تأسیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان در جویم لارستان
زمان انتشار: 23 آبان 1396 ساعت 19:03:47
تعداد بازدید: 402
عصر روز 20 آبان 96 جلسه توجیهی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با حضور مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان فارس، بخشدار، شهردار، شورای اسلامی شهر و روستا، مسئولین شرکت تولیدی سبزدشت جویم، گلدشت بلغان و دهیاران سطح بخش در سالن جلسات بخشداری جویم تشکیل گردید. 
به گزارش صحبت نیوز، در این جلسه داود شفیعی بخشدار جویم با بیان اینکه بیمه نقش اساسی در زندگی افراد دارد افزود:همه ما بیمه را در زندگی شهری و توسعه یافته می بینیم و امروز این نیاز در سطح روستاها دیده می شود و این بیمه در زندگی روستاییان که منابع آنها وابسته به کشاورزی است تاثیر بسزایی دارد.
 
در ادامه حسن کمالی مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستاییان و عشایر فارس نیز اساس تشکیل صندوق بیمه را حمایت از اقشار ضعیف جامعه و تحت پوشش قرار دادن این قشر زحمتکش عنوان نمود و بیان داشت:جامعه کشاورزی و روستایی، موتور و چرخه تولید می باشند و پشتوانه سیاسی،اقتصادی و امنیتی کشور محسوب می شوند اما متاسفانه سالیان سال این قشر از جامعه تحت حمایت هیچ صندوق بیمه ای قرار نگرفتند تا اینکه سال 1384 و بر اساس اصل 29 قانون اساسی مصوب شد این قشر از جامعه تحت پوشش صندوق بیمه قرار گیرند تا از خدمات آن برخوردار شوند.
 
وی تصریح نمود: تعهد مهم این صندوق بیمه، برقراری مستمری بازنشستگی و از کارافتادگی است و اهداف آن نیز جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها،تامین امنیت اجتماعی و کاهش اختلاف طبقاتی می باشد. ویژگی های صندوق: پرداخت دوبرابر سهم بیمه شده توسط دولت/امکان نقل و انتقال سوابق بیمه شده و دریافت مستمری پیری پس از 15 سال پرداخت حق بیمه و داشتن 65 سال سن
 
خبرنگار: آرزو جهان پیما


عادل    پورشمسی

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال
کانال تلگرام