در جلسه هم انديشي صادرات داخلي و خارجي محصولات كشاورزي لارستان:
اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان لارستان ار مشکلات خود گفتند
زمان انتشار: 7 بهمن 1396 ساعت 13:26:28
تعداد بازدید: 292
اولين جلسه هم انديشي و بررسي مشكلات صادرات داخلي و خارجي محصولات كشاورزي با اتحاديه توليدكنندگان و صادركنندگان لارستان برگزار گرديد. 
به گزارش روابط عمومي معاونت سازمان و مديريت جهاد كشاورزي لارستان، اولين جلسه هم انديشي صادرات محصولات كشاورزي با هدف بررسي مشكلات و ارائه راهكار جهت صادرات داخلي و خارجي محصولات كشاورزي لارستان، با حضور معاون سازمان و مدير جهاد كشاورزي لارستان، كارشناسان ادارات بهبود توليدات گياهي و دامي، هيات موسس اتحاديه توليد كنندگان و صادركنندگان لارستان و صادركنندگان برگزار شد.
 
فرزاد قاسمي معاون سازمان و مدير جهاد كشاورزي لارستان كه رياست اين نشست را بر عهده داشت پس از خوش آمد گويي به ميهمانان جلسه، به معرفي پتانسيل ها و توانمندي هاي بخش كشاورزي در توليد محصولات كشاورزي و دامي پرداخت.
 
وي با بيان اينكه محصولات توليدي شهرستان از نظر كيفي و زمان توليد از مزيت رقابتي برخوردارند، از صادركنندگان جهت رونق بخشي فروش محصولات توليدي شهرستان و ايجاد انگيزه و پويايي در توليدكنندگان درخواست همكاري نمود.
 
در ادامه اين نشست، اعضاي هيات موسس اتحاديه توليدكنندگان و صادركنندگان پس از بيان اهداف كوتاه مدت و بلند مدت خود در ارتقا فعاليت هاي توليدي و صادراتي محصولات شهرستان، به بيان برخي از مشكلات صادركنندگان در زمينه صادرات محصولات كشاورزي از جمله عدم صدور گواهي قرنطينه گياهي در شهرستان پرداختند. صادركنندگان حاضر در جلسه با ارائه تجربيات خود در زمينه صادرات محصولات كشاورزي به كشورهاي هدف، چالش ها و مشكلات موجود در مسير صادرات، استانداردها و گواهي هاي مورد نياز هر كشور را نيز عنوان نمودند.
 
صادركنندگان عدم وجود بسته بندي هاي مناسب محصولات كشاورزي در شهرستان را مهمترين سد صادرات اين محصولات دانستند. قاسمي در پايان اين نشست، به منظور رونق بخشي به اقتصاد توليد كنندگان اين بخش ادامه همكاري طرفين و ورود سرمايه گذاران جهت ايجاد صنايع تبديلي را ضروري دانست.


عادل    پورشمسی

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال
کانال تلگرام