عزاداری روز هشتم محرم در بخش صحرای باغ برگزار شد
زمان انتشار: 7 آبان 1394 ساعت 18:02:50
تعداد بازدید: 580
مراسم روز هشتم محرم روستای کارگاه از توابع بخش صحرای باغ با حضور حجه الاسلام والمسلمین سید حسن آیت اللهی و تنی چند از معتمدین و بازاریان لاری - مسئولین ادارات لارستان - افاضل رئیس شورای بخش و عده کثیری از اهالی عزادار روستاهای همجوار در حسینیه حضرت ابوالفضل در روستای کارگاه برگزار گردید .
به گزارش صحبت در این مراسم حجه الاسلام خدابنده لو از روحانیون اعزامی از دفتر آیت الله وحید خراسانی پیرامون قیام عاشورا و زندگانی امام حسین (ع) به سخنرانی پرداختند در ادامه مراسم حاضرین به نوحه خوانی و عزاداری و سینه زنی و زنجیرزنی پرداختند سپس با صرف نهار مراسم به اتمام رسید .
 
لازم به ذکر است حدود 120 نفر از عزاداران روستای کردشیر از توابع بخش صحرای باغ با همکاری و هماهنگی بخشداری صحرای باغ در بعداز ظهر همان روز به شهر لار عزیمت و از فلکه فرمانداری به طرف مسجد امام جعفر صادق (ع ) به نوحه خوانی و زنجیرزنی پرداختند این گروه که پیشاپیش آنان محمدرضا حزنی بخشدار صحرای باغ و حجه الاسلام والمسلمین جاودان روحانی اعزامی از دفتر آیت الله وحید خراسانی حرکت می کردند ، مورد استقبال مردم لار قرار گرفته و از حضور آنان در لار تشکر و قدردانی نمودند.
 
در خاتمه مراسم عزاداران توسط مسجد امام جعفر صادق (ع) اطعام گردیدند . همچنین توسط خواهر حیدری از طلاب حوزه علمیه زهرای اطهر لارستان متشکل از گروه خواهران مراسم بسیار جالبی از تعزیه خوانی مخصوص خواهران در روستای کارگاه در روز عاشورا برگزار که مورد استقبال زیاد خواهران این روستا قرار گرفت . ضمنا این طلبه جوان با همکاری بخشداری صحرای باغ و شوراهای روستاها و مدیران مدارس در بین دانش آموزان مدارس روستاهای حسین آباد – کردشیر – دیده بان - تل کشی و کارگاه حضور یافته و با سخنرانی برای دانش آموزان از اهداف نهضت امام حسین و روز عاشورا و وظیفه شیعیان سخنرانی نموده و در پایان به رسم یادبود هدایایی به دانش آموزان اهدا نمودند.
 
همچنین محمدرضا حزنی بخشدار صحرای باغ در معیت جنگجو فرمانده بسیج سپاه صحرای باغ در مراسم عزاداری مسجد صاحب الزمان (عج) عمادده شرکت و با اهالی این شهر به سینه زنی و عزاداری پرداختند . وی به اتفاق اهالی روستای کردشیر با سینه زنی و زنجیر زنی به طرف حسینیه ولی عصر عمادده حرکت و در آنجا ضمن شرکت در مراسم سخنرانی حجه الاسلام والمسلمین امیر اشتری شرکت نمودند .
 
همچنین مراسم مشابهی در مسجد سید الشهدا عمادده برگزار که بخشدار و شهردار و رئیس اداره آبفا در این مراسم حضور یافتند.


بخشداری    صحرای باغ

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال
کانال تلگرام