همزمان با عید سعید غدیر؛
80 درخت خرما در بلوارهای شهر لار کاشته شد
زمان انتشار: 20 شهريور 1396 ساعت 16:57:19
تعداد بازدید: 423
محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار گفت: به همت واحد فضای سبز، همزمان با فرارسیدن عید سعید غدیر خم، در مرحله اول 80 نفر درخت خرمای شاهانی در بلوار جمهوری اسلامی (چهل متری اول) و بلوار هاشمی زاده این شهر کاشته شد. 
به گزارش صحبت نیوز شهردار لار با بیان اینکه با در نظر گرفتن ملاحظات بصری و زیست محیطی، کاشت درختان نخل(فَسیل) تاثیر بسزایی در بهبود منظر شهری خواهد داشت، خاطر نشان کرد: مرحله جدید کاشت درختان نخل (فَسیل) در این شهر از روز عید سعید غدیر آغاز شده و ان شالله در مراحل بعد تعداد بیشتری از این درخت در سطح شهر، کاشته خواهد شد.
 
وی افزود: برای خرید و کاشت 80 نفر درخت خرما، 4 میلیون و 800 هزار تومان هزینه شده است. (فَسیل) نام اصلی درخت نخل در زبان لاری است.
 
گفتنی است امروزه با توجه به فرهنگ سازی‎های انجام شده، مردم و مسئولان شهر لار به درخت و محیط زیست توجه خاصی نشان می‌دهند؛ چرا که بخوبی دریافته‎اند درختان و گیاهان در سلامت جسمی و روحی مردم نقش اساسی دارد. در ادیان و فرهنگ های مختلف جهان، درخت و درختکاری جایگاه خاصی دارد. دین مقدس اسلام نیز بشر را به کاشت درخت تشویق و ترغیب کرده است و بعضی از بزرگان دین به این امر اشتغال داشته اند. حضرت علی علیه السلام در مدینه باغ های خرمای فراوانی به وجود آورد و بیشتر آنها را در راه خدا وقف کرد. 


سید کامران    علوی

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال
کانال تلگرام