تاسیس دانشگاه فرهنگیان لارستان یک وعده دروغ یا یک ناکامی دیگر؟!
زمان انتشار: 18 شهريور 1396 ساعت 18:38:24
تعداد بازدید: 560
صحبت نیوز: مرداد ماه 94 وزیر وقت آموزش و پرورش در جمع مردم و مسئولان لارستان خنج و گراش از تلاش خود برای تاسیس مرکز دخترانه دانشگاه فرهنگیان در لارستان خبر داد.
علی اصغر فانی روز 31 مرداد 94, شش ماه مانده به انتخابات مجلس شورای اسلامی به لار آمد و در جمع فرمانداران و روسای آموزش و پرورش لارستان، گِراش ، خُنج ، اِوَز ، بِیرم و جویُم، گفت: با توجه به شرایط خاص این منطقه، تمام تلاش خود را انجام خواهم داد تا یک مرکز ویژه دختران،در منطقه جنوب فارس تاسیس نماییم.
 
نماینده مجلس هم در هماهنگی با وزیر وقت از این وعده توخالی در تبلیغات انتخاباتی خود استفاده کرد و وعده داد از اول مهر 95 یک شعبه از مراکز دانشگاه فرهنگیان در لار شروع به کار می کند. یک سال بعد یعنی در مهر ماه 95 فانی که در معرض استیضاح و برکناری از وزارت آموزش و پرورش بود, استعفا کرد و نماینده لارستان در مجلس هم عدم تاسیس دانشگاه فرهنگیان در لارستان را از ناکامی های خود دانست.
 
آیا وزیر آموزش و پرورش می تواند مجوز تاسیس دانشگاه فرهنگیان را صادر کند؟
 
اما حقیقت ماجرا چیز دیگری است. تاسیس دو پردیس دانشگاه فرهنگیان در هر استان  خارج از ضوابط این دانشگاه است و تاسیس مراکز دانشگاه فرهنگیان در شهرستان ها نیز تابع ضوابط و زیر ساخت هایی است که چند شهرستان در استان فارس پیگیر آن هستند و در برخی شهرستان ها نیز طبق ضوابط خاص این مراکز در حال فعالیت است.
 
از آن گذشته وزیر وقت آموزش و پرورش و اصولا هیچ وزیر دیگری در مقامی نیستند که چنین وعده ای به مردم و مسئولان لارستان بدهند؛ چرا که وی تنها یکی از اعضا هیئت امنای دانشگاه فرهنگیان است و با توجه به قرار گرفتن دانشگاه فرهنگیان تحت ضوابط وزارت علوم تحقیقات و فناوری وجود زیر ساخت های وزارت علوم در این امر دخیل است.
 
حال با گذشت دو سال از آن وعده ها سوال این است که وعده تاسیس دانشگاه فرهنگیان در ایام انتخابات یک وعده انتخاباتی توخالی و دروغ بود یا یک ناکامی دیگر؟
 
وضعیت لارستان در  مقایسه با رقبا چگونه است؟
 
موضوع مهم دیگری که برای تاسیس دانشگاه فرهنیگان در شهرستان های متقاضی اهمیت دارد وجود نیروی انسانی مورد نیاز این دانشگاه در شهرستان های متقاضی است. سوال این است که در حال حاضر شهرستان های مختلف متقاضی تاسیس مرکز دانشگاه فرهنگیان چند هیئت علمی, مدرس مامور و یا شاغل در این دانشگاه دارند؟ و یا در صورت لزوم چند نفر را می توانند به این دانشگاه منتقل کنند؟ وضعیت رقبای لارستان در این زمینه چگونه است؟ سمت های دانشگاه فرهنگیان استان فارس در دست نیروهای کدام شهرستان هاست؟ آیا اگر امروز تصمیم بر واگذاری مرکزی به شهرستان های استان فارس شود لارستان دست بالا را خواهد داشت؟
 

 

کد امنیتی:   
 [2 نظر]

م . ج . لارستان
Iran, Islamic Republic of
21 شهريور 1396   ساعت: 01:57:03

تمامی همّ غمّ شما هنوز از سرِ کینه و بغض انتخابات و دشمنی با شهر و منطقه هست ، اصلاح طلبان کوردلی که به هیچ صراطی و با هیچ کس جز چند تن خود باخته سازگار نیستید. به نوشته خودتان وزیر وقت فرموده اند که تلاش خواهند کرد و تا زمانی که در راس بود هم برقول خود ایستاد. و نماینده مردمی مردم هم همین کلام و صحبت را فرمودند ، و اما شما و طیف کثیفتان تا کنون در امورات شهر چه گامهایی برداشته اید و بهتر این است که تا کنون چه غلطی کرده اید ؟ آیا تا کنون از کارهای انجام شده در ۵ سال اخیر زبان گشوده اید ؟ یا زبانتان فقط بر طومار کارهای ۳۸ ساله بعد انقلاب که انجام نشده و تل انبار گشته دراز است . باشد که جزای ناسپاسی هایتان را هم در دنیا و هم در آخرت خواهید گرفت ای نا اهلان عقده بر دل مانده ....

 
لاري
Iran, Islamic Republic of
19 شهريور 1396   ساعت: 00:58:57

مصيبتي روي مصيبتهاي ديگر

 
لوگوی دیجیتال
کانال تلگرام