«جشن کودکان کار» برای اولین بار در لار برگزار شد
زمان انتشار: 29 فروردين 1397 ساعت 19:30:47
تعداد بازدید: 266
"جشن کودکان کار " برای اولین بارچهارشنبه 29 فروردین 97 به همت "مجمع فرهیختگان لارستان بزرگ" در محل استادیوم تختی لارستان برگزار شد. 
معصومیت با طمانینه وآهنگین،ملودی دلنوازش را بر سرا پرده شهرم فرود آورده، آن زمان که آذین بستند اندیشه های پاک را از انوار طلایی احسان، واندوخته های مهربانی دریای خروشانی از ایثار و عشق را رقم زد، آن هنگام بارقه های لطف و دوستی بر دلهایمان باریدن گرفت... می نگارم از برای عطر اقاقی ها، تراوش باران، نرگسان مست که چه زیبا و دلنشین جان گرفته انددر وجود کودکانی که چونان لاله رویده اند در انوار الهی ات، وتو شعر هستی را از سپیده دم تا کنون از بیکرانت، از لایزالت در گوشم نجوا می کنی که اینک " میزبان خورشید هستید." حال که گره زده ایم موجهای بی تابی درونمان را به وصال رویاهای شبانه امان در تب و تاب کودکانی که در هستی تو نشو ونما کرده اند تو نیز مقدر نما بوسه ی ماه را از فرشته گانی که که گهگاهی سراغشان را از آسمانت می گرفتیم و اینک تجلی گاه رحمان و رحیم بیکرانت بر روی زمین شده اند.
 
"جشنی برای کودکان کار" بهانه ای بود از برای فرونشاندن هرم دل در آستانت، مقدمه ای بود از برای بی پروا و بی محابا غرق نام اعظمت گشتن،تا اندکی از روزمرگی ها را وانهیم وتکریم کنیم نازدانه های درگاهت را از برای نعمات بی شمارت. خود را در میان کودکانی می بینم که سرشار از انرژی هستند آنها که نمیدانم به راستی کودک اند یا مردان کوچکی که در تلاطم زندگی به این ساحل رسیده اند، هرچه هست شور است و نشاط که از در و دیوار سالن تختی ساطع می شود.
 
بچه ها با راهنمایی مربیان در جایگاه نشسته اند"عشرت جهاندیده" و "رستم روانبخش" قبراق و پرتوان سعی دارند نظم را حاکم کنند و "خاله بهار" (مریم بهارستانی) مثل همیشه فرزو چابک در بین بچه ها به دنبال یار می گردد از برای بازی های که خودش طراحی کرده. اطلسی های آبی و قرمز، در بین دستان بچه ها به رقص در آمده، شادی چنان از بینشان زبانه می کشد که هیچکس را یارای مقاومت با آن نیست، به نظر می رسد عکاسان خوش ذوق ما سوژه های نابی پیدا کرده باشند،یک به یک صفا و یکرنگی و پاکی را به تصویر می کشند.
 
گوشه دیگر سالن، بازی دیگر در حال شکل گیری است، بچه های بزرگتر،کوچکترها را کول کرده اند و شروع می کنند به دویدن ، آنچنان با هیجان می دوند گویی به پرواز در آمده اند در فضای زندگی ،وباز هم قهقه های شیرینی که به جای می گذارند. فارغ از این دنیای پرهیاهو بدون کوچکترین شکوه و شکایتی ، اخت گرفته اند با یارانی که امروز صفای دلشان را از وجود آنها طلب می کنند.
 
در چشم بهم زدنی توپها را صاحب می شوندچنان ولوله ای روح نوازی سالن را فرار می گیرد که از وصف خارج است. توپها به رقص در آمده اند در فضای سالن، 80 توپ همزمان بالا و پایین می رود، ومن از برای حدیث دل می نگارم، به راستی این بزرگ مردان کوچک و کم توقع با شوری که آفریده اند همه را به وجد آورده اند. جشن فرشتگان کوچک ما با حضور "عمو روحانی " بانشاط ادامه می یابد، بادکنک های رنگارنگ که باد می شوند و می ترکند و خنده های از ته دل و تشویق های پی در پی و جوایز ،که نوستالژی به یاد ماندنی ازبرای همه کسانی است که روزی متفاوت، جشنی متفاوت را به نظاره نشستند ه اند. گویا قرار است چشمه دلمان سیراب گردد از این همه لطف و صفا، "عشرت جانهدیده" با وسواسی مادرانه بسته های مهربانی را بین بچه ها تقسیم می کند،بی اختیار اینهمه صفای دل را با تمام وجود می ستایم.
 
عکاسان جوانمان از سایت های خبری، میلاد لارستان و آفتاب،(کیوان فتحی و مژده سقایی) که از ابتدای کار یاری مان کردند پرتره های شگفت انگیزی را در دلشان ثبت کرده اند. و"حاج آقا عباسیان" پرتوان و بی وقفه پا به پای "رستم روانبخش" که قطعا لیدر قوی این تیم بوددر کنارمان بودند. مجالی به خود می دهم ومی بینم به ساعات پایانی رسیده ایم 3ساعت شیرین و روحبخش در میان غنچه های سپری شد که اگرچه بسیار زودتر از موعد مقرر به دنیای بزرگترها راه یافته اند اما صداقت و زلالی گلستان وجودشان را همچنان احاطه کرده و گوهرناب پاکی جز جدایی ناپذیر وجودشان است.
 
بسی مایه مباهات بود که در این روز خاطره انگیز همنشین و همراه خیرین گمنامی بودیم که از سویدای دل شریک و سهیم در این برنامه بودند. مایه امتنان خاطر بود حضور بانوان مرکز نیکوکاری بنی فاطمه، حضور همراه با مشارکت خیرخواهانه حوزه علمیه علی ابن ابیطالب(ع)، موجب مسرت یاران جشن کودکان کار بود حضور حاج محمد زارع، مرکز رشدو فناوری،اداره ورزش و جوانان ، مدیریت محترم گالری بهار، و همچنین همراهی شورا و شهرداری شهر لار.
 
اما گفتن و نوشتن از بانیان اصلی این رویداد به یاد ماندنی "مجمع فرهیختگان لارستان بزگ" افتخاری وصف نشدنی است.


منیره    جهان بین

 

کد امنیتی:   
 [1 نظر]

عشرت جهاندیده
Iran, Islamic Republic of
31 فروردين 1397   ساعت: 07:00:38

سپاس که زیبا نگاشته ای وشیواگفته ای ازکودکانی که ساعاتی چندبه دورازدغدغه ی کاروتلاش روزانه اشان،شادی رالمس کردند وذوق باهم بودن ولذت بازی را درکنارهم،حس نمودن.درودبرشما که ازابتدا درکنارتیم بودیدودرتمام جلسات مشورتی وهمچنین درروزجشن،حضوری فعال وپرشور داشتید.وتشکرازهمه ی آنانی که لذت شور و شوق باهم بودن وشادمانه کودکی کردن رابه این کودکان، هدیه کردندولحظات خاطره انگیزی رابرایشان رقم زدندوسپاس ازآنهایی که آمدند ودراین جمع، ازنزدیک به نظاره نشستنداین شادی کودکانه را... ودرودبرخیرین گمنامی که بادستان گشاده ونگاه بلندشان وباهمیاری فرهیختگان بی ادعایی که اهل عمل بودند ونه حرف وشعار وبه خلق این روز باشکوه پرداختن ....

 
لوگوی دیجیتال
کانال تلگرام