هاتف خالدی
عدالت خواهی و اجرای عدالت جز با رسیدن به قدرت محقق نمی شود
زمان انتشار: 14 آذر 1396 ساعت 00:59:45
تعداد بازدید: 229
جنبش عدالت خواهی در کشور اوج می گیرد و روستاییان نیز به این جنبش می پیوندند... . این تحرکات از نهادینه نشدن ارزش ها در کشور ناشی می شود. بخشی از این اعتراضات هم به این بر می گردد که تصور می شود مسئولان آنچنان که باید در خدمت مردم نیستند و در این راستا اصولگرا و اصلاح طلب هم خیلی در ایجاد این تصور تفاوتی ندارند.
 
این صحبت های ابراهیم فیاض استاد دانشگاه تهران است که به خبرگزاری مهر گفته است.
جنبش عدالت خواهی در کشور اوج گرفته است. خیل عظیمی از مردم ایران چه در سالهای پیش از انقلاب اسلامی و چه در گرماگرم انقلاب و چه پس از آن مطالبه شان عدالت، برابری اجتماعی و بر هم زدن نظام طبقاتی فاسد الیگارشی بوده است.
 
گواه آن خود انقلاب اسلامی، گواه آن خیزش های چند ده میلیونی مردم علیه حکومت محافظه کاران راست گرا در کشور و طبقات نوکیسه طاغوتی در دهه های هفتاد و هشتاد بود. گواه آن نتیجه انتخابات نهم ریاست جمهوری و به قدرت رسیدن فردی بود که با شعار عدالت به واقع از انتهای گمنامی به اوج اقبال رسید.
 
جنبش عدالت خواهی در کشور همیشه در اوج بوده است اما نداشتن حزب و تشکیلات سیاسی برای این مجموعه آینده ای تاریک از وضعیت عدالت خواهی در کشور می سازد. این جریان تا زمانی که به قدرت سیاسی و هویت مستقل نرسد، با تشرهای محافظه کاران همیشه در راس و با چند تشکر از احساسات پاک شما و ارسال پیام های خوب است که حساس هستید اما الان وقت این حرفها نیست چون طفیلی سر راهی خاموش می شود.
 
چاره اما ایجاد حزب مستقل با فاصله گیری جدی از دو حزب رایج اصولگرا و اصلاح طلب است. اصولگرایان چون تبری بر ریشه انقلاب و اصلاح طلبان چونان موریانه بر جان چوبین جمهوری، نام و ننگ رسوایی در فضای امروز جامعه دارند.
 
برآیند مصالحه و هم آغوشی آنان، حکومت به ظاهر اعتدالی است که با فریب افکار عمومی و با هراس افکنی، راست گرا ترین دولت تاریخ ایران را شکل داد و ماحصل آن امروز، ایجاد دره های عمیق نابرابری اجتماعی و تحصن و فریادهای خشم هر روزه مردم در گوشه گوشه کشور است.
 
جنبش عدالت خواهی دانشجویی نیست. جنبشی فراتر و سراسر مردمی است. جنبش عدالت خواهی باید از جنبش به حزب تبدیل شود. با هویتی مستقل در میان دلهای مردم رسوخ کند و پله های قدرت را یک به یک بالا رود اجرای عدالت در کشور جز با قدرت مند بودن محقق نمی شود.
 
 


عادل    پورشمسی

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال
کانال تلگرام