عدم وجود تجهیزات 8 میلیارد تومانی مانع زیر زمینی شدن خط برق میدان امام خمینی لار
زمان انتشار: 29 خرداد 1396 ساعت 16:45:42
تعداد بازدید: 315
موضوع عبور خط هوایی 66 ولت از میدان امام خمینی شهر لار مدتی است به یکی از موضوعات مورد بحث و توجه عمومی شهر لار تبدیل شده است. پایگاه خبری تحلیلی صحبت نیوز به منظور اطلاع رسانی دقیق در این مورد موضوع را با مدیر شرکت توزیع نیروی برق لارستان در میان گذاشت.
 وی با اشاره به اینکه از مدتها قبل پیگیر نصب یک خط جدید در منطقه مورد نظر بوده ایم گفت: منطقه مورد نظر به علت قرار داشتن در منطقه ثقل بار, مناسب ترین مکان برای برای نصب پایه  برق 66 ولت است. وی در توضیح این موضوع گفت: منطقه اطراف میدان امام خمینی به علت افزایش ساخت و ساز در اطراف آن و نیز قرار داشتن در نزدیکی شهر خور دارای تقل بار زیاد است و اگر خط جدید نصب نشود در سال های آینده برای تامین برق شهر لار با مشکل مواجه خواهیم شد.
 
دامن کشان در خصوص مصوبه جلسه مسئولان لارستان با مدیرعامل صنعت برق کشور نیز گفت: در این جلسه که در تاریخ 14 تیر 95 تشکیل شد. مقرر گردید بخشی از مسیر به طول یک کیلومتر به صورت زمینی باشد. اما مشکلی که در این خصوص وجود دارد این است که عبور خط به صورت زیر زمینی مستلزم تهیه دستگاهی به مبلغ حدود 8 میلیارد تومان است تا در مواقع قطع برق بتوان نقطه قطعی را مشخص کرد. ضمن اینکه در مورد خطوط زیز زمینی هر گاه قطعی رخ دهد 24 تا 72 ساعت طول می کشد که وصل مجدد صورت گیرد. وی یادآور شد که از این دستگاه هشت میلیاردی در استان فارس تنها یک دستگاه آن هم در شیراز وجود دارد.
 
 
امین دامن کشان در مورد توجه به مبلمان شهری نیز گفت: در این خصوص با تغییر مسیر ترتیبی اتخاذ خواهد شد که پایه های برق از وسط میدان امام خمینی عبور نکند و به کنار پارک حاشیه تغییر مسیر دهد.
 
وی با ارائه نامه ای از سازمان حفاظت محیط زیست از غیر مخرب بودن خطوط برق زیر 230 کیلو ولت خبر داد و یادآور شد که خط 66 ولت به هیچ وجه اثر مخرب بر انسان ندارد.
 


عادل    پورشمسی

 

کد امنیتی:   
 [2 نظر]

امین
Iran, Islamic Republic of
31 خرداد 1396   ساعت: 12:56:45

اگه ضررهم نداشته باشه که داره زیبایی وفضای شهرروبه هم میریزه

 
عصر بیداری
Iran, Islamic Republic of
30 خرداد 1396   ساعت: 13:56:04

بهتر است به جای پاک کردن صورت مساله کمی پیگیر مطالبات باشیم 8 میلیلرد تومان در برابر هزینه های سرسام آوری که صرف امور خیریه می شود هیچ است چرا اسمان ریسمان می کنیم تا کار خوب انجام نشود اگر برق فشار قوی ضرر ندارد خودتان و اقوامتان برای اثبات 10 سال زیر این کابلها زندگی کنید ضمنا پارک حاشیه محل تجمع مردم است و ضرر دارد لطفا ... توجیه نکنیم شما به عنوان رسانه باید پیگیر خط زیرزمینی باشد اصفهان با آنهمه صنعت کیلومترها خط زیرزمینی دارد و آنوقت اینها می گویند خط زیر زمینی قطعی دارد و خوب نیست لطفا روشنگری کنید

 
لوگوی دیجیتال
کانال تلگرام