کارگاه آموزشی برنامه خودمراقبتی وجذب سفیر سلامت دانشجويي در دانشگاه علمی کاربردی لارستان برگزار شد
زمان انتشار: 23 آبان 1396 ساعت 13:54:03
تعداد بازدید: 199
کارگاه آموزشی برنامه خودمراقبتی وجذب سفیر سلامت دانشجويي به همت واحد آموزش و ارتقای سلامت معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی و واحد دانشجویی – فرهنگی مرکزآموزش علمی کاربردی لارستان برگزار شد.
به گزارش صحبت نیوز و به نقل از روابط عمومی مرکز آموزش علمی کاربردی لارستان، فرانک صادقی خرمی مدیر گروه آموزش و ارتقای سلامت معاونت بهداشتی هدف از اجرای برنامه افزایش سطح سواد سلامت کارکنان ودانشجویان معرفی کرد.
 
وی با اشاره به اهمیت پیروی از سبک زندگی سالم در خودمراقبتی، گفت: مهمترین بخشی که در خودمراقبتی افراد می تواند موثر باشد، سبک زندگی است که نوع تغذیه، فعالیت های فیزیکی و نوع روابط فردی و اجتماعی بخش مهمی از آن است. برای ارتقای سطح سلامت مردم و پیشگیری از بیماری‌ها، درتلاش هستیم طرح ملی خود مراقبتی را از مدارس، دانشگاه‌ها وخانه‌ها آغاز کنیم و به سراغ مردم برویم و آنها را قبل از ایجاد بیماری با مسائل پیشگیرانه انواع بیماری‌ها آشنا سازیم. خود مراقبتی اقدامات وفعالیت های آگاهانه،آموخته شده وهدفداری است که فرد به منظور حفظ و ارتقای سلامت خود وخانواده انجام می دهد تا سالم بماند و از بیماری و حوادث پیشگیری نماید.
 
صادقی خرمی در ادامه به شرح وظایف سفیران سلامت دانشجو اشاره و گفت : این وظایف عبارت است از حضور و مشارکت فعال در کلاس های آموزشی، تشکیل گروه همسان دانشجویی وانتقال آموزش دریافتی در گروه ،جلب همکاری سایر دانشجویان در انجام فعالیتهای بهداشتی ،نوآوری وخلاقیت در روند آموزش فعال و مشارکت در اجرای کمپین های آموزش سلامت همگانی است.


فاطمه    روزگاری

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال
کانال تلگرام