مربی کردستانی هندبال بانوان لارستان در پایان بازی دیروز چه گفت؟
زمان انتشار: 9 دي 1396 ساعت 14:26:45
تعداد بازدید: 586
صحبت نیوز: هفته هشتم و آغازین دور برگشت سیزدهمین دوره مسابقات لیگ برتر هندبال بانوان دیروز جمعه برگزار شد. در این هفته از رقابت ها مدعی عنوان قهرمانی تیم شهید چمران لارستان که از پنج بازیکن و مربی کردستانی بهره می گیرد در سنندج با تیم این شهر صف آرایی کرد.این دو تیم در هفته اول دور رفت در لارستان مقابل یکدیگر قرار گرفتند و با نتیجه ۴۲ بر ۱۵ تیم سنندج از لارستان شکست خورد. این بازی در حالی برگزار شد که جای سوزن انداختن در سکو تماشاچیان نبود و اهمیت بازی در سنندج حساسیت بازی را دو چندان کرده بود. در پایان بازی تیم شهید چمران لارستان توانست با نتیجه ۳۰ بر ۱۶ تیم کردستان را شکست دهد.
 
نشمین شافعیان در نشست مطبوعاتی بعد بازی دور برگشت در جمع خبرنگان رسانه های جمعی استان کردستان گفت: افرادی حاشیه های را برای بازی این دو تیم بوجود آوردند اما در دو بازی مشکلی وجود نداشت و بازیکنان در جمعی دوستانه با یکدیگر بازی کردند.
 
سرمربی پیشین تیم شهرداری سنندج عنوان کرد: تیم لارستان از بازیکنان تهرانی، اصفهانی، سبزواری و غیره در بدنه تیم استفاده می کند و تنها در بازی مقابل تیم سنندج با چنین حاشیه های مواجه شده است این نشان از نبود تفکر حرفه ای در این شهر است.
 
برای تیم شهید چمران لارستان یک میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده 
 
وی افزود: سه ماه مانده به مسابقات لیگ برتر با مسئولان این استان جلساتی را برگزار کرده و در جلسه با فرماندار سنندج خواستار حمایت آنها از تیم و در اختیار گذاشتن اسپانسر برای تیم بودیم که در جواب آقای زارعی به من گفتند که حتی یک میلیون تومان برای کمک وجود ندارد.
 
شافعیان گفت: بعد از چنین اتفاقاتی تصمیم به رفتن از سنندج گرفتم و با تیم لارستان به توافق رسیدم. سرمربی تیم شهید چمران لارستان اظهار کرد: تیم لارستان در مسابقات جام باشگاه های آسیا حضور پیدا کرد و با هزینه های لیگ برتر و مسابقات غرب آسیا که در آینده برگزار می شود برای کل تیم یک میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.
 
شافعیان با اشاره به اینکه تنها سه سال در سنندج قرارداد داشته است، بیان کرد: سن قهرمانی به خصوص در بانوان بسیار کم است و بازیکنان من اکنون در لارستان قرارداد هایی 20 میلیون تومانی دارند.
 
وی گفت: سالی که تیم سنندج از ادامه لیگ برتر انصراف داد درخواست 150 میلیون تومان از باشگاه شهرداری شد که این مبلغ برای ما تامین نشد.
 
شافعیان گفت: شهردار وقت سنندج قول 100 میلیون تومان اعتبار را به تیم داد و گفت که 100 میلیون دیگر را بعد از نیم فصل به تیم تزریق خواهد کرد اما حاضر به مکتوب کردن آن نشد.
 
وی با بیان اینکه تا کنون هیچ باشگاهی برای سال آینده با من صحبتی نکرده است، گفت: در صورتی که سال آینده در سنندج اسپانسر باشد و بخواهند در کنار تیم باشم به سنندج باز خواهم گشت.
 
سرمربی لارستان در خصوص بازیکنان نیز گفت: با تیم لارستان قرارداد یک ساله بسته شده است و بعد از این فصل بازیکنان سنندجی تیم لارستان به شهر خود بازخواهند گشت و بازیکن سنندج محسوب می شوند.
 
شافعیان گفت: بازیکنان تیم کنونی سنندج کسانی بودند که با تیم قبلی سنندج تمرین می کردند و زیر دستان من و سمیرا علی رمایی بزرگ شدند و این بازیکنان با داشته های که دارند تا 10 سال آینده تامین هستند و مسئولان اکنون باید بدانند که چه کسانی تیم را روی سکو می بردند.
 
وی با بیان اینکه حمایتی از سوی مسئولان برای تیم جدید سنندج نیز صورت نمی گیرد، گفت: اگر مسئولان از این تیم حمایت می کردند بازیکنان را با مینی بوس به لار اعزام نمی کردند و مشاهده این صحنه برای ما در لار بسیار نارحت کننده بود.
 
شافعیان افزود: 17 سال به هندبال سنندج خدمت کردم و جایز نبود که فعالیت های انجام شده در این سال ها نادیده گرفته شود و حرمت 17 سال در سنندج بودن از بین برود.
 
هیچ مربی حاضر به ترک تیم خود و آمدن به تیم سنندج نبود 
 
دنیا امانی از بازیکنان تیم کردستان نیز در جمع خبرنگاران گفت: بازیکنان تیم ما بسیار جوان و بی تجربه هستند اما به نسب تجربه خود خوب ظاهر شدند.
کاپیتان تیم هیات هندبال کردستان عنوان کرد: بازی امروز تیم سنندج با لار قابل مقایسه با دیدار دور رفت نبود.
 
وی با بیان اینکه هدف کنونی ما ماندن در لیگ برتر است، گفت: در ابتدای فصل به فکر اضافه کردن مربی به ترکیب تیم بودیم اما هیچ مربی حاضر به ترک تیم خود نبود و زمانی که با آنها صحبت می شد در جواب می گفتند که اگر به سنندج بیایم و تیم خود را رها کنیم کاری مانند مربی شما انجام داده ایم.
 
امانی با اشاره به اینکه خرید مربی برای تیم امکان پذیر نشد، گفت: با مصدوم شدن بنده در هفته آخر دور رفت هم اکنون به فکر جذب دروازبان در تیم هستیم که تا کنون میسر نشده است.
 
کاپیتان تیم سنندج اظهار کرد: در تمام بازی ها نبود مربی لطمه زیادی را به تیم زده است و در وهله دوم جوان و بی تجربه بودن بازیکنان عوامل اصلی نتیجه هایی است که در فصل جدید کسب شده است.
 
امانی گفت: با این وجود این بازیکنان قطعاً در سال های آینده به نفرات اصلی تیم تبدیل خواهند شد و تجربه لازم را کسب می کنند.
 
با وجود چنین اتفاقاتی دوگانگی شدیدی میان بانوان هندبالیست سنندجی بوجود آمده است که اگر این مهم ادامه دار باشد لطمه بزرگ و غیر قابل جبرانی را به هندبال بانوان استان کردستان خواهد زد.
 
مسئولان استان و هیات های ورزشی باید با تفکر حرفه ای به تیم هایی با چنین سطحی نگاه و تصمیم گیری کنند تا قبل از بوجود آمدن تفرقه و دوگانگی میان بازیکنان الزامات تیم تامین شود.
 

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال
کانال تلگرام