معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان در جمع دانش آموزان و نوجوانان ورزش کار روستای بریز:
ورزش یکی از نیازهای اساسی جامعه ماست
زمان انتشار: 16 آبان 1396 ساعت 09:41:40
تعداد بازدید: 277
معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان با بیان اینکه ورزش یکی از نیازهای اساسی جامعه ماست؛ افزود: به همان اندازه که بدن نیاز به مواد غذایی دارد، به همان نسبت هم نیاز به ورزش کردن دارد. 
به گزارش صحبت نیوز به نقل از روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در جمع دانش آموزان و نوجوانان ورزش کار روستای بریز اظهار داشت: بعضی از نیازها ممکن است فقط پرورش دهندة جسم و یا بعضی از اقدامات، الزاماً پرورش دهنده روح باشند، اما ورزش هم پرورش دهنده روح و هم جسم افراد است.
 
فرماندار ویژه لارستان با اشاره به اینکه زندگی سالم یک فرد از یک بدن سالم شروع می شود و عقل سالم در بدن سالم است؛ بیان کرد: اگر بدن انسانها سالم باشد، قطعاً جامعه هم سالم است و ورزش کردن زمینه ای فراهم می کند برای اینکه دانش آموزان و جوانان حتی در تحصیل علم هم فعال تر بشوند.
 
وی ادامه داد: ما امروز در جامعه مشاهده می کنیم افرادی که از نظر جسمی خیلی پرورش یافته و اهل ورزش کردن نیستند، همچنان بدنی مریض و نهیف دارند و وقتی مشغول درس خواندن می شوند حتی دیگر توان ادامه درس خواندن ندارند.
 
معاون استاندار فارس افزود: اکثر قریب به اتفاق فعالیت های روزمره ما منوط به جسم سالم است.چون این جسم سالم ، ریشه و منشأ آن ورزش و فعالیت است.
 
حسنی گفت: زمانی فعالیت های جامعة انسانی ما مبتنی بر کار روزانه همچون دامداری و کشاورزی کردن و کارهای بدنی بود، اما امروزه که همه چیز مکانیزه و امکانات رفاهی افزایش پیداکرده است، اکثر افراد فعالیت های بدنی خود را کمتر کرده اند، لذا برنامه ریزی و ساماندهی فعالیت های جسمانی از اولویت های جامعه ما بخصوص در روستاهاست.
 
نماینده عالی دولت در لارستان نیاز اول جوانان و نوجوانان امروزی، ایجاد فضاهای ورزشی و تفریحی دانست و خاطر نشان کرد: بسیاری از ناهنجاری هایی که ممکن است جامعه ما گرفتار آن شود، بحث بیکاری و نداشتن اوقات فراغت جوانان است که بایستی تمام اوقات جوانان و نوجوانان ما پر شود تا حتی یک جوان ایرانی فکر ناهنجاری و خدایی نکرده کار خلاف هم نکند.
 
حسنی در پایان سخنانش تاکید کرد: وظیفه خود می دانیم که زیر ساخت های لازم برای دانش آموزان و نوجوانان و جوانان فراهم نماییم؛ تا اوقات فراغت این جوانان در قالب های برنامه های مذهبی، هنری ، ورزشی، فرهنگی و غیره پر شود.
 
پیش از این نیز ماشاالله ثمری بخشدار مرکزی لارستان، دهیار و همچنین روحانی مستقر روستا بریز نیز به ایراد سخن پرداختند.


روابط عمومي    فرمانداري وِيژه لارستان

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال
کانال تلگرام