مبارزه با آفت سن غلات در مزارع گندم و جو شهرستان لارستان به پایان رسید
زمان انتشار: 17 ارديبهشت 1397 ساعت 10:58:55
تعداد بازدید: 352
به گزارش روابط عمومی معاونت سازمان و مدیریت جهاد کشاورزی لارستان، محمد زرگری مسئول حفظ نباتات جهاد کشاورزی شهرستان، با بیان اینکه در سطح 6247 هکتار با سن مادر و در سطح 5678 هکتار با پوره مبارزه شده است، گفت: در سال گذشته در سطح 5938 هکتار از مزارع گندم و جو با آفت سن غلات مبارزه شده بود. که در سال جاری از رشد 30 درصدی برخوردار بوده است.
زرگری در خصوص برخی از فعالیتهای مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان در اجرای عملیات مبارزه با سن غلات در سال جاری گفت: تشكیل ستاد شهرستانی عملیات مبارزه با سن، ساماندهی شبكه های مراقبت و پیش آگاهی تمام بخش های دولتی، تهیه و تدارك سموم مورد نیاز توسط تعاونی های و کلینیک ها، ارسال دستورالعمل فنی مبارزه با سن غلات به مراکز، برگزاری دوره های آموزشی برای كارشناسان و كشاورزان، بازدیدهای روزانه اعضای شبكه مراقبت از مناطق تحت پوشش از اقدامات این مدیریت در اجرای عملیات مبارزه بوده است. 
 
وی با بیان اینکه تامین سم مورد نیاز و خرید آن از سوی کشاورزان انجام شده است، افزود: عملیات مبارزه با سن مادر از اوایل اسفند ماه و مبارزه با پوره سن نیز از اوایل فرودین آغاز وتا اواخر فروردین ماه ادامه داشت، که 19شبکه مراقبت متشکل از کارشناسان دولتی و3 تعاونی تولید ویک شبکه مراقبت کلینیک ، کار نظارت بر امر مبارزه آفت سن را در سطح مزارع شهرستان بر عهده داشتند.
 
مسئول حفظ نباتات جهاد کشاورزی لارستان، با بیان اینکه مبارزه با آفت سن گندم در بالا رفتن کیفیت نان بسیار تاثیرگذار است، گفت: تمامی عملیات مبارزه با سن به صورت زمینی و با استفاده از انواع ادوات و ناوگان های سمپاش توربولاینر ، پشت تراکتوری لانس دار انجام شده است.

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال
کانال تلگرام