لیست مسائل و مشکلات بخش ارتباطات شهرستان های لارستان،خنج و گراش روی میز مدیرکل ارتباطات استان فارس
زمان انتشار: 29 مهر 1396 ساعت 00:51:40
تعداد بازدید: 477
با حضور فرمانداران، رییس کمیسون فرهنگی مجلس ونماینده مردم و جمعی از مدیران کل ارتباطات و مخابرات استان فارس، مسائل و مشکلات بخش ارتباطات شهرستان های لارستان،خنج و گراش مورد بررسی قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان، جلسه بررسی مسائل و مشکلات بخش ارتباطات شهرستان های لارستان،خنج و گراش باحضور جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان ، دکتر جمشید جعفرپور رییس کمیسیون فرهنگی مجلس و نماینده مردم لارستان،خنج و گراش ،مختار عباسی فرماندار خنج، قاسم فرسوده معاون فرمانداری گراش،مهندس مهرداد سهرابی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس ،ابوالقاسم شمس الدینی مدیر کل ارتباطات زیرساخت استان فارس ، منصور زمانی معاون مدیر کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه جنوب ،احمدرضا واعظ پور مدیر کل پست فارس،احمد فرهمند مدیر کل پست بانک استان ،جعفر مومنانی و کاظم بتوان معاونین شرکت مخابرات استان فارس ،امین ترابی مدیر ارتباطات شرکت ایرانسل منطقه جنوب ،محمدرضا ترابی مدیر شرکت رایتل منطقه جنوب ،بخشداران و جمعی از روسای ادارات این شهرستان در محل فرمانداری ویژه لارستان برگزار گردید.
 
در این جلسه معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان با بیان اینکه شهرستان لارستان وسیع ترین شهرستان استان فارس با 15 هزار کیلومتر مربع وسعت و دارای 6 بخش و 8 شهر می باشد، خواستار رفع مسائل و مشکلات حوزه ارتباطات در این شهرستان پهناور شد. وی ادامه داد: تلفن ثابت در بعضی از مناطق بخصوص شهرکهای جدید نیاز به توسعه دارد ،تلفن همراه اول ، ایرانسل ، اینترنت بی سیم و پرسرعت و پوشش رایتل در کل شهرستان مشکل دارد، که می بایست حل گردد.
 
حسنی تصریح کرد : در مناطقی ازشهرستان تعدادی متقاضی تلفن ثابت دارد ولی متاسفانه هنوز شرایط واگذاری فراهم نشده است که امیدواریم این مشکل نیز مرتفع گردد. فرماندار ویژه لارستان با اشاره به عدم پوشش تلفن همراه در برخی نقاط جاده ای از جمله جاده های لارستان-جهرم، لارستان بندرعباس و لارستان بستک ،جاده های روستایی و غیره خواستار رفع مشکل آنتن دهی تلفن همراه در این جاده های اصلی و پر تردد شد. حسنی در ادامه همچنین موارد و مشکلاتی همچون عدم آنتن دهی تلفن همراه در بعضی از مناطق، ایجاد شبکه کابل اختصاصی و تجهیزات سوئیچ تلفن ثابت در بعضی منازل و مجتمع های مسکونی،تجاری و فرهنگی و توسعه شبکه تلفن ثابت روستایی،راه اندازی پروژه ی تجزیه و مبادلات شهرستان ،راه اندازی ترانزیت هوایی صادرات و واردات محصولات پستی از فرودگاه لارستان،ارائه سرویس اینترنت پرسرعت در سطح شهرستان،افزایش تلفن GSM فرسودگی تجهیزات دستگاه ها و غیره را مطرح و خواستار رفع این مشکلات گردید.
 
 جمشید جعفرپور رییس کمیسیون فرهنگی مجلس و نماینده لارستان،خنج و گراش نیز دربحث ارتباطات با بیان اینکه در بعضی از شهر ها و روستاهای شهرستان های حوزه انتخابیه مشکل آنتن دهی و دیگر مشکلات ارتباطاتی وجود دارد خواستار حل این مشکلات شد و افزود: نیاز هست این جلسه کاربردی تر باشد و مسائل به صورت ویژه پیگیری شود .
 
مهرداد سهرابی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس هم در سخنانی افزود :ما لیستی از مسائل و مشکلات ارتباطاتی شهرستان های لارستان،خنج و گراش را که توسط فرمانداران ،بخشداران و دهیاران و شورای های اسلامی که به مرکز استان ارسال شده بود دریافت کرده ایم تا بتوانیم تمامی مشکلات مطرح شده را پیگیری و برای حل آنها برنامه ریزی داشته باشیم.
 
در ادامه این نشست فرمانداران، بخشداران ، و کارشناسان و مسئولین دستگاههای اجرایی شهرستان های لارستان،خنج و گراش مسائل و مشکلات خود را در خصوص تجهیزات و زیرساخت های مخابراتی ، همچون افزایش پهنای باند،افزایش3G و 4G در بخش ها و روستاها،ارتقاء دکل های جاده ای،احداث شعبه پست بانک در خنج و گراش، افزایش نیروی انسانی در اداره پست و مخابرات،راه اندازی دفاتر پستی در روستاهای فاقد ict، عدم آنتن دهی موبایل،اجرای فیبر نوری،توسعه شبکه و غیره مطرح و به بیان نقطه نظرات و راهکارهای خویش پرداختند و خواستار رفع این مشکلات شدند. در ادامه مسئولین استانی نیز هر کدام جداگانه گزارشی از اقدامات صورت پذیرفته در شهرستان لارستان را ارایه و مقرر شد تمامی مشکلات مطرح شده پیگیری و مرتفع گردد.


روابط عمومي    فرمانداري وِيژه لارستان

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال
کانال تلگرام