دوره آموزشی کاشت گیاهان دارویی در بخش بیرم برگزار شد
زمان انتشار: 20 اسفند 1396 ساعت 11:50:33
تعداد بازدید: 462
به منظور بالا بردن سطح آگاهی و مهارت بهره برداران، دوره آموزشی کاشت گیاهان دارویی در تاریخ 96/12/19 در بخش بیرم برگزار شد.
 به گزارش صحبت نیوز به نقل از روابط عمومی معاونت سازمان و مدیریت جهاد کشاورزی لارستان، عالیه سادات رفعت حقیقی کارشناس گیاهان دارویی با اعلام این خبر گفت: با توجه به تغییرات جوی آب و هوا وکمبود آب و خشکسالی های اخیر نیاز به تغییر الگوی کشت در شهرستان امری الزامی میباشد و در حال حاضر تلاشهای زیادی جهت محقق نمودن این امر صورت گرفته که یکی از موارد آن ترویج کاشت گیاهان دارویی در شهرستان می باشد.
 
وی گفت: یک دوره کلاس اموزشی کاشت داشت و برداشت گیاهان دارویی با رویکرد تغییر الگوی کشت در شهرستان با حضور کشاورزان و علاقه مندان در مرکز جهاد کشاورزی بیرم برگزار شد.
 
رفعت حقیقی یادآور شد: این دوره آموزشی با هدف آشنایی بهره برداران با گیاهان دارویی سازگار برگزار شد و امید است با ترویج و اجرای کلاس های مهارتی، افزایش سطح زیر کشت گیاهان دارویی سازگار و مستعد و اقتصادی در برنامه کشت متقاضیان قرار گیرد.
 
رفعت حقیقی مدرس دوره، معرفی گیاهان دارویی سازگار و اقتصادی، نحوه کشت، هزینه تولید، بازار مصرف و فواید مصرف را برای شرکت کنندگان بصورت تئوری وعملی تدریس نمود.


عادل    پورشمسی

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال
کانال تلگرام