فرماندار ویژه لارستان در نشست فعالان اقتصادی و خیرین با استاندار فارس :
لژیونرهای اقتصادی منطقه لارستان باید عضو تیم سرمایه گذاری شهرستان شوند
زمان انتشار: 27 آذر 1396 ساعت 14:46:58
تعداد بازدید: 462
معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان گفت: لژیونرهای اقتصادی منطقه لارستان باید عضو تیم سرمایه گذاری شهرستان شوند. 
به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در نشست فعالان اقتصادی و خیرین با استاندار فارس گفت: فعالین اقتصادی جهادگران عرصة تولید و خدمت در جامعه هستند که در راستای بالندگی کشور و خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و مردم خوب شهرستان، استان و خارج از استان همت می کنند.
 
وی اظهار داشت: در سطح شهرستان لارستان 5 شهرک و ناحیه صنعتی و 184 واحد تولیدی فعال وجود دارد که قریب به 2000 نفر در این واحدها مشغول به کار هستند. همچنین 49 واحد معدنی نیز در سطح شهرستان در حال فعالیت می باشند و بر اساس زیر ساخت هایی که در شهرستان ایجاد شده است، واحدهای متفرقه ای نیز به همت خیرین و سرمایه گذاران ، خارج از شهرک های صنعتی به بهره برداری رسیده است.
 
فرماندار ویژه لارستان افزود: از مهرماه سال 95 اولین کاری که انجام شد و براساس سیاست های دولت تدبیر و امید، دفتر جذب، تشویق و حمایت از سرمایه گذاری در شهرستان راه اندازی گردید و کارشناسان و معاونین فرمانداری در آن دفتر با اهداف اشتغال محور و تولید محور مستقر شدند و خدا را شکر در طی این مدت ، نشستی که با سرمایه گذاران خارج از شهرستان و حتی کشور از جمله در بندرعباس، قشم و غیره و ارتباط دو سویه ای که با این سرمایه گذاران برقرار کردیم، سعی نمودیم از تمامی توانمندی ها و از تمامی اهرم هایی که در دست داشتیم، استفاده نماییم.
 
حسنی ادامه داد:خوشبختانه در سال 95 ، 12 واحد تولیدی و خدماتی با سرمایه گذاری 140 میلیارد ریال و در سال 96 نیز، 9 واحد تولیدی با هزینه ای بالغ بر 290 میلیارد ریال راه اندازی شده است. علاوه بر این نیز جلسات مستمر ستاد کارگروه رفع موانع واحدهای تولیدی در شهرستان و بخش برگزار که در این راستا نیز 30 واحد تولیدی کوچک و بزرگ مشکلات آنها رفع گردیده است.
 
وی تصریح کرد: در این خصوص ادارات ذیربط نیز همه بسیج شده و ارتباط خوب و مستمر با سرمایه گذاران دارند و راه را برای سرمایه گذاران فراهم می کنند که در این راستا جلسات کار گروه اشتغال در تمامی بخشها با حضور اینجانب،معاونین، بخشداران، شوراههای اسلامی و رؤسای ادارات ذیربط در حوزه تولید و اشتغال برگزار و سعی کرده ایم که ظرفیت شهرستان را شناسایی کنیم و اقداماتی را که دولت می تواند تسهیل گر و بستر ساز باشد را برای سرمایه گذاری در بخشها و روستاها تشریح نموده ایم.
 
معاون استاندار فارس ادامه داد:در این جلسات همچنین یک تفاهم نامه ای را با شوراهها داشتیم و آن هم این بود که اگر هر شورا بتواند یک واحد تولیدی و خدماتی در روستای مربوطه خودش در این زمان طراحی و اجرا کند حداقلش این است که بیش از 150 طرح تولیدی و خدماتی هر چند کوچک در شهرستان ایجاد می گردد.
 
وی ادامه داد: در همین راستا نمایشگاه توانمندی روستاههای شهرستان راه اندازی گردید و هر آنچه را که در روستاههای ما تولید می شود از جمله صنایع دستی، صنایع غذایی،مشاغل خانگی و کوچک و اشتغال زا در این نمایشگاه عرضه شد،که با استقبال زیاد مردم مواجه گردید.
 
فرماندار ویژه لارستان افزود: طرح های در دست اجرا توسط سرمایه گذارن این منطقه 48 طرح با سرمایه گذاری 464 میلیارد تومان می باشد که با بهره برداری از این پروژه ها زمینه اشتغال 1600 نفر فراهم می شود.همچنین 2 طرح بزرگ هم در حال پیگیری است که بالغ بر 1000 میلیارد تومان سرمایه گذاری خواهد بود که انشاء الله این موضوع نیز اطلاع رسانی خواهد شد.
 
حسنی با بیان اینکه خیرین لارستانی افتخار این دیار هستند؛خاطرنشان کرد: خیرین عزیز نیز 14 طرح با اعتباری بالغ بر 131 میلیارد تومان در دست اقدام دارند.
 
وی وجود فرودگاه بین المللی آیت الله آیت اللهی (ره) با 28 پرواز داخلی و خارجی، وجود نیروی انسانی توانمند و مشارکت جو هم از نظر اقتصادی، هم از نظر فکری و هم همت و غنای فرهنگی که می تواند نیازهای جامعه را متناسب با سرمایه های خودش طراحی و تناسب سازی ایجاد کند که از سرمایه اش در راستای نیاز مردم استفاده کند، وجود بیش از 150 هزار لارستانی مقیم خارج از کشور در حوزه خلیج فارس و موقعیت جغرافیایی شهرستان که حلقه اتصالی است بین مرکز استان ، مرکز و شمال کشور به بنادر جنوبی ، وجود گمرک تجاری و گمرک فرودگاهی، استقرار دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه و وجود بیش از 163 بانک و مؤسسه مالی و اعتباری را از ظرفیت ها و پتانسیل های این منطقه دانست و بیان کرد: لارستان دارای چنین ظرفیت ها و پتانسیل های بزرگی است و اگر این ظرفیت ها مورد توجه سرمایه گذاران قرار گیرد، مطمئنا زمینه ها و بسترهای خوبی را می تواند برای رونق اقتصادی شهرستان ایجاد کند.
 
معاون استاندار فارس تاکید کرد: شهرستان توسعه نخواهد یافت، مگر اینکه لژیونرهای اقتصادی منقطه لارستان بزرگ، عضو تیم سرمایه گذاری شهرستان شوند و اگر این مهم انجام و توجه آنها به زادگاه خود شان مضاعف بشود، قطعا رشد و توسعه و پیشرفت را در منطقه شاهد خواهیم بود، لذا همه بیایند و در شهرستان سرمایه گذاری کنند و از این نام و آوازه و جام قهرمانی که هم در داخل و هم در خارج از کشور زینت بخش محافل و مجالس است، دفاع کنند.
 
وی در پایان سخنانش خواستار راه اندازی نمایندگی اتاق بازرگانی، استقرار شعبه بانک صنعت و معدن، راه اندازی شهرک صنعتی صنایع تبدیلی کشاورزی در جویم، تامین اعتبار برای فراهم نمودن زیر ساخت منطقة ویژه اقتصادی، گازرسانی به بخشهای جویم و بنارویه، تسریع در اتمام پست 400 کیلوولت برق شهرستان، احداث بارانداز کالا در لارستان جهت صادرات و واردات کالا و تفویض اختیار به ادارات شهرستان شد.


روابط عمومي    فرمانداري وِيژه لارستان

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال
کانال تلگرام