در نشست خبری ریاست و معاونین دانشکده علوم پزشکی لارستان با اصحاب رسانه
تازه ترین دستاوردهای حوزه بهداشت و درمان جنوب فارس تشریح شد
زمان انتشار: 24 مرداد 1396 ساعت 23:47:54
تعداد بازدید: 1305
نشست خبری رییس و معاونین دانشکده علوم پزشکی لارستان با اصحاب رسانه، یکشنبه ۲۲ مرداد ماه 96، در دفتر ریاست دانشکده برگز ارشد. 
به گزارش صحبت نیوز در ان نشست دکتر عاطفه رئوفی رییس دانشکده علوم پزشکی لارستان ضمن تبریک روز خبرنگار و تشکر از وزیر بهداشت در اجرای طرح تحول سلامت گفت: روزی که طرح تحول سلامت آغاز شد ما دارای ۳۷ متخصص بودیم که اکنون تعداد آن ها به ۹۶ رسیده است و در ۲ سال اخیر تعداد مراکز بهداشتی درمانی نیز از ۱۷ درمانگاه به ۳۲ رسیده است.
 
وی افزود: با توجه به این که هر مرکز بهداشتی درمانی باید ۵۰ هزار نفر را پوشش دهد از پوشش بهداشتی درمانی خیلی خوب و فراتر از استاندارد برخوردار هستیم.
 
وی گفت: در بخش دندانپزشکی دارای ۳ دانشگاه برتر هستیم و در بخش خدمات زنان و زایمان و توسعه پروژه های عمرانی نیز در زمره دانشگاه های برتر قرار داریم. ضمن انکه بخش اعظم پروژه های هفته دولت امسال به پروژه های بهداشتی درمانی اختصاص دارد.
 
رئوفی افزود: رشته های تحصیلی هوشبری در لار و ارتقای سطح علمی اعضای هیئت علمی از مربی به استادیاری و دانشیاری و وجود زیر ساخت های مناسب آموزشی مورد تایید بازرسان فیلدهای مختلف از جمله مهندسی بهداشت حرفه ای قرار گرفته ست.
 
وی گفت: باید در عرصه آموزش، بهداشت و درمان به صورت هدفمند مستقل شویم. رئوفی با بیان اینکه پروژه پردیس دانشکده به اعتباری بالغ بر ۷۰ میلیارد تومان نیاز دارد که با همکاری خیرین و دولت در دست اجرا است اما برای تکمیل آن نیاز به همکاری بیشتر خیرین است تا بتوانیم خدمات و آموزش را گسترش داده و برای رشته های دکترای حرفه ای پیگیری کنیم.
 
رئوفی ادامه داد: پس از ارزیابی خوبی که از بیمارستان خنج و مدیریت آن صورت گرفت بعد از ارتقای بیمارستان خنج از درجه ۲ به درجه یک و راه اندازی دستگاه سی تی اسکن از شوق گریه کردم و فکر نمی کردیم این اتفاقات در بیمارستان خنج بیفتند.
 
وی از افزایش تخت های آی سی یو، راه اندازی آی سی یو نوزادان و افزایش تخت های ویژه بیمارستان امام رضا به ۳۰ تخت، ساخت و تحویل ساختمان اورژانس این بیمارستان خبرداد و بیمارستان بیرم را نیز یکی از بهترین بیمارستان های منطقه در امکانات بستری( هتلینیگ) برشمرد و در خصوص بیمارستان امیدوار اوز به دلیل انتقال به بیمارستان جدید بخشی از بودجه های دولتی جذب نشده است.
 
رئوفی با اشاره به اینکه شبکه بهداشت و درمان اوز و بیرم شبکه مختص شهرستان است افزود: این امر به صورت ابتکاری به چند بخش از استان منطقه بهداشتی درمانی اختصاص یافته است اما تامین تمام زیر ساخت ها و امکانات به عهده مردم است و می توان از این طرح پس از استعلام از دانشگاه علوم پزشکی شیراز و وزارت بهداشت الگو گرفت و برای اوز و بیرم اقدام کرد.
 
در این نشست همچنین اصحاب رسانه پرسش های خود را مطرح کردند و رئیس و معاونین پاسخ دادند. ابراهیم احمدی مدیر مسئول پیام اوز در زمینه دایر شدن رشته بهداشت حرفه ای و پذیرش ۷۰ دانشجو در ۴ رشته درسال جاری در اوز سخن گفت. سپس دلاور از بیرم در مورد متخصص رادیولوژی، عادل پورشمسی مدیر مسئول هفته نامه عصر لارستان در خصوص اقدامات دانشکده از برنامه توسعه نيروي انساني اعم از كيفي و كمي، مقایسه درجه ای بیمارستان امام رضا(ع) در استان فارس و تدبیر حضور متخصصان در لار پرسید.
 
وی در ادامه از عملکرد ضعیف روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی لارستان در اطلاع رسانی دقیق و به موقع سخن گفت و خواستار ارتباط بهتر دانشکده علوم پزشکی لارستان با رسانه ها شد. این مدیر مسئول با بیان چند تجربه تلخ از اتفاقاتی ناگوار در بیمارستان امام رضا(ع) از عدم رسیدگی به آن موضوع انتقاد کرد. وی تصریح کرد: علی رغم اطلاع رسانی به مدیریت دانشکده ایشان با "ان شاالله تکرار نمی شود" موضوع را خاتمه داد.
 
فراست از میلاد لارستان در مورد بخش آی سی یو نوزادان و سردر ورودی بیمارستان امام رضا(ع) لار، دانیال افتخاری از آفتاب لارستان ضرورت نظارت بهداشتی بر مواد غذایی، جعفر نژادان از دفتر خبری صدا و سیما در مورد قطع درختان در بیمارستان لار، سعید رزاقیان از صحبت نیوز دلیل عدم اعزام دانشجویان سال آخر به مرکز استان را مطرح کردند که رئیس و معاونین به هر کدام از سوالات پاسخ دادند.
 
در ادامه دکتر اقتداری معاون توسعه دانشکده گفت: افتتاح ۱۴ خانه پزشکان در هفته دولت و ۲ هزار و ۵۰ نیرو در دانشکده مشغول به خدمت هستند که ۵۰۰ نفر آنان در بیمارستان امام رضا(ع) لار مشغول به کار هستند.
 
وی در ادامه گفت: از استاندارد ۷/۲ نیرو به ازای هرتخت  در برخی مراکز ما به ۴ نیرو به ازای هر تخت رسده است. در سال ۹۴ و ۹۵ به ترتیب ۳۲ و ۳۰ نیرو استخدام شده اند و ۸۸ نیرو نیز به صورت حجمی مشغول به کار شده اند.
 
دکتر صباغی معاون درمان دانشکده گفت: افزایش تخت های فعال در بیمارستان امام رضا(ع) لار، افزایش پزشکان اورژانس دراین بیمارستان در هرشیفت از یک نفر به ۲ نفر، افزایش تعداد تخت های ویژه به ۳۰ تخت، راه اندازی بخش جدید جراحی و تامین تجهیزات پزشکی بالغ بر ۵ میلیارد تومان و تحویل قریب الوقوع ساختمان جدید اورژانس در بیمارستان لار خبر داد.
 
دکتر نصری معاون بهداشتی دانشکده نیز گفت: طرح تحول سلامت فرصتی برای ساختار سازی و گرفتن تشکیلات است و باید همه کمک کنیم به دور از روزمرگی در این زمینه اقدام کنیم.
 
وی با اشاره به اینکه تعداد مراکز بهداشتی درمانی به ۳۲ مرکز رسیده است گفت علاوه بر ۴ درمانگاه و ۶ پایگاه بهداشتی در لار، ۲ مرکز و یک پایگاه بهداشتی فعال در اوز داریم. درمانگاه خلیل آزاد در لار از نظر تجهیزاتی و خدماتی که ارائه می كند دراستان کم نظیر است.
 
نصری گفت: وجود سامانه ۱۹۰ برای طرح مسائل و مشکلات بهداشتی راه اندازی شده است. ایشان در ادامه مسائل نظارتی چنین شرح کرد: کارشناسان بهداشتی بر فروشگاه ها نظارت دارند اما در مورد دستفروشی ها ما نیز مدعی هستیم.
 
دکتر هوشنگ جعفرپور معاون غذا و دارو دانشکده گفت: رسانه ها را باید زبان گویای مردم دانست. وی افزود: معاونت غدا و داروی دانشکده علوم پزشکی لارستان می توان گفت جنوب فارس را پوشش می دهد و در دانشگاه های سطح ۵ رتبه یک را دارا هستیم.
 
وی دانشکده علوم پزشکی لارستان را از جمله آخرین دانشکده های تشکیل شده با توجه به برخی اتفاقات سال 88 برشمرد و گفت: با این وجود پیشرفت های قابل ملاحظه ای داشته ایم. وی با اشاره به اینکه نظارت بر همه داروخانه ها انجام می شود گفت: نرم جمعیتی پوشش هرداروخانه را برای ۷ هزار نفر است. وی از بهره برداری از ۴ واحد تولیدی مرتبط با معاونت غذا و دارو در لار و ۳ واحد در خنج خبر داد و گفت: اختیارات این معاونت را به مدیریت غذا و دارو در خنج تفویض شده و برآورد مثبتی داریم.
 
دکتر عرفانی معاون آموزشی این دانشکده نز گفت:  از زمان تشکیل دانشکده پیشرفت خوبی در مباحث آموزشی داشته ایم و همواره آمادگی داریم که اطلاعات دقیق داده و اطلاع رسانی کنیم. و خبرنگاران می توانند در معرفی خدمات دانشکده گزارش تهیه کنند.
 
در پایان این نشست از خبرنگاران به مناسبت روز خبرنگار تجلیل شد.


عادل    پورشمسی

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال
کانال تلگرام