معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان در مراسم یادواره شهداء عرصه نظم وامنیت :
شهدا برای کشور ما امنیت واقتدار را به ارمغان آوردند
زمان انتشار: 28 خرداد 1396 ساعت 15:10:24
تعداد بازدید: 274
معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان گفت: اقدام مبتنی بر رویکردهای اجتماعی نیروهای انتظامی و امنیتی موجب افزایش امنیت شهروندان می شود. 
به گزارش صحبت نیوز به نقل از روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛جلیل حسنی در مراسم یادواره شهداء عرصه نظم وامنیت شهرستان و بزرگداشت سالروز شهادت سرهنگ شهید علی محمد ساریخانی در سخنانی با تجلیل از مقام والای شهداء اظهار داشت: شهداء برای کشور ما امنیت واقتدار را به ارمغان آوردند.
 
وی ضمن گرامیداشت یاد و نام و خاطره شهیدان والا مقام بخصوص شهداء عرصه نظم وامنیت شهرستان لارستان افزود: امروز اگر امنیت، استقلال و آسایش و آزادی داریم همه و همه به برکت خون مقدس شهداء و وجود با برکت امام راحل و رهنمودهای مقام معظم رهبری است.
 
حسنی با بیان اینکه همه ما می بایست وصیت نامه های شهدا را بخوانیم و به آن توجه و عمل کنیم، بیان کرد:وقتی وصیت نامه شهداء را مطالعه می کنیم شهیدان می فرمایند که ما در راه اسلام، استقلال و امنیت و نهادینه کردن ارزش های دینی جنگیدیم و شهید شدیم و هم اکنون نیز می بایست از این ارزشها دفاع کنیم.
 
فرماندار ویژه لارستان تصریح کرد: با توجه به گستردگی شهرستان، پوشش امنیتی و انتظامی شهرستان هزینه بر است و ممکن است ما آسیب هایی خارج از حوزه شهرستان داشته باشیم و در وضعیت عادی خودش هزینه بر است و وقت زیادی را تلف می کند که در این خصوص البته نیروهای امنیتی، نظامی و انتظامی آن کارهای روزانه خودشان را در سطح شهرستان به نحو احسن انجام می دهند، اما شهرستان لارستان که یکی از شهرستانهای ورودی استان فارس است ممکن است در بحث قاچاق کالا، ورود اتباع بیگانه و موارد اینچنینی آسیب پذیر باشد که البته معمولاً همه نیروهای امنیتی ، انتظامی و نظامی با قدرت هر چه تمامتر مدیریت ، پیشگیری و با متخلفین سخت برخورد می نمایند، اما انتظار است که نیروهای نظامی و انتظامی اهمیت بیشتر بدهند و برای اینکه این وحدت و آرامش و امنیت حفظ شود بایستی بنیه های انتظامی و امنیتی شهرستان با حمایت فرماندهی انتظامی فارس و شورای تأمین استان تقویت گردد کما اینکه ما در این راستا اقداماتی را در سطح کلان کشوری و استانی داشته ایم.
 
وی اظهار داشت: یک نکته را هیچ وقت نباید از یاد برد که جامعه هدف نیروهای انتظامی مردم درون کشور هستند، و این مردم خانواده های معظم شهداء، ایثارگران،کارگران وکارمندانی هستند که همواره پشتیبان نظام و انقلاب هستند واین مردم نیازمند اقدامات مبتنی بر رفتار انسانی و اسلامی از سوی پرسنل انتظامی هستند البته به نحوی که قانون هم اعمال شود و هم رضایت مردم جلب گردد.
 
معاون استاندار فارس ادامه داد:کار پرسنل نیروی انتظامی یکی از سخت ترین و ظریف ترین کارهایی است که بعد از انقلاب بر عهده این عزیزان است چرا که هم باید اعمال قانون کنند و هم در جاهائیکه می بایست اقداماتشان در مقابل متخلفین، همراه با اقتدار باشد و از آن طرف باید اقداماتی ظریف و مبتنی بر رویکردهای اجتماعی و اخلاقی باشد که موجب نارضایتی مردم هم نشود که این خود کاری سخت است که خوشبختانه فرماندهی انتظامی لارستان در طی این مدت اقدامات خوبی داشته است.
 
وی خطاب به پرسنل فرماندهی انتظامی تاکید کرد: نحوه برخوردتان آنچنان انجام شود که هم رضایت مردم و هم آرامش بخشی کامل در جامعه ایجاد شود که به حول و قوه الهی امنیت درون زا شود و بتوانیم با استفاده از درون زا شدن امنیت در جامعه ی دینی خودمان نظام مقدس جمهوری اسلامی را بیش از پیش پایدار و پاینده کنیم و ثبات سیاسی پویایی را که در نظر امام راحل بوده است، در جامعه طنین انداز نمائیم.
 
حسنی در پایان سخنانش از تمامی پرسنل فرماندهی انتظامی لارستان که خدمات خوب و قابل قبولی را به جامعه ارائه می دهند،تقدیر و تشکر کرد.
 
پیش از این نیز سردار گودرزی فرماندهی انتظامی استان فارس،حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید مختار موسوی امام جمعه لارستان و سرهنگ حسین دیندار لو فرماندهی انتظامی لارستان هم به ایراد سخن پرداختند.
 
خاطره گویی توسط سرهنگ اسماعیل دخت بازنشسته نیروی انتظامی لارستان و همرزم شهید ساریخانی ،قرائت شعر و مقاله توسط دختر شهید ساریخانی و تجلیل از خانواده های معظم شهدا نیروی انتظامی از دیگر برنامه های این مراسم معنوی بود.انتهای خبر/


روابط عمومي    فرمانداري وِيژه لارستان

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال
کانال تلگرام