ابراهیم احمدی
قبل و بعد از «خانه مطبوعات» لارستان
زمان انتشار: 19 مرداد 1396 ساعت 01:12:42
تعداد بازدید: 234
ابراهیم احمدی: افزایش قدمت فعالیت مطبوعاتی در منطقه از یک سو و از سوی دیگر گسترش فعالیت های رسانه ای مکتوب و الکترونیک در منطقه در سالیان اخیر، وجود نهاد صنفی مطبوعاتی را بیش از پیش ضروری تر می ساخت. 
به پیشنهاد اهالی رسانه و پیگیری های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان و موافقت معاونت مطبوعاتی وقت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانه مطبوعات استان در سال 94، با دایر شدن خانه مطبوعات شعبه لارستان موافقت شد. با حضور اهالی رسانه، نمایندگان معاونت مطبوعاتی ارشاد استان، خانه مطبوعات و اداره کار و تعاون اولین انتخابات هیئت مدیره خانه مطبوعات شعبه لارستان برگزارشد و فرزاد قناعت پور، حمید منشی و عشرت جهاندیده از لار و محمد خواجه پور از گراش و ابراهیم احمدی از اوز به عنوان اعضای هیئت مدیره انتخاب شدند.
 
پس از تعیین اعضای هیئت مدیره، هیئت رئیسه انتخاب شد و فرزاد قناعت پور به عنوان رئیس، محمد خواجه پور نائب رئیس و عشرت جهاندیده به عنوان خزانه دار انتخاب شدند. در سال اول فعالیت هیئت مدیره، برگزاری جشنواره مطبوعات استانی به میزبانی لارستان، برگزاری دوره های آموزشی خبرنگاری در لار و گراش و پیگیری صدور کارت عضویت خبرنگاران منطقه در خانه مطبوعات استان و کشور پیگیری شد و نتایج مثبتی حاصل شد. گرچه در گفت و گوها برخی از اهالی رسانه انتظارات بیشتری از هیئت مدیره خانه مطبوعات داشتند اما محدودیت هایی مانند نداشتن منابع مالی، مکان مجزا، تغییراتی که در دستورالعمل ها و خانه مطبوعات استان در حال وقوع بود و مشغولیت های اعضا اجازه فعالیت بیشتری نداد.
 
با توجه به درخواست استعفای آقای قناعت پور، با تصویب هیئت مدیره از تیر ماه 96 مسئولیت رئیس هیئت مدیره به ابراهیم احمدی واگذار شد و آقایان محمد خواجه پور و حمید منشی به ترتیب در سمت نایب رئیس و دبیر هیئت مدیره و خانم عشرت جهاندیده در پست خزانه داری ادامه فعالیت می دهند.
 
همکاری در برگزاری جشنواره مطبوعات استانی به میزبانی لارستان، پیگیری برگزاری کارگاه های آموزشی و خبر نویسی و ارزیابی مطبوعات محلی در اوز( که در 9 و 10 مرداد توسط آقای علیرضا کتابدار از مدرسین روزنامه نگاری در تهران، با ارائه گواهینامه از دفتر مطالعات رسانه وزارت ارشاد برگزار شد)، برگزاری کارگاه آموزشی اقتصاد رسانه در لار و کارگاهی در گراش از برنامه های سال جاری خانه مطبوعات شعبه لارستان است. همکاری در برگزاری مراسم روز خبرنگار، ارتباط با خانه مطبوعات استان( که اعضای آن اخیرا با انتخابات الکترونیک انتخاب شده)، ارتباط با بخش های مربوطه در اداره کل ارشاد فارس و پیگیری مطالبات خبرنگاران بخشی از برنامه های خانه مطبوعات لارستان در سال جاری است.
 
محدویت منابع مالی و متوازن نبودن هزینه و درآمد در رسانه های منطقه، عدم امکان به کارگیری خبرنگاران حرفه ای، پایین بودن آستانه تحمل شهروندان و مسئولین و...رسانه ها را آسیب پذیر ساخته است اما به نظر می رسد آن چه می تواند اهالی رسانه را در منطقه در ایفای رسالت موفق کند، هماهنگی بیشتر و داشتن وحدت رویه علیرغم اختلاف سلیقه و بهره گیری از رقابت ها در راستای تقویت خویش است و نه تخریب رقیب.
 
*این مطلب پیش از این در شماره 1454 روزنامه بشارت نو منتشر شده است.


مرضیه    شمس

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال
کانال تلگرام