خانه سنتی پارك جنگلی فيشور افتتاح شد
زمان انتشار: 13 فروردين 1397 ساعت 11:27:22
تعداد بازدید: 404
طی مراسمی در روز 12 فروردين ماه 97 با حضور اعضاء گروه حاميان پارك جنگلی، شورای اسلامی و جمعی از معتمدين و خيرين، خانه سنتی پارك جنگلی افتتاح شد.
به گزارش پایگاه خبری پیشور؛ در ابتدای مراسم با تلاوت آياتی از قرآن كريم توسط حافظ محمد خانه باز شروع شد و سپس گروه سرود و مولود خوانی فيشور و عبدالرضا شيخی زاده از محلچه به اجرای سرود و موسيقی پرداختند.
 
بنيامين حقيقت عضو هيأت مديره پارك طی سخنانی ضمن خوش آمدگويی به حاضرين، پيشرفت و آبادانی پارك را نتيجه همدلی و همكاری عموم مردم دانست و اظهار اميدواری كرد كه اين صفا و صميميت ادامه داشته باشد.
 
وی ساخت خانه سنتی و نگهداری اشياء و ادوات قديمی را گامی مؤثر در مسير حفظ فرهنگ و آئين نياكان دانست و از بانی اين مجموعه عبدالقيوم خانه باز تقدير و تشكر كرد.
 
استا امين محمودی نيز به ذكر برخی خاطرات گذشته در زمينه ساخت و ساز پرداخته و همه مردم را به خداشناسی و همدلی دعوت نمودند.
 
شایان ذكر است خانه سنتی پارك واقع در پارك جنگلی فيشور با زيربنای بيش از صد متر مربع و با مصالح سنگ، گچ، چوب و سيمان احداث گرديده و شامل سه اتاق و يك تالار می باشد و بيش از پنجاه شئ قديمی در آن نگهداری می شود. هيأت مديره پارك از عموم مردم تقاضا كردند اشياء قديمی خود را جهت نگهداری و در معرض ديد عموم قرار دادن به خانه سنتی پارك اهداء نموده و به نام خود ثبت نمايند.

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال
کانال تلگرام