مسعود بصیری
همه آنچه درباره نهنگ آبی باید بدانید
زمان انتشار: 12 آبان 1396 ساعت 21:18:34
تعداد بازدید: 1247
چند روزیست که درباره بازی نهنگ آبی اخباری منتشر می شود که در این خصوص، دانستن یکی دو نکته به نظرم ضروری است:
 
چیزی به نام بازی نهنگ آبی وجود خارجی ندارد و عملاً هیچ اکانت یا رباطی برای این کار وجود ندارد.
واقعیت ماجرا آن است که در سال 2013 یک روانشناس جوان روسی به نام فیلیپ بوکین طرحی را در شبکه اجتماعی وی کانتاکت که هیچ وقت هم وارد ایران نشد و کلاً یک شبکه اجتماعی روسی است به اجرا گذاشت.
 
هدف او از این طرح که با نام نهنگ آبی یا همان blue whal شناخته شد، از بین بردن زباله های زیستی بود. او در این هدف مضحک و شوم قصد داشت کسانی که دچار روان پریشی هستند را طی مراحلی وارد یک بازی کرده و در نهایت آنها را مجبور به حذف خودشان از جامعه کند.
 
این بازی هیچ گاه وارد ایران نشد و فقط موضوع آن از روی یک مقاله ترجمه شد و شبکه هایی مثل یورو نیوز و رادیو فردا هم به آن دامن زدند که علت را در فرصت دیگری توضیح خواهم داد.
 
نکته بعد این که موضوع اصلی الان وجود بازی هایی به نام نهنگ آبی نیست بلکه مساله جدی و بحرانی که در حال دیده نشدن است، موضوع خودکشی های عاطفی و روانی در این فضاست.
 
بسیاری از کاربران در فضای رهای مجازی در کشور در حال نابود کردن خودشان هستند بدون این که بدانند و بدون این که بازی به نام نهنگ آبی را بازی کنند.
 
خانواده های زیادی در حال فروپاشی و کودکان زیادی در معرض فساد و نابودی فکری و روانی هستند اما گویا هیچ کس قرار نیست در این کشور برای اینترنت وحشی رها شده میان خانواده ها چاره ای بیاندیشد و تازه وزیر جوان و محترم مخابرات افتخارش این است که بازی GTA را که یک بازی خشن سرقت خودرو است در دسترس نوجوانان قرار داده.
 
 


عادل    پورشمسی

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال