با شرکت شهرستان‌های جنوب استان فارس صورت گرفت:
برگزاری مانور اسکان و تغذیه اضطراری جنوب فارس در لار
زمان انتشار: 12 شهريور 1396 ساعت 15:55:25
تعداد بازدید: 2348
مانور «اسکان و تغذیه اضطراری» منطقه جنوب استان فارس با شرکت گروه‌های امداد و نجات جمعیت‌های هلال‌احمر شهرستان‌های لارستان،لامرد،مهر،خنج و گراش و شهر اوز در لارستان برگزار شد. 
به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ مانور «اسکان و تغذیه اضطراری» با هدف ارتقای سطح آمادگی در حوادث احتمالی با حضور حسن فیاض پور مدیر کل مدیریت بحران استانداری فارس، جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان, قدرت اله جمالی معاون امداد و نجات استان و حسین رضایی مسئول بازرسی جمعیت هلال احمر فارس و برخی از مسؤولان ادارات شهرستانی و با شرکت رییس و اعضا گروه‌های امداد و نجات جمعیت‌های هلال‌احمر شهرستان‌های لارستان،لامرد،مهر،خنج و گراش و شهر اوز در شهرستان لارستان برگزار شد.
 
در حاشیه برگزاری این مراسم فیاض پور مدیر کل مدیریت بحران استانداری فارس هدف از اجرای این مانور را افزایش توان و آمادگی دستگاه‌های امدادی این شهرستانهای جنوب استان فارس ذکر کرد و اظهار داشت: با توجه به احتمال وقوع حوادث و بلایای طبیعی چون زلزله، دستگاه‌های دولتی به ویژه نهادهای امدادرسان باید آمادگی لازم برای مواجه‌شدن با این حوادث را داشته باشند و در جهت کاهش تلفات و تسلی آسیب دیدگان تلاش کنند. جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان نیز هدف از برگزاری این مانور را پشتیبانی تمامی ادارات شهرستان و ستاد مدیریت بحران در امور پیشگیری و کاهش خطرات و عملیات مقابله در حوادث احتمالی، ایجاد هماهنگی و وحدت عمل بین اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان‌ها و کاهش حوادث و خسارات احتمالی، تسهیل در ارتباطات بین سازمانی و استفاده از سیستم ارتباط منسجم با حضور داوطلبان، امدادگران و ادارات عنوان کرد.
 
گفتنی است در این مانور بیش از 200 نفر از نیروهای کارگروه اعضا ستاد مدیریت بحران شهرستان اعم از نیروهای امداد و نجات هلال احمر،اجرایی،بهداشتی، خدماتی، نظامی، انتظامی، خدماتی،آ تشنشانی ،اورژانس،برق،آبفا،مخابرات،آموزش و پرورش،بهزیستی وگاز حضور داشتند و به اجرای این مانور پرداختند. انتقال مصدومان حادثه به مکان امن، برپایی 120 چادر، اسکان موقت، برقراری ارتباطات مخابراتی، تغذیه و به‌کارگیری تمهیدات لازم جهت حفظ آرامش 500 نفر از حادثه دیدگان ازجمله اقدامات نمادین این مانور یک روزه بود.


روابط عمومي    فرمانداري وِيژه لارستان

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال