بخشدار در نشست انجمن میراث فرهنگی بخش؛
جویم یکی از نقاط تاریخی کشور است
زمان انتشار: 30 مهر 1396 ساعت 22:35:56
تعداد بازدید: 346
نشست میراث فرهنگی بخش جویم با حضور بخشدار، دبیر میراث فرهنگی و اعضاء انجمن برگزار شد. 
به گزارش صحبت نیوز نشست انجمن میراث فرهنگی بخش جویم با حضور بخشدار، مسئول و دبیر میراث فرهنگی بخش، فرماندهی حوزه مقاومت بسیج سپاه جویم، نماینده ی شهرداری و دهیاران در محل دفتر بخشدار برگزار شد.
 
در این نشست داود شفیعی بخشدار جویم با بیان اینکه شهر و بخش جویم یکی از مناطق تاریخی استان و حتی کشور است افزود: شهر جویم آثار تاریخی خوبی دارد از جمله کاروانسرای خواجه ابوالحسن و رضاقلی خان، حمام خضر، مسجد جامع و... که نیاز به حمایت دارد و این آثار تاریخی می تواند جاذبه گردشگری بخش محسوب شود.
 
کرامت اله تقوی دبیر میراث فرهنگی جویم نیز در این نشست گفت: تاکنون در جویم 20 اثر تاریخی ثبت ملی شده و امیدواریم دیگر آثار موجود در بخش نیز جزء فهرست آثار ملی قرار گیرد.
 
وی گفت: بخش جویم بعد از بخش مرکزی لار از نظر تعداد ثبت آثار تاریخی در کشور بیشترین آقار را دارد و شهر جویم در سال 87 جزء 9 شهر تاریخی استان فارس معرفی شده است.
 
دبیر میراث فرهنگی بخش جویم در ادامه از دهیاران خواست تا آثار ارزشمند تاریخی در قلمرو دهیاری را به بخشدار(به عنوان رییس انجمن) اعلام کنند تا زمینه ثبت آن فراهم شود.
 
در پایان اعضای انجمن در خصوص بوم گردی و جذب گردشگر پیشنهادات خود را ارائه نمودند. گفتنی است انجمن میراث فرهنگی بخش جویم در سال 76 تشکیل شده است.
 
خبرنگار: آرزو جهان پیما


عادل    پورشمسی

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال
کانال تلگرام