به مناسبت آغازین روز امامت مولا صاحب الزمان (عج)
شب شعر انتظار در حوزه علمیه لارستان برگزار شد
زمان انتشار: 8 آذر 1396 ساعت 13:40:55
تعداد بازدید: 275
منیره جهانبین/ صحبت نیوز: شب شعر انتظار به مناسبت آغازین روز امامت مولا صاحب الزمان (عج) به میزبانی حوزه علمیه لارستان و با حضور، سید علی اکبر موسوی, ریاست حوزه علمیه علی بن ابیطالب لارستان،ر حیم مقیمی رئیس شورای شهرستان لارستان, حجت الاسلام ولایتی نسب رئیس سازمان تبلیغات لارستان, شاعران حوزوی, اعضای انجمن آفتاب لارستان و معتمدین شهر سه شنبه 7آذرماه 96 در سالن اجتماعات حوزه علمیه برگزار شد.
به "شب شعر انتظار" که می رسیم در سرا پرده عشاق اطلسی ها لانه کرده اند، نوای دل انگیزشان در افلاک به طیران در آمده ، عهد کرده اند در زیباترین شب آسمان جان دهند و جان ستانند از برای آنانکه به نرگس چشمانش دچار شده اند.... 
 
در آغازین روز امامت مولا صاحب الزمان (عج) مهمان حوزه علمیه علی بن ابیطالب لارستان هستیم، آوای نور از افلاک به گوش می رسد آنگاه که آقای علوی از طلاب حوزه گوش جانمان را معطر می کند به صوتی خوش و جمعیت حاضر در سالن که همنوایی می کند با کلام وحی.
 
همه جا بروم به بهانه تو... که مگر برسم در خانه تو...
 
این مطلع زیبا از آن مداح خوش صدای شب شعر انتظار حجت الاسلام خاوری است که دقایقی جمع حاضر را سرخوش و سرمست می کند از عطر مهدوی و همه را مجنون وار به هستی همه عالم معطوف ......
 
آوای یا ابا صالح المهدی از گوشه گوشه سالن هنوز دل و دیده هارا به خود مشغول کرده که حاج محمد زارع ، با در باغ شعر را می گشاید و حسن مطلع امشب به نام خلیل روئینا ، آیینی سرای لارستان رقم می خورد و خلیل روئینا با دوشعر عاشقانه و انتقادی بر عطش عشق مولا می افزاید و از جمع درودها دریافت می کند.
 
دهنوی طلبه جوانی که وصف حالش را در انتظار مولا آنچنان زیبا به منصه کشیده که تا لحظاتی بعد همچنان در پنجره عشقی که ترسیم کرده مدهوش مانده ایم.
 
شعرها و شورهایی که از شاعران خوش قریحه لارستان شامحمدی، علوی، محسن فریدونی، حجت الاسلام ولایتی نسب، عبدالرضا مفتوحی ، حجت الاسلام خاوری و شکاری، قرائت می شود چشمه ای ازحکمت از لایزال الهی را سرایز می کند.
 
 


منیره    جهان بین

 

کد امنیتی:   
 [1 نظر]

بدون نام
Iran, Islamic Republic of
9 آذر 1396   ساعت: 06:17:01

هرکه دل ارام دیدازدلش ارام رفت ....چشم ندارد خلاص دردل این دام رفت ...افرین براین براین قلم شیوا وصادقانه خواهرجهان بین چه زیباودل نشین مینویسید ...

 
لوگوی دیجیتال
کانال تلگرام