به بهانه 7 اسفند سالروز انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی
مگر این پنج روز دریابیم
زمان انتشار: 7 اسفند 1396 ساعت 11:59:38
تعداد بازدید: 1189
گذشته را به گذشته بسپاریم و چشم به آینده داشته باشیم که بقول شاعر"  آنان که فانوسشان را بر پشت میبرند سایه هاشان پیش پایشان می افتد" 
دو سال از انتخابات دهمین  دوره مجلس شورای اسلامی در روز 7 اسفند 94 گذشت. چشم که بر هم بگذاریم دوسال دیگر هم می گذرد و شاید همین امروز هم دو سال آینده, گذشته باشد. نشان به آن نشان که از تهران تا لار نشست ها و لابی های غیر رسمی انتخاباتی آغاز شده است و گویی همگان دریافته اند که این در مدتهاست که بر پاشنه خود نمی چرخد و آنچه قرار بود موجب وحدت شود موجب تفرق بیشتر شد و حاصل یکسویه نگری ها همین است که هست.
 
پرداختن به اینکه در این شش سال چه بر کرسی لارستان خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی گذشته است تکرار مکررات است و جز رنجش خاطر موافقان و مخالفان عملکرد نماینده مجلس چیزی در برنخواهد داشت. برای درک اینکه موفقیتی حاصل شده است یا نه کافیست به وعده های نماینده مجلس در دو دوره انتخابات نظری بیفکنیم و ببینیم چقدر از این وعده ها عملی شده است! یا حداقل در حوزه فرهنگ که نماینده لارستان خنج و گراش صاحب کرسی است باید دید حوزه انتخابیه ایشان چه عوایدی داشته است؟! ریاست کمیسیون فرهنگی اگر به نام نماینده لارستان است دخلش به لارستان خنج و گراش چیست؟ وضعیت اسفناک گردشگری لارستان با وجود این همه قابلیت گویای میزان موفقیت ریاست جمشید جعفرپور بر کمیسیون فرهنگی مجلس است. موضوع مهم گردشگری به کنار, فکر می کنم شش سال کافی باشد که یک عضو کمیسیون فرهنگی و نقدا رییس آن بتواند برای تکمیل ساختمان و تنها ساختمان کتابخانه شهر لار اقدام موثری انجام دهد.
 
اما نقدی هم که به امثال من وارد است این است که آیا نباید از خودم بپرسم که" شش سال کافی نیست که نقد کنم و پیشنهاد مطرح کنم و اثری در روند و رفتار طرف مقابل نبینم؟" پس بهتر است گذشته را به گذشته بسپاریم و چشم به آینده داشته باشیم که بقول شاعر"  آنان که فانوسشان را بر پشت میبرند سایه هاشان پیش پایشان می افتد"  امروز تنها دو سال از دوره نمایندگی آقای جعفرپور باقی مانده و اگر شش ماه فعالیت انتخاباتی را هم در نظر بگیریم فرصت عملی ایشان یک سال و نیم بیش نیست. گمان نمی رود امروز کسی تردید داشته باشد که شروع زودهنگام جبهه بندی های انتخاباتی حاصل عملکرد ایشان بخصوص در دو سال اخیر باشد. در واقع ناکامی نماینده مجلس در به نتیجه رساندن شعارهای انتخاباتی و ادامه روند موضع گیری شدید در برابر اصلاح طلبان و اعتدال گرایان لارستان خنج و گراش  در ذهن داوطلبان نمایندگی مجلس شکی باقی نگذاشته است که می توانند حضور موفقی در انتخابات آینده داشته باشند.
 
اما سوال اساسی که امروز برای علاقه مندان به لارستان کهن مطرح است این است که آیا دوسال آینده را هم باید گذاشت و گذشت و امیدوار به دوره آینده بود؟ یا نه اگر چه پنجاه در صد زمان از دست رفته است اما پنج روزی که باقی مانده را می توان برای لارستان کاری کرد و به جای جو غالب این روزها,  نام نیک از خود به یادگار گذاشت.
 
عادل پورشمسی
 
 
 
 

 

کد امنیتی:   
 [6 نظر]

بی سیم چی
Iran, Islamic Republic of
9 اسفند 1396   ساعت: 00:03:20

باباش دم گاله ای است ظاهرا عادل داغونتون کرده. خخخ

 
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
8 اسفند 1396   ساعت: 18:34:38

6سال گذشت دریغ از شش کار اساسی می توان گفت ضعیف ترین دوران نمایندگی این دو دوره بوده است

 
على
Iran, Islamic Republic of
8 اسفند 1396   ساعت: 11:58:01

سلام اى كاش راه حلى وجود داشت.... اصلا اينكاره نيست كه نيست

 
م . ج . لارستان
Iran, Islamic Republic of
8 اسفند 1396   ساعت: 07:00:50

معلومه که در نمی یابید. پنبه پیرزن حالا نم اوشکشده ؟؟ باز هم در غفلتِ عمدِ خویش بمانید که بمانید . ای فتنه گران بی غیرتِ چند رگه

 
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
7 اسفند 1396   ساعت: 21:28:55

وقتی پنجاه رفته و در خوابیم. این پنج روز هم در نمی یابیم

 
م . ج . لارستان
Iran, Islamic Republic of
7 اسفند 1396   ساعت: 17:29:49

عادل پور شمسی ؛ ببخشید عادلِ گراشی معلومه که خوب سوختی...

 
بدون نام
8 اسفند 1396   ساعت: 18:37:38

جواب و نظر منطقی بدهید نه اینکه بگویید فلانی گراشی است. از واقعیت نباید ترسید. قول هایی که نماینده در انتخابات داده کدامیکش عملی شده است

 
بدون نام
7 اسفند 1396   ساعت: 21:15:32

جناب م.چ.ل...یا بهتر بگم مچل! آب را بریز همونجا که میسوزه

 
لوگوی دیجیتال
کانال تلگرام