با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان:
از اولویت ها و اقدامات اساسی دولت، بحث تحول نظام سلامت است
زمان انتشار: 20 اسفند 1396 ساعت 14:04:30
تعداد بازدید: 124
با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان، امام جمعه، رییس دانشکده علوم پزشکی شهرستان و جمعی از مسئولین، معتمدین ، خیرین، پرستاران و پزشکان، ساختمان جدید اورژانس و بخش اتفاقات بیمارستان امام رضا (ع) لارستان افتتاح شد. 
به گزارش صحبت نیوز به نقل از روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ در این مراسم جلیل حسنی فرماندار ویژه لارستان در سخنانی ضمن تقدیر و تشکر از کسانی که در راه خدمت به جامعه متحمل زحمات فراوانی می شوند و در راستای ارتقای نظام سلامت مردم که از الزامات اساسی جامعه است توجه ویژه دارند؛ اظهار داشت: اگر بدن در سلامت نباشد، قطعا عقل هم سالم نمی شود و تحرک ، پویایی و انگیزه هم در انسانها وجود نخواهد داشت و افراد در زندگی شخصی خودشان زمین گیر می شوند و نه تنها خدمتی به جامعه نمی کنند، بلکه اگر از سلامت برخوردار نباشند از مسائل شخصی و خانوادگی و مسائل روزمره خودشان هم عاجز خواهند بود.
 
وی با بیان اینکه سلامتی یکی از نعمات بزرگ الهي هست؛ تاکید کرد: سلامتی یک هدیه خداوندی به ما انسانهاست، اما در تداوم آن و برای استمرار این سلامتی، نقش اساسی و ارزنده بر عهده کسانی است که در عرصه بهداشت و درمان چه در عرصه پیشگیری و چه در عرصه درمانی فعالیت می کنند و گام های خوب و تأثیرگذاری برمی دارند.
 
حسنی ادامه داد: انشااله با توان خیرین و با تعامل و همدلی خیرین و سایر ادارات شهرستان، بتوانیم بیش از پیش در راستای ارتقاء نظام سلامت گام برداریم.
 
فرماندار ویژه لارستان بیان کرد: خدا را شکر می بینیم که از اولویت های اساسی دولت تدبیر و امید که برای خودش تعریف کرده است، بحث تحول نظام سلامت است و در این راستا طبق آمار و ارقامی که به جامعه ارائه می شود و اقداماتی که برای تک تک مردم ملموس است، اقدامات خوبی طی سالهای اخیر انجام گرفته است.
 
معاون استاندار فارس تصریح کرد: همچنین تحت پوشش بیمه قرار گرفتن زیاد مردم و اقدامات و فعالیت های ارزنده ایی که در درمانگاه ها و بیمارستانها انجام شده است از دیگر اقدامات خوب دولت است که این موضوعات هم به توانمندی نظام کمک می کند و هم رضایت مندی مردم و در کل رضایت مندی ملت، استحکام و پایداری و عزت نظام جمهوری اسلامی را در پی دارد.
 
فرماندار ویژه لارستان در پایان سخنانش خاطر نشان کرد: پرستاران و پزشکان سلامتی را به جامعه هدیه می کنند و همیشه پیام رسان خوبی برای مردم هستند.
 
گفتنی است پیش از این نیز دکتر کریمی ریاست دانشکده علوم پزشکی لارستان و حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید مختار موسوی امام جمعة لارستان هم به ایراد سخن پرداختند.
 
اضافه می گردد که ساختمان جدید اورژانس و بخش اتفاقات بیمارستان امام رضا (ع) لارستان، 650 متر زیر بنا دارد که با هزینه ای بالغ بر 23 میلیارد ریال از محل اعتبارات دولتی احداث و تجهیز شده است.
 
این مرکز شامل بخش های مختلف از جمله اتاق پزشک، بستری مریض، تزریقات و پانسمان، تریاژ، دندانپزشکی، ایستگاه پرستاری، پذیرش، ایزوله، cpr ، اتاق احیاء و شامل 25 تخت بیمار با تمامی امکانات درمانی و اورژانسی می باشد.


روابط عمومي    فرمانداري وِيژه لارستان

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال
کانال تلگرام