فرماندار ویژه لارستان در اختتامیه دومین جشنوارة مطبوعات برخط استان فارس:
ارتقای اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان حق مردم این خطه است
زمان انتشار: 22 ارديبهشت 1397 ساعت 14:43:48
تعداد بازدید: 294
معاون استاندارو فرماندار ویژه لارستان با تاکید بر اینکه لارستان مهد علمای بزرگ و مردان نیک و خیر اندیش و مهد اساتید برجسته فرهنگ و هنر است؛ گفت: اگر بخواهیم به جامعه ی توسعه یافته و به چنین شأن و جایگاهی ارتقاء پیدا کنیم، راهی نداریم جز اینکه بنیه های فرهنگی خودمان را تقویت کنیم و شاخصه های فرهنگی را بیش از گذشته مورد توجه قرار بدهیم. 
به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان، جلیل حسنی در اختتامیه دومین جشنوارة مطبوعات برخط استان فارس که در تالار وحدت شهر لار با حضور مسئولین و اصحاب مطبوعات و رسانه برگزار گردید؛ افزود: اگر ما در ابعاد فرهنگی از غنای بالایی برخوردار شویم، یقیناً در حوزه سیاسی، اقتصادی و مراودات اجتماعی با کمترین آسیب ها و مشکلات مواجه خواهیم بود، که یکی از عوامل ارتقاء فرهنگی مطبوعات و رسانه ها هستند.
 
وی اضافه کرد: امروزه اگر در عرصة سیاسی، گاه با ناهنجاریهای سیاسی و تنش های جدی که منجر به بحران می شود مواجه می شویم، در می یابیم که در بعضی موارد، نقص و ایراد فرهنگی داریم و اگر در عرصة اقتصادی نیز، فرهنگ کار و تلاش، موجبات رونق اقتصادی را فراهم نکرده است آنجا هم ضعف فرهنگی وجود داشته است. فرماندار ویژه لارستان تصریح کرد: اگر در عرصه امنیتی از شاخصه های بالای فرهنگی برخوردار باشیم یقیناً امروزه آن مسائلی که به جامعه ما آسیب می رساند و ناامنی هایی را که در جامعه بوجود می آورد با فرهنگ قوی می توانیم از چهرة جامعه بزداییم و در این زمینه خدا را شکر به دلیل شواهد و موارد متعددی که وجود دارد لارستان یکی از شهرستانهایی است که بطور جدّ در تقویت فرهنگ بومی خود تلاش می کند.
 
حسنی یادآور شد: همة اینها ریشه در رسانه ها و مطبوعات دارد و اگر مطبوعات و رسانه های ما بتوانند بطور کامل و جامع در تمامی عرصه های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی خوب ظاهر شوند، می توانند منشأ تحول فرهنگی در جامعه گردند. معاون استاندار فارس خاطر نشان کرد: درست است لارستان از نظر منابع خیلی توانمند نیست، اما مردم آن از فرهنگ غنی کار و تلاش برخوردار هستند و امروزه باعث شده که لارستان در سطح کشوردر حوزه اقتصادی حرف برای گفتن دارد و یکی از شهرستانهایی است که توانسته است ارز آوری خوبی برای کشور داشته باشد.
 
وی ادامه داد: در عرصه اقتصادی نیز باز می توانیم به جرأت عرض کنیم که مردم لارستان توانسته اند با اعتقادات دینی خود آن توانمندی اقتصادی را به سوی کارهای خیر خواهانه و نوع دوستی و انسان دوستی سوق دهند که نمونه آن حضور خیرین است که آوازة هر شهر و دیاری است ، همچنین در عرصه سیاسی هم فعالیت هایشان فرهنگ محور می باشد.
 
حسنی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: ارتقاء اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان، حق مردم این خطه پهناور است که انتظار می رود در آینده این مهم محقق شود. وی در خاتمه افزود: امیدواریم رسانه ها و مطبوعات زمینه ای را فراهم کنند که بتوانند هم با سرعت عمل و هم دقت عمل در تمامی عرصه ها، زمینه ساز و محور ارتقاء سطح فرهنگی جامعه باشندکه ارتقاء سطح فرهنگی جامعه و کشور می تواند تمامی ابعاد اجتماعی ما را در هر حوزه ای که دست بگذاریم متحول سازد و به سوی جامعه ی پیشرفته و توسعه یافته هدایت شود. پیش از این نیز سید علی اصغر رفعت حقیقی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان و دبیر جشنواره، جمشید جعفرپور رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس، غلامرضا یوسفی نژاد سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، احمد سمیعی مدیر گروه ادبیات تطبیقی فرهنگستان زبان و ادب فارسی و خسرو حق گو از پیشکسوتان عرصه مطبوعات استان فارس هم به ایراد سخن پرداختند.
 
در ادامه از خدمات نیم قرن فعالیت های رسانه ای استان فارس، محمدتقی زرین چنگ، قائم مقام روزنامه خبرجنوب با اهدای لوح ، تجلیل بعمل آمد. در پایان این مراسم نیز از نفرات برتر دومین جشنواره مطبوعات استان فارس در لارستان با لوح سپاس و هدایایی تجلیل شد.


روابط عمومي    فرمانداري وِيژه لارستان

 

کد امنیتی:   
 [2 نظر]

لارستانی
Iran, Islamic Republic of
23 ارديبهشت 1397   ساعت: 12:04:35

آفرین بایستی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان اداره کل بشه

 
عزيزالله
Iran, Islamic Republic of
22 ارديبهشت 1397   ساعت: 20:30:13

متاسفانه جناب دکتر جعفرپور در کسوت رييس کميسيون فرهنگي و عضو شوراي انقلاب فرهنگي خيلي از کارهاي فرهنگي رو مي تونستن واسه منطقه انجام بدن از تاسيس راديو لارستان همانند چندين شهرستان منجمله بم و بروجرد و .....تا ارتقاي اداره فرهنگ و ارشاداسلامي به کل همانند شهرستان جيرفت که در زمان ايشان انجاميد و همچنين تاسيس کتابخانه بزرگ مرکزي لارستان که مقدمات ارتقاي اداره کتابخانه هاي لارستان را به کل فراهم مي نمود .

 
لوگوی دیجیتال
کانال تلگرام