با حضور مدیرکل امور بانوان استانداری فارس
همایش نقش زنان در توسعه فرهنگی – اجتماعی در دانشگاه علمی کاربردی لارستان برگزار شد
زمان انتشار: 20 بهمن 1396 ساعت 00:38:59
تعداد بازدید: 236
 همزمان با سی و نهمین فجر انقلاب اسلامی همایش نقش زنان در توسعه فرهنگی – اجتماعی با حضور حضرت حجت الاسلام و المسلمین موسوی خرم امام جمعه لار, راسخی معاونت سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه لارستان ،دکتر دستغیب مشاور استاندار و مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده ،کاووسی مشاور مدیر کل سازمان جهاد کشاورزی،امیری مشاور مدیر کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی،عاصیان مشاور مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی،شیعاوی مشاور مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره)،قریشی مشاور مدیر کل اداره ورزش و جوانان و جمعی از رابطین بانوان ادارات و همسران مسئولین شهرستان به همت دفتر امور بانوان و خانواده فرمانداری ویژه لارستان و مرکز آموزش علمی – کاربردی لارستان در محل سالن شهید امامی فرمانداری ویژه لارستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش علمی –کاربردی لارستان در این مراسم ابتدا جلیل حسنی فرماندار ویژه لارستان ضمن تبریک ایام الله دهه فجر ،به نقش و جایگاه زن در نظام جمهوری اسلامی اشاره نمود و تاکید نمود: در حال حاضر مشارکت و حضور توانمند بانوان شهرستان لارستان اگر بهتر از آقایان نباشد کمتر هم نیست و بانوان نقش بسزایی در توسعه فرهنگی –اجتماعی جامعه دارند. حسنی در ادامه محور توسعه را نیروی انسانی معرفی نمود و اظهار داشت :در توسعه باید همه اقشار جامعه در نظر گرفته شود و در همه زمینه های فرهنگی-اقتصادی-سیاسی توسعه متوازن باشد.
 
در این مراسم دکتر دستغیب مشاور استاندار و مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده نیز در بخشی از سخنان خود عنوان نمود: انقلاب اسلامی ایران اگرچه با هدف و معنا بود و همه مردم برای رفع تبعیض و برقراری عدالت تلاش کردند و چون هدف ارزشهای دینی و مذهبی بود خدا هم همراهی نمود. یقیناً انقلاب با آسیب هایی مواجه است لکن آنچه در این مسیر باید در نظر گرفت استقامت در مسیر و مراقبت از تلاش هایی است که صورت گرفت و ما امروز نیازمند این هستیم که خیرین را به سمتی هدایت کنیم که خدمت به جامعه زنان محقق گردد.آنان را به راه اندازی مراکزی سوق دهیم که آسایش و آرامش دختران جوان فراهم شود. ایشان هدایت افراد خیر و تصمیم گیر جامعه که بودجه را در اختیار دارند را بسیار مهم تلقی نمود.
 
دستغیب در ادامه افزود:علی رغم پیگیری ها و تلاش های صورت گرفته ایجاد اشتغال در توان دولت نیست بلکه نیازمند خلاقیت ،نوآوری و کارآفرینی توسط زنان جامعه است و در این مسیر معاونت زنان ریاست جمهوری،دفتر اجتماعی استانداری و بودجه اقتصاد مقاومتی که در اختیار بسیج می باشد همگی با اختصاص وام های اشتغالزایی از زنان کارآفرین و طرح های اشتغالزایی آنان حمایت خواهند نمود.
 
گفتنی است قرائت بیانیه بانوان لارستان توسط صفا فرجام سرپرست مرکز آموزش علمی – کاربردی لارستان،خوشامدگویی گوهرتاج باقریه مشاور فرماندار و کارشناس امور بانوان فرمانداری ویژه ،سخنرانی حضرت حجت الاسلام و المسلمین دکتر موسوی خرم امام جمعه لارستان،بیان ضرورت ها و اولویت های حوزه بانوان توسط نماینده جامعه بانوان شهرستان ،اجرای گروه سرود آوای بی صدای بانوان ناشنوا،برگزاری کارگاه نقش انگیزش در توانمند سازی بانوان توسط دکتر مهرابی استاد مرکز آموزش علمی -کاربردی لارستان،معرفی رشادت های با ختر بیگلری نخستین زن شهید نهضت امام خمینی (ره) و تجلیل از دختر شهیده ،بیان خاطره "کودکی انقلابی"،اجرای کار زنده هنری دانشجویان مرکز آموزش علمی کاربردی لارستان از دیگر برنامه های این همایش بود.
 
شایان ذکر است در حاشیه همایش نمایشگاه عکس هایی از فعالیت های فرهنگی اجتماعی و سیاسی زنان از سال 56 با مشارکت بنیاد شهید و امور ایثارگران ونمایشگاه آثارمحصولات دستی بانوان کارآفرین لارستان در معرض دید بازدید کنندگان قرار گرفت.


فاطمه    روزگاری

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال
کانال تلگرام