نیکو سیفایی فرد:
رمضان همدلی و آبادی
زمان انتشار: 23 خرداد 1396 ساعت 03:46:56
تعداد بازدید: 436
هرساله ماه رمضان که از راه میرسد حال و هوای خاصی بر دل وجان مردم کوچه وشهر و جامعه حاکم میشود و عطر همدلی و خداجویی در شهر موج میزند.مساجد پر رونق تر از همیشه و مملو از اقشار مختلف مردم از پیر وجوان خواهدشد. هنگام غروب و سحرگاه شهر آکنده از فضای ملکوتی و پر از حس خوب رحمت ومهربانی است.
ماهی که غریبان، دروازه‌های اغنیا را دق‌الباب می‌کنند و آن‌ها هم غریبان را ناامید نمی‌سازند .
در دیار مهر آفرین ما نیز دراین ماه پر برکت انسانهای بخشنده ای هستند که فرصت را مغتنم شمرده و   بصورت ناشناس بمنظور رضای خداوند مهربان و کسب فیض اقدام به تهیه و پخش بسته های غذایی جهت مستمندان و نیازمندان میکنند وافزایش توجه به فقرا و نیازمندان ازآداب و رسوم دیرینه این شهرو در این ماه روحانی  است که هیچ رنگی در زندگی انسانی جز با رنگ شادمانی و شعف چهره‌های غمگینانه همنوعان فرودست و مستمند را رنگ نمیبخشد.
 
از زیبائیهای بشکوه و پر رمز و راز این ماه آسمانی حضور شوق انگیز روزه اولی هاست که خالصانه و لطیف  دل به دریای رمضان می سپارند و چون ماهی های کوچک عاشق در تنگ بلور افطار زینت بخش خانه و خانواده اند.
 
در این ماه درهای آسمان از طرف خدواند متعال بر روی مؤمنان گشوده می‌شود تابندگان  بتوانند با پروردگارشان ارتباط قلبی بیشتری برقرار کنند. بزرگ‌ترین درس انسان در این ماه باید خودسازی باشد ویکی از مهم‌ترین هدف‌ها در این ماه کسب اخلاق و رفتار پسندیده در محضر خداوند متعال است.واز وظایف روزه‌داران در این ماه، دعا و درخواست ‏حوایج از حضرت حق است كه بنده احساس نیاز به پیشگاه بى‌نیاز كرده و دست‌هاى احتیاج خویش را به درگاه او دراز مى‏ كند.
 
ماه رمضان، ماه برچیده شدن بساط شیاطین از عرصه زندگی اولاد آدم و حضور ملموس ملائك در اطراف مشتاقان شیدایی است.
 
ماه رمضان، ماه كشیده شدن خط گذشت و غفران الهی بر خطاهای گناهكاران در سایه الغوث الغوث های عمق جانی است
 
ماه رمضان، ماه شكستن بت های نفس و سجدهء عشق بر درگاه معشوق نامتناهی است.
ماه رمضان، ماه مفروش كردن قدوم شب قدر با اشک های شوق برای درك زیباترین لحظه حیات انسانی است.
 
بوی رمضان ؛ بوی خوش قرآن و شمیم شکوفه های دل انگیز مناجات و رایحه روح بخش بندگی خدا و بوی خوش گدایی و خواستن در دعای سحر از معبود در لحظات دلنشین مناجات سحرگاهی است.
قال على بن ابیطالب علیه السلام:
علیكم فى شهر رمضان بكثرة استغفار و الدعاء فاما الدعا فیدفع عنكم به البلاء و اما الاستغفار فتمحى به ذنوبكم ؛ بر شما باد در ماه رمضان به استغفار و دعاى زیاد. اما دعاهاى شما دافع بلا از شماست. و اما استغفار شما از بین برنده گناهان است.
 
 

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال
کانال تلگرام