آموزش بیش از ۱۱۰۰ نفر در دوره‌های مختلف سوادآموزی لارستان
زمان انتشار: 19 شهريور 1396 ساعت 10:20:33
تعداد بازدید: 311
رییس اداره سوادآموزی آموزش‌وپرورش لارستان گفت: در سال تحصیلی ۹۶-۹بیش از ۱۱۰۰ نفر در دوره‌های مختلف سوادآموزی در سطح این شهرستان آموزش دیدند. 
به گزارش روابط عمومی معاونت اداره کل و مدیریت آموزش و پرورش لارستان عبدالمحمد پورداوود بابیان اینکه در سال تحصیلی ۹۵-۹۶ فعالیت‌های وسیع و گسترده‌ای در تمامی مناطق زیرپوشش این شهرستان صورت گرفته است، اظهار داشت: افراد واجد شرایط در هر سه دوره سوادآموزی، تحکیم و انتقال از طریق آموزش‌دهنده‌ها که در مناطق مختلف لارستان مستقر بودند، شناسایی و اسامی آن‌ها در سامانه سواد ثبت شد.
 
وی بابیان اینکه آموزش‌های لازم از ابتدای مهرماه توسط آموزش‌دهنده‌ها صورت گرفته است، افزود: دوره سوادآموزی شامل ۲ عنوان کتب یک و ۲ است که معادل با پایه سوم ابتدایی محسوب می‌شود. رییس اداره سوادآموزی آموزش‌وپرورش لارستان با اشاره به اینکه دوره تحکیم شامل ۱۱ عنوان حضوری و غیرحضوری است، تصریح کرد: فراگیران در این دوره که یک دوره غیررسمی است، با مطالب متنوع در زمینه‌های بهداشتی، عقیدتی، سیاسی، مذهبی، اجتماعی و غیره آشنا می‌شوند.
 
این مسؤول ادامه داد: دوره انتقال نیز شامل ۸ عنوان درسی است که برابر با پایه ششم ابتدایی محسوب می‌شود. پورداوود بابیان اینکه درمجموع این سه دوره در سال تحصیلی ۹۵-۹۶، بیش از یک هزار و ۱۰۰ نفر زیرپوشش قرار گرفتند، یادآور شد: از این تعداد ۱۲۰ نفر در دوره انتقال، ۱۳۰ نفر در دوره تحکیم و ۸۶۰ نفر در دوره سوادآموزی بوده‌اند.
 
رییس اداره سوادآموزی آموزش‌وپرورش لارستان از آغاز فعالیت‌های سوادآموزی سال تحصیلی ۹۶-۹۷ خبر داد و از شهروندان خواست چنانچه در منزل، محله، آشنایان، اقوام و غیره فرد بی‌سوادی شناسایی کردند، جهت شرکت و نام‌نویسی در کلاس‌های سوادآموزی به اداره آموزش‌وپرورش لارستان معرفی کنند.


روابط عمومی معاونت اداره کل    ومدیریت آموزش وپرورش لارستان

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال
کانال تلگرام