بهره مندی 1043 دانش آموز و 282 دانشجو از خدمات فرهنگی و آموزشی کمیته امداد لارستان
زمان انتشار: 28 دي 1394 ساعت 08:17:41
تعداد بازدید: 591
مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان لارستان از ارائه خدمات فرهنگی و آموزشی به 1043 دانش آموز و 282 دانشجو با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 400 میلیون ریال از ابتدای سال جاری تا کنون خبر داد.
به گزارش روابط عمومی کمیته امداد،هوشنگ دلاور اظهار داشت : مسئله علم و علم اندوزي و فرهنگ انسانها در دين مبين اسلام مورد توجه و عنايت خاصي قرار گرفته و اين نكته بسيار مهمي است كه همه چيز يك انسان يا بطور عام‎تر يك جامعه را فرهنگ حاكم بر آن تشكيل مي‎دهد و به همين خاطر است كه استعمارگران وسلطه جويان براي چپاول و غارت ثروت و دارايي ملتها خصوصاً مسلمانها در اولين گام به سلب فرهنگ اصيل اسلامي و تهي كردن آنان ازمحتواي فرهنگي خويش اقدام مي‎نمايند.
 
دلاور افزود : اين نهاد جوشيده از بطن انقلاب عظيم اسلامي با الهام از تعاليم عاليه اسلام، انجام اقدامات فرهنگي و توجه به مسئله ‌تعليم و تربيت جامعه هدف خود را مورد توجه دانسته و به عنوان يكي از سه محور اصلي و اساسي فعاليتهاي خود برگزيده است و بحمدالله در اين ارتباط موفق به انجام خدمات مؤثري بوده است.
 
. دلاور با بیان اینکه فعاليتهاي فرهنگي امداد حول محورهاي مختلفي صورت مي گيرد افزود : مهمترين اقدام، فراهم آوردن تسهيلات و امكانات لازم براي ادامه ‌تحصيل محصلين،دانشجويان و طلاب مورد حمايت مي‎باشد . دلاور تصریح کرد : اردوهاي تربيتي و آموزشي ويژه دانش آموزان و دانشجويان و خانواده¬های تحت پوشش،برگزاري اردوهاي زيارتي مشهد مقدس ويژه خانواده¬های مورد حمايت نیز از دیگر برنامه های این نهاد در حوزه فرهنگی می باشد که تعداد 311 نفر در قالب چندین کاروان به اردو های زیارتی و سیاحتی اعزام گردیده اند .
 
مدیر کمیته امداد در ادامه بیان داشت : تلاش وكوشش درجهت رشدواعتلاي فرهنگ اصيل اسلامي دربين خانواده¬ها بابرگزاري كلاسهاي آموزشي،آموزش مكاتبه‌اي،انجام كارهاي هنري،ارایه مشاوره و راهنمایی به خانواده¬های تحت پوشش از اهم فعالیت های این نهاد می باشد که 2581 نفر از مددجویان در نه ماهه سال جاری از اینگونه خدمات بهره مند گردیده اند . لازم به ذکر است مبلغ کلی هزینه کرد در واحد فرهنگی و در سرفصلهای مختلف بالغ بر یک میلیاردو 400 میلیون ریال بوده است .


عبدالرحمن    رحمتی

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال
کانال تلگرام