعنوان یک امر الهی افزود: زکات باید در بین مردم تببین شود و اگر درست انجام شود بخشی از مشکلات مردم حل می شود و امیدواریم این سنت حسنه و نیکو در سطح بخش و با حضور روحانیت و مبلغین که می توانند مردم را توجیه نمایند انجام شود و ما نیز آماده هرگونه همکاری می باشیم چرا که زکات به رعایت عدالت اجتماعی خواهد کرد و فاصله طبقاتی را از بین می برد.
 
پس از آن حاج آقا پیش قدم مبلغ و روحانی زکات لارستان نیز با اشاره به حدیث قدسی که خداوند فرموده تمام بنده های من اهل و عیال من هستند بیان داشت:اگر همه بندگان خدا به این حدیث توجه نمایند قطعا به خدا نزدیکتر خواهند شد و به عقیده من مسئولین نیز هرکدام بایستی خود در این امر الهی(زکات)  مبلغ باشند.
 
وی در ادامه افزود:راه اندازی شورای زکات بخش و روستا بصورت هر 2 ماه یکبار می تواند تبلیغ خوبی برای احیاء زکات باشد و مردم باید در جامعه با فواید زکات آشنا شوندو موجب گسترده شدن این فریضه بزرگ الهی باشیم.
 
لازم به ذکر است در این جلسه مسئول کمیته امداد امام خمینی(ره) جویم، مبلغ زکات این نهاد  و همچنین غلامحسین جعفری نماینده شورای شهر جویم هرکدام به نوعی از زکات به عنوان تزکیه مال،فریضه الهی و امر ضروری دین نام بردند.
 
خبرنگار-آرزو جهان پیما
 

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال
کانال تلگرام