محمد رضا اسلامی
از کجا فهمیدی ایرانیان عصبانی ترین کشور دنیا هستند؟
زمان انتشار: 14 آذر 1396 ساعت 00:14:32
تعداد بازدید: 149
اخیراً نتایج یک موسسه نظرسنجی منتشر شده مبنی بر اینکه:  جامعۀ ایران، عصبی‌ترین جامعۀ روی زمین است. و برخی هم با آب و تاب آن را در فضای مجازی منتشر میکنند که ای داد! چقدر ما ایرانی ها ؛ عصبانی هستیم! چقدر غمگین هستیم! چقدر افسرده هستیم و...
 
مشخص نیست مؤسسه گالوپ چگونه و با کدام هزار ایرانی مصاحبه و با این جامعه آماری گسترده! چنین گزارشهایی صادر کرده! اما مشخص است که نتایج آن تا چه حد تمسخرآمیز است.
 
 شش سال است که دنیا شاهدِ جدیدترین و عریان ترین صحنه های خشونت تکفیری  است که در مقابل دوربین ها صورت می گیرد. اتفاقاتی که از شدتِ تلخی گاه انسان باورش نمی شود که واقعیت باشد. انواع و اقسام خشونت را شهروندانِ کشورهای پیرامون ایران از زمان یازده سپتامبر تا کنون مرتکب شده اند و حالا ایرانیان شدند عصبانی ترین؟
 
 سالانه 30 هزار آمریکایی با اسلحه همشهریان خود کشته میشوند! آمار کشته های خودکشی در ژاپن از کل تلفات رانندگی ایران بیشتر است. آن وقت ایران عصبانی ترین کشور است؟!
 
ایران، ممکن است در خیلی زمینه ها برای زندگی، بهترین یا حتی خوب نباشد، ولی اگر می خواهید در برخی حوزه ها بدترین اش بکنید لااقل حرفِ منطقی و روِشمند بزنید. عزیزانی که این دست نتایج موسسات نظرسنجی ها را همخوان می کنید، لااقل اگر نگران تحقیرملی نیستید، به مستدل بودن این نتایج تردید کنید.
 
 اگر خودمان به خودمان برچسب نزنیم. هدف اصلی این پروپاگاندا، تخریب چهره ایران و ایرانی در ذهن مردم دنیا و حتی مردم خودمان است. برای نابودی یک ملت، اول باید او را تحقیر کرد. هشیار باشیم.
 
 


عادل    پورشمسی

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال
کانال تلگرام