مرمت ۵ برابر ظرفیت «پُل سازی» در حوزه اداره کل راه و شهرسازی لارستان
زمان انتشار: 20 فروردين 1397 ساعت 10:49:23
تعداد بازدید: 702
رئیس اداره نگهداری راه‌ها و ابنیه فنی اداره کل راه و شهرسازی لارستان گفت: در سال گذشته ۱۱۸ دستگاه پل بزرگ و کوچک و با دهانه‌های مختلف در حوزه استحفاظی مرمت شده و کارکرد صورت گرفته در قبال این تعداد مرمت ۵ برابر ظرفیت موجود از لحاظ منابع مالی بوده است.
به گزارش صحبت نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی لارستان، کیان‌پور رئیس اداره نگهداری راه‌ها و ابنیه فنی این اداره کل اقدامات صورت گرفته در سال گذشته را تشریح کرد.
 
کیان‌پور افزود: پل‌ها یکی از مهمترین و آسیب‌پذیرترین اجزای زیرساخت‌های حمل‌ونقل بوده و با گذشت زمان در اثر عبور وسایل نقلیه، عوامل طبیعی، بارش‌های جوی وقوع حوادث جاده‌ای به تدریج مستهلک شده و دچار ضعف‌های شدید می‌گردند که ممکن است منجر به تخریب و یا کاهش کارایی آن‌ها شود، به همین دلیل سالانه هزینه‌های زیادی جهت مرمت، مقاوم‌سازی و حفظ آن‌ها پرداخت می‌گردد.
 
وی بیان کرد: نگهداری مستمر برای بررسی وضعیت پل‌ها و ابنیه فنی واقع در جاده‌ها و بازرسی فنی منظم پل‌ها جهت حصول اطمینان از ایمنی سازه‌ای آن‌ها از جمله مسائل مهم در حوزه مدیریت راهداری این اداره کل و از جمله فعالیت‌هایی مداومی است که توسط اداره نگهداری راه و ابنیه فنی به دفعات و مداوم در حال انجام است و عملکرد ما عموماً جزء تکالیف روزانهٔ ما محسوب می‌شود.
 
کیان‌پور در بخش دیگری به تشریح ابنیه فنی راه‌ها که از بخش‌های مهم و دخیل در بحث ایمنی جاده‌هاست پرداخت و تصریح کرد: در سال گذشته ۱۱۸ دستگاه پل بزرگ و کوچک و با دهانه‌های مختلف در حوزه استحفاظی مرمت شده و کارکرد ما در قبال این تعداد مرمت ۵ برابر ظرفیت موجود از لحاظ منابع مالی بوده است.
 
وی در پایان عنوان کرد: جهت انجام این اقدام تأثیرگذار در زمینهٔ ترمیم پل‌های موجود در جاده‌ها بیش از ۱۵۰۰ مترمکعب عملیات بنایی و بتن‌ریزی اجرا شده است.

 

کد امنیتی:   
 [2 نظر]

لاری88
Iran, Islamic Republic of
20 فروردين 1397   ساعت: 12:52:32

اون پانزده میلیاردی که قرار بود به جاده لار جهرذم بدن چی شد؟ 6 میلیاردش هم بهمون ندادن

 
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
20 فروردين 1397   ساعت: 11:19:33

چرا منازل سازمانی اداره کل راه وشهرسازی لارستان رو گذاشتن مزایده بغیر از دوتاش یکیش در گراش و دیگری در لامرد علت چیست

 
بدون نام
21 فروردين 1397   ساعت: 09:29:19

شنیده ها حاکی از اون که دوتا خونه یکی در گراش و یکی در لامرد تو مزایده نزاشتن علتش چیه؟

 
لوگوی دیجیتال